Demokrate Bijelo Polje

Demokrate Bijelo Polje Zvanična stranica Demokrata Bijelog Polja. DEMOKRATA SAM:

Zato što mi nije potrebna ni veća ni manja, nego bolja država. Zato što govorim istinu i držim riječ.

Zato što su za mene podjele prošlost, a pobjede budućnost. Zato što ekonomija mora biti ispred politike, a država ispred pojedinca. Zato što ljude ne dijelim po nacionalnoj, političkoj, vjerskoj ili bilo kojoj drugoj pripadnosti. Zato što sam hrabar i ne pristajem na ucjene. Zato što imam jasan plan i moderan program. Zato što se zalažem za drugačiju, moderniju i bogatiju Crnu Goru. Zato što želim

da ljudi u Crnu Goru dolaze, a ne odlaze. Zato što krivce za neuspjeh ne tražim u drugima, nego u sebi. Zato što nam je potrebna liderska i kadrovska obnova, jer bez novih snaga i nove energije nema uspjeha i nema pobjede. Zato što ću graditi nove mostove saradnje i rušiti postojeće barikade i barijere. Zato što ljude neću gledati kao konkurenciju, nego kao novu energiju. Zato što znam da nema napredovanja bez zasluga, niti funkcije bez rezultata;
Zato što imam rješenja i energiju da ih sprovedem. Zato što želim da se dogovorimo oko posla koji treba da uradimo. Zato što smo posvećeni Crnoj Gori i građanima, a ne sopstvenim foteljama i džepovima. Zato što ono što kažem, to i uradim.

07/03/2026

BOGDANOVIĆ PARTIJI ACA ĐUKANOVIĆA: SPREMITE SE ZA ONO ŠTO NAJVIŠE NE PODNOSITE, JER NA RASPOLAGANJU IMAMO PREVIŠE BRZINA, ALI IMAMO JEDAN PROBLEM, KOJI JE PROBLEM I ZA VAS. NEMAMO RIKVERC.

Svaki vaš pokušaj da nas ućutkate i zastrašite, dokaz je da ste krivi.

❗️Bajčeta: Mafijaška hobotnica DPS-a, kreatori laži, kleveta i najpodlijih napada na žene, izvukla pola miliona eura pre...
04/09/2025

❗️Bajčeta: Mafijaška hobotnica DPS-a, kreatori laži, kleveta i najpodlijih napada na žene, izvukla pola miliona eura preko fiktivnog smještaja!

Tu smo vas čekali. Da se konačno obračunamo sa vama stvarnim kreatorima laži, kleveta i prljavih podmetanja na račun Demokrata i tvorcima najgnusnijih uvreda i najpodlijih napada na žene, saopštio je Radosav Bajčeta, odbornik Demokrata u SO Bijelo Polje, reagujući na objavu Asmira Pućurice, potpredsjednika DPS-a i odbornika u SO Bijelo Polje, da je firma supruga poslanice Vojinović za dvije godine zabilježila rast prihoda od 14.956 odsto i da dobija tender u MUP-u.

👉 „Gurnuli ste ispred sebe svog vlasnika Aca Mijajlovića. On vas sada predstavlja i zastupa, a i kako drugačije, jer djelujete po istim principima, po istom rukopisu. Znajte jedno, laži koje plasirate preko mafijaških portala već su utužene. Vaše neistine nas ne zanimaju o njima će govoriti sudovi. Ali zato vas ovdje i sada pitamo: kojem vašem funkcioneru ste isplatili sa računa MUP-a pola miliona eura? Sa njim se 2016. sklopili ugovor o javnoj nabavci za smještaj na bazi punog pansiona za 55 lica u trajanju od 60 dana u iznosu od 114.762,78 eura. Pitamo, da li je bilo smješteno 55 ili 45 policajaca?“, pitao je Bajčeta.

Prema njegovim riječima, „sa istim licem 2017. sklopljen je ugovor o javnoj nabavci za smještaj na bazi punog pansiona, u iznosu od 126.417,06 eura“.

„Pitamo, da li je prijavljeno 63, a stvarno smješteno 45 policijskih službenika? Sa istim licem 2018. sklopljen je ugovor o javnoj nabavci za smještaj na bazi punog pansiona, u iznosu od 128.866,47 eura. Pitamo da li je bilo prijavljeno 81 policijski službenik, a stvarno smješteno 45 službenika? Opet sa istim licem 2019. sklopljen je ugovor o javnoj nabavci za smještaj na bazi punog pansiona u iznosu od 90.485,48 eura. Pitamo, da li je prijavljeno 50 službenika, a stvarno smješteno 41?“, nastavio je da pita Bajčeta.

