STARA GARDA LSCG

STARA GARDA LSCG Staru Gardu čine članovi i pristalice LSCG-a, naše prve i jedine političke ljubavi. Imamo namjer

04/01/2026
Na slici su naši prijatelji iz Pljevalja, Alem Halikavazović i Dragan Kartal! Kao dobrovoljni davaoci krvi u svom gradu ...
05/12/2025

Na slici su naši prijatelji iz Pljevalja, Alem Halikavazović i Dragan Kartal! Kao dobrovoljni davaoci krvi u svom gradu izrazili su želju da svoje dvije date jedinice krvi poklone Crvenom krstu Cetinja kao poklon našem gradu i svojim prijateljima u njemu! Inače, Dragan Kartal je naš brat liberal iz ranih devedesetih godina, kad nas je u svakom gradu bilo lako prebrojati. Dragan je uvijek davao sebe i nikad nije tražio za sebe! Uvijek je bio svoj i naš!
Živjeli nam, prijatelji!

Poštovane pristalice Stare Garde, u moru lažnih vijesti i informacija želimo da vas izvijestimo o datim pojedinostima ka...
02/09/2025

Poštovane pristalice Stare Garde, u moru lažnih vijesti i informacija želimo da vas izvijestimo o datim pojedinostima kako bi imali pravu sliku o onome što bi teško razumjeli i prihvatili i što bi moglo izazvati razočaranje ili revolt kod vas, s obzirom da ste ljudi koji nam vjerujete i koji nas objeručke podržavate.
Želimo da znate da Stara Garda nije podržala izbor Dejane Dizdar za sekretarku sekretarijata za obrazovanje, sport i mlade! U principu smo protiv svih krupnih političkih preletača pa i ovog najkrupnijeg! Naravno, kad to kažemo, tu isključivo mislimo na visoke funkcionere i zvaničnike bivše vlasti! Dakle, to je pravilo kojeg se držimo! Ne cijenimo prelaske koji se moraju platiti funkcijom. Smatramo da je to čisto koristoljublje. Nažalost, danas ljudi najmanje drže do sopstvene časti! Pomenuta osoba je izbor kolega iz SDP-a! To je njihovo legitimno pravo. Isto tako i Garda ima legitimno pravo da ljubomorno čuva svoju posebnost i dosljednost! Držimo se pravila da u Gardu ne primamo koristoljupce koji su na visokim funkcijama kutlačili za DPS i koji besramno mijenjaju svoje uloge. S obzirom da nijesmo imali priliku da gospođici Dizdar predočimo naše argumente protivljenja, kao ljudi od pravičnosti, mi ćemo ovim putem i vama i istoj navesti i pobrojati razloge zbog kojih čvrsto držimo do svog stava:
Gospođica Dizdar je sedam dugih godina bila u DPS-u, prihvativši i promovišući njihovu politiku, postajući glasnogovornik ljudi koji su se lično bogatili i uništavali moralnu i privrednu supstancu našeg grada.
Gospođica Dizdar je bila član Glavnog odbora DPS-a, Izvršnog odbora DPS-a i opštinskog odbora Prijestonice.
Gospođica Dizdar je bila predsjednica odborničkog kluba DPS-a i fanatično branila svaki potez svoje partije i svojih partijskih kolega.
Gospođica Dizdar je bila i predsjednica Skupštine Prijestonice. Za one koji to ne znaju to je izrazito politička funkcija, a ne stručna. Dakle, bila je druga osoba onako beskrupulozne bivše vlasti u našem gradu! S toga ne može reći da ne snosi odgovornost ni za šta.
Gospođicu Dizdar i njenu partiju smo zajedno sa SDP-om, Urom i Demokratama pobijedili i smijenili sa pozicija vlasti nakon lokalnih izbora, tako da nije na nama da istu vraćamo na vlast!
