21/04/2026
Klausies jauno Siguldas novada bibliotēku podkāstu “Bibliotēkas frekvence” — pirmā epizode “Grāmata papīra formātā vai ekrāns” jau pieejama!
👉Klausies Bibliotēkas frekvenci!
🎙️Siguldas novada bibliotēkas ir izveidojušas jaunu iniciatīvu – raidierakstu (podkāsta) sēriju ar nosaukumu “Bibliotēkas frekvence”. Bibliotēku nedēļas ietvaros sabiedrībai piedāvājam noklausīties tā pirmo sēriju ar nosaukumu 📙📱”Grāmata papīra formātā vai ekrāns” https://youtu.be/S_Wl59X1La0
Šī podkāsta ideja ir atklāti un godīgi sarunāties par grāmatām, lasīšanu, tehnoloģijām un ikdienas paradumiem digitālajā laikmetā.
Podkāsta pirmajā sērijā uzmanības centrā ir aktuālais jautājums: “Grāmata papīra formātā vai ekrāns” - vai jaunieši patiešām lasa mazāk, vai vienkārši lasa citādāk?
🎙️Podkāsta “Bibliotēkas frekvence” pirmo sēriju vada SIDGUNDAS BIBLIOTĒKA vadītāja Anete Dace Zutere, kura kopā ar Siguldas Valsts ģimnāzijas 11. klases Sociālo zinātņu novirziena skolniecēm Tīnu Veicu un Elizabeti Metālu sarunājas par saviem lasīšanas paradumiem, sociālo tīklu lietošanas paradumiem un to ietekmi.
Iniciatīva tapusi sadarbībā ar Jauniešu iniciatīvu centru “Mērķis”. Paldies JIC “Mērķis” vadītājam Jānim Auzānam par atsaucību un tehnisko atbalstu podkāsta veidošanā, paldies Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotājai Inesei Berga paratsaucību, audzēknēm Tīnai Veitai un Elizabetei Metālai par sarunu!
“Bibliotēkas frekvence” pirmās sērijas sarunu kopsavilkums aicina apzināti pievērst uzmanību tam, kam mēs veltām savu uzmanību un kādas izvēles izdarām — neatkarīgi no tā, vai saturu uztveram, lasot grāmatu vai skatoties ekrānā.
Podkāsta veidotāji aicina šonedēļ ikvienu uz vienkāršu izaicinājumu, veltot katru dienu 30 minūtes grāmatas lasīšanai bez telefona klātbūtnes, un pašiem novērtēt šo pieredzi.
Jaunais podkāsts dod iespēju Siguldas novada bibliotēkai veidot diskusiju ar visu paaudžu pārstāvjiem.
Podkāsts “Bibliotēkas frekvence” pieejams Siguldas novada bibliotēku un JIC “Mērķis” komunikācijas kanālos.