✍️ Za kraj je dodao:
„Iz izloženog se jasno da zaključiti da ste jednom DPS funkcioneru sa računa MUP-a isplatitli 466.531,79 eura. Ali tek slijedi ono najbolje pitanje: Da li je tačno da je prijavljeno 249 službenika u smještaju javnog funkcionera DPS-a, a da je stvanro bilo smješteno 176? Samo pitamo. A, nakon ovoga imaćemo još nekoliko pitanja nakon kojih ćete ponovo da paničite”, zaključio je Bajčeta.

🔙 Dok lokalna vlast praznim pričama i vraćanjem u devedesete prikriva sopstvenu nemoć i nedostatak vizije razvoja, Bijel...
27/08/2025

🔙 Dok lokalna vlast praznim pričama i vraćanjem u devedesete prikriva sopstvenu nemoć i nedostatak vizije razvoja, Bijelo Polje je ostalo bez 🔟.0⃣0⃣0⃣ stanovnika i čitave industrijske zone. Oni koji danas građanima n**e prošlost, zapravo bježe od odgovornosti za sadašnjost i nemaju nikakav plan za budućnost ‼

🔜 Demokrate BP se neće baviti podjelama i nametnutim lažnim temama – naš jedini cilj je stvaranje boljih uslova života u Bijelom Polju. Sve ostalo za nas je gubljenje vremena i bježanje od stvarnih problema koji pritiskaju naše sugrađane ‼

👉 Ko nema viziju za budućnost, nudi građanima priče o prošlosti. Bijelo Polje zaslužuje budućnost, a ne vraćanje u devedesete‼

📢 Klub odbornika Demokrata BP će se prema ovakvim i svim ostalim pitanjima - izjasniti kada budu zvanično uvrštena na dnevni red SO Bijelo Polje ‼

📢📢 Bečić objavio dokumenta: Vođama "zemunaca" i “surčinaca” bivši režim dao crnogorske lične karte i oružne listove!➡️ U...
20/07/2025

📢📢 Bečić objavio dokumenta: Vođama "zemunaca" i “surčinaca” bivši režim dao crnogorske lične karte i oružne listove!

➡️ U kakvom smo sistemu nekada živjeli i čemu je služio sektor bezbjednosti, najbolje govori činjenica da su lične karte i oružani listovi izdavani od strane Crne Gore i tadašnjeg režima, vođama “zemunaca” i “surčinaca”, pa je tako:

‼️ Dušan Spasojević, imao prebivalište u Podgorici i dobio crnogorsku ličnu kartu krajem januara 1998. godine, a par dana nakon toga i oružani list broj 00037 za pištolj Pietro beretta.

‼️ Ljubiša Buha imao prebivalište u Podgorici, a dobio i crnogorsku ličnu kartu i oružani list za pištolj broj 356 decembra 1997. godine.

‼️ A Mile Luković imao prebivalište u Mojkovcu takođe od 1997. godine, kao i izdatu crnogorsku ličnu kartu.

📂 U prilogu dostavljam fotografije kao svjedočanstvo vremena koje se nikada više ne smije ponoviti. Na ovaj način su ne samo izdavali oružane listove ljudima iz kriminalnog miljea, već smo vidjeli u procesima nadležnih mnoge i pozicionirali na ključnim mjestima u sektoru bezbjednosti, pa su tako ključni ljudi u sektoru bezbjednosti u vrijeme bivšeg režima danas suočeni sa presudama ili optužnicama za teška krivična djela.

✍🏼 Pružam punu podršku direktoru UP Lazaru Šćepanoviću i njegovom timu u odlučnoj, profesionalnoj i hrabroj borbi protiv organizovanog kriminala i teškog nasljeđa prošlosti, praćenu kontinuiranim pokušajima hibridnog djelovanja, zbog straha od pravde i nastavka čišćenja institucija sistema od nedozvoljenih uticaja.

