01/06/2026
“Finiša taisne”
Programmas Erasmus+ jaunatnes līdzdalības projekts “LABBŪTĪBAS LABORATORIJA” Nr. 2025-1-LV02-KA154-YOU-000301190
Mācību gads pamazām tuvojas noslēgumam, arī projektā atlikušas tikai dažas aktivitātes. Viena no tām tika ieplānota un daļēji norisinājās 21.maijā. Vairāki eksperti un arī mēs paši – projekta komanda, vadījām nodarbības 1.kursu audzēkņiem par mentālo veselību, komunikāciju un savstarpējo sadarbību. Visas nodarbības bija ar izglītojošu saturu un aktīvu darbošanos. Piemēram, nodarbību “Ķermenis mīl kustību” vadīja fizioterapeits Zigmārs Kļaviņš un nodarbības saturs bija par to kā kustības un fiziskās aktivitātes ietekmē mūsu ikdienas dzīvi, fizisko un mentālo veselību, arī mācību darbu. Nodarbībā “Ķermeņa perkusijas” labāk iepazinām savu ķermeni un aktīvi darbojāmies gan individuāli , gan komandās. Visās nodarbībās valdīja pozitīva gaisotne, to pastiprināja “picu ballīte” un saliedēšanās aktivitāte.
Tieši šajā datumā tika izsludināta trauksme un daļu nodarbību nācās pārcelt uz nākamo dienu, bet pēdējās nodarbības notika 25.maijā.
Par aktivitātēm savās pārdomās dalījās arī Selīna,1 Kz mācību grupa:
“Šis projekts mums kā 1. kursa audzēkņiem deva iespēju labāk iepazīt vienam otru, kļūt saliedētākiem un iemācīties sadarboties dažādās situācijās. Aktivitātes un nodarbības palīdzēja attīstīt komunikācijas prasmes, uzticēšanos saviem kursa biedriem un komandas darbu, jo mums vēl jāmācās kopā 3 gadus. Tāpat projekts deva daudz pozitīvu emociju, jaunu pieredzi un atmiņas, kuras atcerēsimies vēl ilgi. Bija arī neparedzēta situācija, kuru visi kopā pārdzīvojām, atbalstot viens otru, un tā kļuva par vēl vienu saliedēšanās pieredzi.”
Projekts turpināsies arī jūnijā :
pilnveidosim “Adaptācijas programmu”;
prezentēsim to jauniešiem un skolotājiem Ventspils tehnikumā;
prezentēsim programmu Rēzeknes tehnikuma pedagogu kolektīvam.
Informāciju sagatavoja Viktorija Krista Upsova