01/06/2026
Savaitgalį TS-LKD Verkių, Žirmūnų ir Fabijoniškių skyrius, tęsdami jau tradicija tampančią iniciatyvą, surengė ekskursiją į Marijampolę, Vilkaviškį ir šio krašto apylinkes!
Anksti ryte iš Vilniaus išvykę kelionės dalyviai pirmiausia apsilankė Marijampolėje, kur jų laukė pažintinė ekskursija po miesto centrą. Jos metu buvo aplankyta Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilika, Vytauto Didžiojo parkas bei tuo metu mieste vykusi šventė „Cukrinis“. Šventėje taip pat aplankyti TS-LKD Marijampolės skyriaus kolegos, kurie renginio metu bendravo su gyventojais savo palapinėje.
Vėliau ekskursija persikėlė į Vilkaviškį, kur dalyviai dalyvavo „Art Glacio“ ledų degustacijoje bei edukacijoje. Čia susitiko ir su bendražygiais iš TS-LKD Vilkaviškio skyrius. Vėliau kelionė persikėlė į Ožkabalius – tautinio atgimimo veikėjo Jono Basanavičiaus gimtinę. Ekskursijos dalyviai aplankė Basanavičynę, muziejų bei šalia esantį tautinio atgimimo ąžuolyną.
Vakare ekskursijos dalyviai sugrįžo į sostinę, parsiveždami ne tik naujų įspūdžių, bet ir geresnį Suvalkijos krašto istorijos bei kultūros pažinimą.
Nuotraukos: Birute Vijeikiene.