📌 Bezbjednosni izazovi uslovljeni strateškim opredjeljenjem visokorizičnih kriminalnih grupa ka međusobnim obračunima su kontinuirani i više p**a istaknuti, kao i nedovoljno efikasni sudski procesi, procesne zloupotrebe i druge činjenice koje su često znale biti razlog periodičnog usložnjavanja bezbjednosne situacije. Ključno je naravno upravo teško nasljeđe prošlosti, jer pomenuti narko karteli su nastali, stekli ogromnu finansijsku moć i izgradili svoju infrastrukturu za vrijeme bivšeg sistema, tada pretvarajući i državne institucije u svoje ispostave, pa su vidimo postali transnacionalni izazov i za mnogo veće zemlje i sisteme od crnogorskog, čemu svjedoče ubistva u najrazvijenijim zemljama, kao i posljednje koje se prije neki dan desilo u centru Barselone. Prosto, kriminal i kriminalni obračuni ne znaju za granice, vjere i nacije, a nešto što je stvarano i ojačavano toliko decenija ne može se u kratkom roku u potpunosti suzbiti, ali broj akcija, uhapšenih i procesuiranih u prethodnim mjesecima od kojih su se mnogi godinama smatrali nedodirljivim, kao i proces vetinga koji se sprovodi, pokazuje da zaštićenih nema, da će pravda stići do svakog i da država nikada više neće služiti mafiji.

🗣️ Degutantno mi je i govoriti o stepenu licemjerstva onih koji pokušavaju jeftino politički zloupotrebljavati svaku tragediju ili kriminalni obračun, a za čije vrijeme vladavine su nastali, ojačali i državom upravljali karteli što pokazuju mnogi tužilačko-sudski procesi, ubijeno preko 700 ljudi, samo u jednom posljednjem mandatu oko stotinu, od čega polovina kao posljedica mafijaških obračuna, uz nerijetko i slučajne žrtve. I danas slušamo lekcije od onih kojima je očito “mala” bila kriminalna baza koja se obračunavala unutar Crne Gore, nego su skidali zabrane ulaska u Crnu Goru regionalnim kasapima Belivuku i Miljkoviću, tvrdeći da su to prijatelji naše zemlje, dok su oni po riječima nadležnih vršili najmonstruoznija krivična djela. Da ne govorim o nekim drugima čiju vladavinu su obilježili rijetko viđeni skandali u sektoru bezbjednosti, čija se svaka informacija i napad tokom rada ove Vlade pokazala kao lažna, a čiji stepen lične frustiracije je zaista rijetko viđen.

Čista posla! 🕊
29/06/2025

Čista posla! 🕊

✅ Sa riječi na djela ‼
12/06/2025

✅ Sa riječi na djela ‼

📢 Kongremenka SAD Pingri: Posebno cijenim rezultate koje je postigao Bečić, SDT, MUP i UP u borbi protiv kriminala🤝 Zamj...
23/05/2025

📢 Kongremenka SAD Pingri: Posebno cijenim rezultate koje je postigao Bečić, SDT, MUP i UP u borbi protiv kriminala

🤝 Zamjenik premijera za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku, Aleksa Bečić, sastao se u Vašingtonu, u Kongresu sa uglednim američkim kongresmenima Čeli Pingri i Robertom Aderholtom. Čeli Pingri je ujedno kopredsjedavajuća Kokusa za Crnu Goru, sa kojom je razgovarao o ključnim temama od zajedničkog interesa u oblasti bezbjednosti, demokratije i stabilnosti regiona Zapadnog Balkana.

🇲🇪 Zahvalivši kongresmenki na dugogodišnjoj posvećenosti i impresivnom iskustvu u javnoj službi, Bečić je istakao da Crna Gora, iako mala po broju stanovnika, ostaje pouzdana NATO saveznica, država jasnog strateškog kursa ka punopravnom članstvu u Evropskoj uniji, i danas najnapredniji kandidat na evropskom putu, sa svim otvorenim pregovaračkim poglavljima i šest već zatvorenih, uz snažnu političku volju da uskoro zatvori i ostala.

👏🏼 Bečić je ukazao na odlučne i vidljive rezultate u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije, navodeći da je u prethodnom periodu, zahvaljujući saradnji Uprave policije, Specijalnog državnog tužilaštva i međunarodnih partnera: preko 2000 procesuiranih članova organizovanih kriminalnih grupa i operativno interesantnih lica, intenzivirana borba protiv ekonomskog kriminala i to čak 12 p**a u odnosu na ranije periode, rasvijetljeno 95% teških krivičnih djela protiv života i tijela, vraćeno je 20% više komada oružja i 70% više municije u ovih četiri mjeseca, nego prethodnih deset godina zajedno, a u pripremi je i mnogo strožiji zakon o oružju u nego što je to važeći.

