17/06/2026
Mākslas vingrotājas atklāj X Latvijas Jaunatnes olimpiādi Valmierā!!!
16.–17. jūnijā Valmierā norisinājās mākslas vingrošanas sacensības, kas tradicionāli atklāja X Latvijas Jaunatnes olimpiādes programmu. Par medaļām cīnījās 2011.–2012. gadā dzimušās vingrotājas no 12 Latvijas pašvaldībām, demonstrējot augstu meistarību gan individuālajās sacensībās, gan grupu vingrojumos.
Pirmajā sacensību dienā tika noskaidrotas spēcīgākās komandas grupu vingrojumu daudzcīņā. Par Olimpiādes čempionēm kļuva Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības komanda, sudraba medaļas izcīnīja Rīgas valstspilsētas pašvaldības pārstāves, bet bronzas godalgas devās uz Tukuma novadu.
Individuālajā daudzcīņā viss goda pjedestāls piederēja Rīgas valstspilsētas pašvaldības sportistēm. Uzvaru izcīnīja Darina Pavloviča, otrajā vietā ierindojās Margarita Poriete, bet bronzas medaļu saņēma Jeļena Kovrigina.
Otrajā sacensību dienā notika fināli atsevišķos daudzcīņas veidos. Sacensību formāts paredzēja, ka finālos var startēt astoņas labākās vingrotājas, bet ne vairāk kā divas no vienas pašvaldības, kas deva iespēju par medaļām cīnīties plašākam sportistu lokam.
Par sacensību spožāko zvaigzni kļuva Darina Pavloviča. Rīgas pārstāve izcīnīja piecas medaļas, kļūstot par individuālās daudzcīņas uzvarētāju, kā arī triumfējot vingrojumos ar apli un lenti. Turklāt viņa izcīnīja sudraba medaļas finālos ar bumbu un vālītēm, apliecinot savu stabilitāti visos sacensību veidos.
Veiksmīgi startēja arī Margarita Poriete, kura pēc sudraba medaļas daudzcīņā izcīnīja zelta godalgu finālā vingrojumā ar bumbu.
Savukārt Saulkrastu novada pārstāve Vivjēna Svariņa kļuva par vienu no veiksmīgākajām finālu dalībniecēm. Viņa izcīnīja zelta medaļu vingrojumā ar vālītēm, kā arī bronzas godalgas vingrojumos ar bumbu un apli.
Medaļnieču vidū iekļuva arī Alise Kalniņa no Liepājas, kura izcīnīja sudrabu vingrojumā ar apli, Darja Žuravlova no Jūrmalas ar sudraba medaļu vingrojumā ar lenti, Anna Kozlova no Saulkrastiem ar bronzu vingrojumā ar vālītēm un Lada Smirnova no Jelgavas, kura izcīnīja bronzas godalgu vingrojumā ar lenti.
X Latvijas Jaunatnes olimpiādes mākslas vingrošanas sacensības vēlreiz apliecināja Latvijas jauno vingrotāju augsto sagatavotības līmeni, konkurenci un talantu. Apsveicam visas sportistes, treneres un pašvaldību komandas ar lieliskiem sasniegumiem un veiksmīgu startu Olimpiādē!