02/06/2023
Vakar, 1. jūnijā notika Vienotā tiesu ekspertīžu centra laboratorijas ēkas kapsulas iemūrēšanas svinīgais pasākums, kurā piedalījās tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere, Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Igors Rajevs, Tiesu namu aģentūras valdes locekle Santa Sausiņa, kā arī projektētāja un autoruzrauga "SARMA & NORDE Arhitekti" valdes priekšsēdētājs Visvaldis Sarma un būvdarbu veicējs uzņēmuma "Woltec" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Bimbirulis.
☑ Renovētajā kompleksā atradīsies tiesu ekspertīžu centrs un tā laboratorijas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes administrācija.
☑ Projekta ietvaros pielāgos esošās ēkas telpas, restaurēs vēsturiskās koka apbūves ēkas, saglabājot šai Rīgas apkaimei raksturīgo atmosfēru un respektējot esošās ēkas kultūrvēsturisko novērtējumu.
☑ Esošā teritorija “Slimnīcas ēka un parks” ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma vietas “Rīgas vēsturiskais centrs” aizsardzības zonā.
☑ Savukārt, lai paaugstinātu ēku energoefektivitāti, paredzēta jaunu inženiertīklu izveide, ārdurvju, logu nomaiņa esošajai ēkai, kā arī ēkas norobežojošo konstrukciju siltumizolācijas atjaunošana un uzlabošana.
☑ Kopējais ēku būvapjoms ir 7730 kvadrātmetri.
🌐 Papildus informācija par projektu Tieslietu ministrijas mājaslapā https://ieej.lv/3Aopu
➡️ Latvijas Republikas Tieslietu ministrija Iekšlietu ministrija Valsts tiesu ekspertīžu birojs