26/04/2026
Sunākste jau tepat vien ir – tikai 16 km no Āžu miesta pa balto lielceļu. Taču ne jau kaimiņu būšana ir iemesls, kādēļ sunākstiešus šajā pavasarī izraudzījāmies par labo piemēru citām Sēlijas kopienām. Tas šķietamais vieglums, ar kādu viņi visu paveic sava pagasta labā, un mākslinieciskais pieskāriens it visā ir tas, ko vēlamies parādīt.
Saieta nams ir tam, lai iedzīvotāji sanāktu. Vineta Lavrenoviča, Sunākstes saieta nama vadītāja un biedrības "Saules aka" viena no līderēm, ir tā, kurai sanāk lieliski. Sunākstieši labprāt sanāk saieta namā, lai darītu labas lietas kopā.
Bet vēl labāk, ja tas viss izdodas tik skaisti. Katrs, kurš reiz bijis Mājas kafejnīcu dienās vai citā lielākā pasākumā Sunākstē, ilgi atcerēsies tieši vietas noformējumu. Zīmola "Flora&svētki" meistares Mairita Elksne un Dace Kalniņa spēj piešķirt domu, jēgu un skaistumu ikvienai vietai no šķietami vienkāršiem materiāliem. No dārza aizbēgušie grimoņi, grāvjmalas kārkli un parasti bērza žagari viegli kļūst par skatuves kroni.
Mums prieks, ka sunākstieši nešaubīgi piekrita dalīties savās zināšanās un prasmēs ar citiem. Viņu stāstus klausās atplestām mutēm un mirdzošām acīm. Mēdz sacīt, ka labi kaimiņi vienmēr ir zelta vērtē. To mēs ar pilnu pārliecību varam teikt par sunākstiešiem. Paldies, ka mirdzat tepat aiz Vārnavas mežiem!
Foto: Māra Multiņa.