19/06/2026
✅ Kultūras ministrijas organizētajā atklātajā konkursā uz VSIA Jaunais Rīgas Teātris valdes locekļa amatu četru konkurentu vidū uzvarējusi teātra līdzšinējā vadītāja Gundega Palma.
💬 “Konkursa komisija augstu novērtēja Gundegas Palmas līdzšinējo, vairāk nekā 10 gadu darba pieredzi Jaunā Rīgas teātra vadītājas amatā un sasniegto šai laikā: īpaši augstus darba rezultātus visos būtiskajos – gan mākslinieciskās daudzveidības un pieejamības, gan finansiālajos, tostarp biļešu ieņēmumu - rādītājos pēc atgriešanās vēsturiskajā Lāčplēša ielas namā, nodrošinātu teātra darbības nepārtrauktību pagaidu telpās Tabakas fabrikā, vienlaikus saglabājot augstu māksliniecisko intensitāti, kā arī skatītāju uzticību,” norāda konkursa komisijas priekšsēdētāja Dace Vilsone.
💬 “Jaunajam Rīgas teātrim nākamajā attīstības posmā ir jāuztur un jāstiprina pasaules līmeņa mākslinieciskā kvalitāte, autorteātra identitāte un skatītāju uzticība, vienlaikus pilnvērtīgi izmantojot atjaunotās ēkas potenciālu, piesaistot dažādu paaudžu režisorus un māksliniekus, attīstot oriģināldramaturģiju, bērnu un jauniešu auditoriju, vienlaikus saglabājot atbildīgu finanšu pārvaldību,” izvirzītos darbības mērķus nākamajā pilnvaru termiņā akcentē Gundega Palma.
Vienlaikus, izvērtējot kapitālsabiedrības darbības apjomu, sarežģītību un attīstības perspektīvu, konkursa komisija vērsusi KM uzmanību uz iespēju veikt pārvaldības struktūras pilnveidošanu, izveidojot VSIA “Jaunais Rīgas teātris” otru valdes locekļa amatu.
Šādu ieteikumu komisija pamato apstāklī, ka kapitālsabiedrības pamatkapitālā 2026.gada sākumā veikts Jaunā Rīgas teātra ēkas ieguldījums, kā rezultātā tā klasificējama kā vidēja kapitālsabiedrība - valdes kompetences un pienākumu apjoms ir būtiski pieaudzis nekustamā īpašuma apsaimniekošanas jomā, un vienlaikus veicams arī radošās attīstības jomās.
Vairāk informācijas - linkā komentāru sadaļā.