Gospođica Dizdar je pune dvije godine u lokalnom parlamentu neargumentovanim napadima ostrašćeno atakovala na novu vlast. Sad joj ne smeta da bude funkcioner u kako
su tada pričali “Joanikijevoj koaliciji”!
Gospođica Dizdar, kao gubitnik prošlih izbora u istom političkom mandatu, koji još traje, ne može legitimno predstavljati novu vlast. Takav kameleonski obrt se zove politička prevara građana!
Gospođica Dizdar kaže da se zalaže za interese mladih, a upravo zauzima mjesto u novoj vlasti nekoj mladoj i perspektivnoj osobi. To se zove licemjerstvo.
Gospođica Dizdar nije izrekla ni jednu javnu kritiku na račun DPS-a. Želi spokojno, u miru i tišini, kao da je božanski ispravna, preplivati delfin stilom na drugu političku stranu kako bi zgrabila poziciju u novoj vlasti. Primjer za neprimjer!
Gospođice Dizdar, da li je naš grad uništio Vaš DPS ili neko drugi? Ko je zatvorio naše fabrike? Da li su pod Vašom strankom privatizacije u našem gradu bile pljačkaške? Ne pravite se neznaveni, bili ste dio te gubitničke priče i ne možete sada biti dio naše pobjedničke priče.
Gospođice Dizdar, na posljednjim lokalnim izborima glasali ste za sebe i Vaš DPS. Izborna lista se zvala "Da vratimo ponos Crnoj Gori - DPS Milo Đukanović"! Bili ste pod rednim brojem 4 na toj listi! S obzirom na to da još traje taj četvorogodišnji politički mandat, osjećate li nelagodu što za šaku vlasti izdajete sebe i partiju za koju ste glasali kako bi zgrabili funkciju od partija i ljudi protiv kojih ste glasali!? Za nas sa izborne liste "Dostojanstvo ispred privilegija", Vaši potezi predstavljaju eklatantan primjer sopstvenog političkog i svakog drugog posrnuća do samouništenja!
Gospođice Dizdar, kada ukucamo Vaše ime na Google-u piše da ste u DPS-u. Zašto nijeste javno izašli sa kritičkim saopštenjem o napuštanju Vaše stranke ili Google, ipak, kazuje istinu?
Gospođice Dizdar, pokazujete neviđenu gramzivost za funkciju kad i pored protivljenja Stare Garde istrajavate u svojoj namjeri. Naši politički putevi su toliko različiti da nas Vi ne možete predstavljati, naprotiv, Vi ste politička uvreda za nas!
Pored navedenog, gospođica Dizdar ne može dobiti podršku Stare Garde jer ni jedan naš glasač nije glasao da gospođici Dizdar poklonimo funkciju. Naprotiv, glasali su da je smijenimo! Mi želimo čiste račune sa svojim biračima i iste nijesmo spremni izdati i iznevjeriti, kao što je to svojima uradila godpođica Dizdar!
Na samom kraju, koristićemo svaku priliku da gospođicu Dizdar dosljedno pozivamo da napusti nemoralno zauzetu poziciju. Poslušajte naš prijateljski savjet, idite svojoj kući, sačekajte nove izbore, priključite se nekom političkom subjektu ili osnujte neki svoj, postignite rezultat kojim ćete osvojiti vlast pa onda opet “zajašite” na pozicijama vlasti kao nekad. To je jedino ispravni politički put kojim se dolazi do funkcije, sve ostalo je prevara! Kao što se da vidjeti, u našem saopštenju nema vrijeđanja, to nijesu naši maniri, samo ima ukazivanja na realnu stvarnost i surovu istinu.

Na poslednjoj sjednici Skupštine Prijestonice imali smo priliku da vidimo amatersku lutkarsku predstavu ostataka odborni...
27/04/2025