👥 Crna Gora više nije zona komfora za organizovani kriminal. Danas se država ne povlači, danas država i njena vlast odgovara građanima. Obezbjeđujemo ono što je decenijama bilo obesmišljeno, pravdu, povjerenje u institucije i zakon jednak za sve, poručio je Bečić.

🇺🇸 Kongresmenka Pingri izrazila je snažnu podršku Crnoj Gori, uz ocjenu da posebno cijeni hrabrost i rezultate koje postižu zamjenik premijera Bečić, Ministarstvo unutrašnjih poslova, Uprava policije, Specijalno državno tužilaštvo i druge institucije sistema u borbi protiv kriminala. Takođe je naglasila važnost ekonomskog osnaživanja građana kao ključa za prevazilaženje društvenih podjela i dodatno jačanje demokratije.

✔️Bečić je zaključio: ,,Kada ulažete u bezbjednost, ulažete u slobodu. Kada jačate institucije, jačate državu. Crna Gora to danas pokazuje djelima, a ne riječima. I zbog toga, ostajemo saveznik koji ne traži privilegije nego isporučuje rezultate."

⭕️➡️Golubović iza rešetaka, država ispred klanova⭕️💪Jutrošnje hapšenje dugogodišnjeg operativca i bivšeg službenika Upra...
09/05/2025

⭕️➡️Golubović iza rešetaka, država ispred klanova

⭕️💪Jutrošnje hapšenje dugogodišnjeg operativca i bivšeg službenika Uprave policije i ANB-a, najbližeg saradnika čovjeka koji je decenijama na čelu političko-kriminalne hobotnice, Duška Golubovića, od strane SPO Uprave policije, a po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, zbog sumnje u stvaranje kriminalne organizacije, još je jedan u nizu dokaza da Crna Gora vodi najsnažniju i najodlučniju borbu protiv organizovanog kriminala u svojoj savremenoj istoriji.

⭕️👉Više od 100 suspendovanih i uhapšenih policijskih službenika i agenata, među kojima su, prema nalazima nadležnih, bili i ključni ljudi nekadašnje kriminalno-institucionalne vertikale, Zoran Lazović i Duško Golubović, pokazuju da se više ništa ne može sakriti ispod uniforme, niti iza značke.

⭕️✍️Zato danas razumijemo i intenzitet prijetnji, laži, političkih spinova, napada pojedinih "analitičara", "medija" i "političara", jer se ne ruši obična struktura, već se kruni carstvo kriminala koje je godinama iznutra potkopavalo državu.

⭕️👏I to pravda koja više ne štedi nikoga, ni po dubini, ni po visini. Nema više nedodirljivih. Nema više paralelnih centara moći.

⭕️☑️Oni koji su decenijama držali ključeve institucija, danas dobijaju pozive od Policije i tužilaštva

⭕️🟰Ova država više nikada neće biti talac onih koji su za službu narodu izabrali službu klanu. U policiji, u ANB-u, u bilo kojem segmentu bezbjednosnog sektora, mjesta ima samo za čestite. A za ostale, adresa je Spuž.

✍️ .boriss

10 godina kontinuiteta ✊
19/04/2025

10 godina kontinuiteta ✊

🙏🏼Krapović položio vijence žrtvama bombardovanja: Njihova žrtva i bol njihovih porodica nikada ne smiju biti zaboravljen...
24/03/2025

🙏🏼Krapović položio vijence žrtvama bombardovanja: Njihova žrtva i bol njihovih porodica nikada ne smiju biti zaboravljeni!

🔹Povodom 2️⃣6️⃣ godina od bombardovanja SR Jugoslavije, ministar odbrane Dragan Krapović položio je vijence u kasarnama “Milovan Šaranovic” u Danilovgradu i “Marko Miljanov Popović” u Podgorici.

🗣Izražavajući pijetet prema nevino nastradalim žrtvama u tim izuzetno teškim danima, punim neizvjesnosti i strijepnje, ministar Krapović je podsjetio da njihova žrtva i bol njihovih porodica nikada ne smiju biti zaboravljeni.

👉On je dodao da su se u međuvremenu desili veliki istorijski događaji, da je Crna Gora🇲🇪 postala dio sjevernoatlantske zajednice u težnji da, kroz kolektivnu odbranu, obezbijedi sebi i budućim generacijama mir, stabilnost i bezbijednost.

