28/02/2024
Opštinska kancelarija za mlade i Odjeljenje bezbjednosti Bijelo Polje uz podršku osnovnih škola „Marko Miljanov“, „Dušan Korać“ i „Risto Ratković“ kao i uz podršku sve tri srednje škole iz Bijelog Polja realizovali su kampanju povodom Međunarodnog dana prevencije nasilja u školama pod sloganom „Protiv nasilja, za prijateljstvo!“. U okviru kampanje održane su radionice u ovim školama, na kojima su prisutni učenici upoznati sa problemom nasilja. Učenici su u radu identifikovali oblike nasilja koji se dešavaju u njihovim školama i o tome je bilo riječi. Kao završna aktivnost ove kampanje, danas, poslednje srijede u februaru mjesecu, realizovana je interaktivna tribina na kojoj je Snežana Nedović, samostalna policijska inspektorka razgovarala sa prisutnima o problemu nasilja u školama. Pošto se ovaj dan obilježava širom svijeta, u znak podrške žrtvama nasilja, zaposleni u kancelariji za mlade zajedno sa učenicima sve tri srednje škole pripremili su performans, na kojem su u rozim majicama koja je simbol ovog dana, prenijeli poruke o nasilju koje su se izdvojile tokom rada na radionicama. Zajednički su poslali snažnu poruku da je većina mladih protiv nasilja, a za širenje prijateljstva. Cilj cjelokupne kampanje bio da se podigne svijest o ozbiljnosti problema nasilja u školama, istovremeno podstičući pozitivne vrijednosti. Opština Bijelo Polje