🗣“Crna Gora🇲🇪 se sa pijetetom sjeća nevinih žrtava koje su u tom periodu izgubile život. Vjerujem da je pred nama, uprkos izuzetno kompleksnoj bezbjednosnoj situaciji u svijetu, budućnost u kojoj će se razvijati i stasavati generacije okrenute opštem i ličnom prosperitetu, miru i toleranciji. Crna Gora🇲🇪 će neumorno raditi na tome, jer je kroz svoju istoriju mnogo p**a plaćala visoke cijene turbulentnih istorijskih dešavanja”, naglasio je Krapović.

Izvor: Ministarstvo odbrane

📢 Krapović, Katić, Jokić: Oštro demantujemo spinove i neistine. Demokrate i Aleksa Bečić, kao naš dugogodišnji prijatelj...
01/03/2025

📢 Krapović, Katić, Jokić: Oštro demantujemo spinove i neistine. Demokrate i Aleksa Bečić, kao naš dugogodišnji prijatelj i predsjednik partije, uvijek su imali i imaju naše apsolutno povjerenje i poštovanje! 👥

🗣️ Oštro demantujem netačne i zlonamjerne tvrdnje objavljene na više portala, kojima se pokušava narušiti jedinstvo Demokrata i oslabiti partija uoči izbornog procesa. Bilo da je riječ o uređivačkoj politici ili o aktivnostima pojedinaca, jasno je da se radi o svjesnoj manipulaciji.

👤 Tu manipulaciju najbolje potvrđuje činjenica da je dr Marko Mitrović još prije desetak dana predložio Nemanju Vukovića za nosioca izborne liste i o tome uredno informisao javnost. To su fakti, a svi pokušaji da se one izvrnu predstavljaju grubu manipulaciju.

👥 Demokrate i Aleksa Bečić, kao naš dugogodišnji prijatelj i predsjednik partije, uvijek su imali i imaju moje apsolutno povjerenje i poštovanje. Isto važi i za gospodina Katića i gospodina Jokića, što su i lično potvrdili prije slanja ovog demantija.

✔️ Nastavljamo da dajemo doprinos pobjedama na bivšim režimom i njihovim pogubnim politikama, a pozivamo medije da se uzdrže od objavljivanja dezinformacija i da, imajući u vidu mogućnost političkog spinovanja, svaku informaciju provjere prije objave. Istina i odgovorno novinarstvo moraju imati prednost nad senzacionalizmom i političkim interesima onih kojima je jedini cilj destabilizacija Demokrata.

🔴 Bijelo Polje, grad u konstantnom propadanju, grad iz kojeg se odlazi. Koliko ćemo mi na kraju imati stanovnika? Očigle...
21/02/2025

🔴 Bijelo Polje, grad u konstantnom propadanju, grad iz kojeg se odlazi. Koliko ćemo mi na kraju imati stanovnika? Očigledno na nivou statističke greške. Naš grad ima najbolju vodu, bistru, čistu i urednog vodosnadbijevanja, sa nanjnižim cijenama? Ne leži vraže?! Sve ovo bi bilo dobro, da građani nijesu "kamile" u očima vladajuće većine koja je aminovala šok cijene našim sugrađanima. Vladajuća većina sa svojih 19 odbornika, usaglasila se i aminivala povećanje cijene najosnovnijeg uslova za život - VODU! 🚰 💦

🔴 Dragi naši sugrađani, nije kriva samo uprava i direktor Vodovoda, već vladajuća većina od 19 odbornika našeg lokalnog parlamenta koja je podržala sramnu odluku i direktno uticala na udar vašeg budžeta. Za ovu sramnu odluku glasali su odbornici DPS-SD-SDP, kao i odbornici Bošnjačke stranke koji su na državnom nivou u Vladi CG, a u Bijelom Polju i dalje čuvaju stražu koaliciji okupljene oko DPS-a. Nadamo se ta će učestali protesti građana dopreti do Bošnjačke stranke u Bijelom Polju, da će ih čuti i da će konačno prelomiti i izvagati u interesu istih. ✅ ⚖

🔴 Neophodno je da se zapitamo, da li stvarno jednom zauvijek treba da kažemo STOP ovakvoj lokalnoj vlasti, od koje interes imaju samo pojedinci dok je običan građanin na poslednjem mjestu. Zato podržavamo svaku akciju i protest građana, koji će dovesti do poboljšanja elementarnih uslova života, kako smanjenja cijene vode tako i svih ostalih cijena komunalija! 🚱 🚫

Address

Novi Tržni Centar Bazar, Ulica Lješnička
Bijelo Polje
84000

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Demokrate Bijelo Polje posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Demokrate Bijelo Polje:

Share