Na poslednjoj sjednici Skupštine Prijestonice imali smo priliku da vidimo amatersku lutkarsku predstavu ostataka odborničkog kluba DPS-a, kao i njihovo otužno podnošenje ostavki. Demaskirani, zarobljeni u prošlosti, izgubljeni u sadašnjosti, nemaju nikakvu političku smisao i težinu. Prva njihova lutka kao barjaktar sitnih prevara čuči iza svih dosadašnjih manipulisanja istinom i ljudima!
Preteča ovog osmišljenog politikanstva desila se prije desetak dana kada je jedan naš sugrađanin i privrednik dao sebi za pravo da putem pojedinačnog pisma prozove i pozove 33 odbornika cetinjskog parlamenta na protest i blokadu p**a!
Žao nam je što ste nas isprovocirali na reakciju, mogli smo kao i do sada, svako svojim putem!
Vi ste sinonim svega onoga protiv čega se mi decenijama borimo! Jedan ste od junaka tranzicije i pobjednika naše pljačkaške privatizacije, kojom ste, ni za kakve pare postali vlasnik dobrog dijela bivše fabrike "Košuta" i kao takav, nijeste podobni za pozive na okupljanja i proteste.
To isto važi i za Vašeg ideologa i mentora, koji govori iz Vas!
Najljubaznije Vas molimo da nas se klonite i da više ne stojite iza njegovih pisama. Čovjek koji je na nemoralan način uzeo otpremninu od TO Cetinje od preko 20.000 eura ne može biti naš partner i tačka.
I jedan i drugi imate izbora - pokajte se i vratite uzeto!
Vaše upućeno pismo doživljavamo kao ciničnu predizbornu provokaciju DPS-a.
Od Nove godine, od kad se desila druga tragedija na Cetinju, pa sve do sada, sami kraj aprila, Stara Garda LSCG nije imala ni jednu objavu na svojoj FB stranici. Zanijemili smo i zaćutali u znak saosjećanja i punog obzira prema tragično stradalima i njihovim familijama.
U Skupštini nijesmo govorili na tu temu, osim što smo glasali za predložene zaključke, iza kojih stojimo i danas. Tiho i mirno, kao i što priliči onima koji iskreno tuguju i žale!

Prilično mirno prolazi politički decembar u našem gradu.Održana je i posljednja sjednica parlamenta u ovoj godini u kojo...
29/12/2024

Prilično mirno prolazi politički decembar u našem gradu.
Održana je i posljednja sjednica parlamenta u ovoj godini u kojoj je usvojen rekordan budzet Prijestonice! Sve to djeluje krajnje smirujuće nakon turbulentnog početka novembra, kada su pojedine kolege iz cetinjskog DPS-a (ako tamo uopste još ima nekog) hvatali Andriju Mandića, predsjednika NSD i Skupštine Crne Gore, “živog ili mrtvog”.
Srećom, krv nije "legla" medju njima, ali su im zato "legle" plate. I to prilično pozamašne. One i na junake djeluju okrepljujuće i smirujuće! Kao i u svakom crtanom filmu, sve se završilo pobjedom "Pere ždere" i njegove "pljeskavice".
Svima nama je dobro poznato da gospoče iz Krnje Jele nije uništio cetinjsku privredu i da nikad nije bio cetinjski problem, niti to može ikad biti. Odbornici Stare Garde su na pretposljednjem skupštinskom zasijedanju glasali za zaključke Skupštine Prijestonice u vezi izjava gospodina Mandića kojima vrijeđa sami grad Cetinje, ali to isto i još gore mislimo za pravog predsjednika DPS-a!
Takođe, duboko su nas pogodile i suze gospodina Dajkovića, ali o njegovom plaču se, nažalost, nijesmo izjašnjavali.
Nakon zajedničkog političkog djelovanja poslanika DPS-a i URE u republičkom parlamentu, jedan poslanik DPS-a je zaslužio nadimak "Joanikijev komita" i tako postao žrtva sopstvenog vokabulara! Nesuvisle etikete "Joanikijeva koalicija" i "Joanikijev gradonačelnik" koje je dijelio drugima, vraćaju se istom u lice kao bumerang. Sad "Joanikijevom komiti" ne smeta zajedničko političko djelovanje sa “kudravim izdajnikom”, potpisnikom temeljnog ugovora! Istome je prirodan i savez sa predsjednikom Milatovićem! Zbog podgoričke vlasti baciše u smeće sve Belvederske priče o njemu i o navodnom bagatelisanju eventualne pogibije deset Crnogoraca. Ako su priče lažne, izvinite se čovjeku! A ako nijesu On za vas politički ne bi trebalo da postoji. Ovo ne bi svario ni tzv. ekspres lonac, a kamoli želudac! Nećemo nikom cvrkutati na ramenu. Naše je da pamtimo, a drugi kako 'oće.

Radno mjesto znači život! Dvadeset pet naših sugrađanki i sugrađana je dobilo posao i zasnovalo radni odnos! Hvala kompa...
22/12/2024

Radno mjesto znači život! Dvadeset pet naših sugrađanki i sugrađana je dobilo posao i zasnovalo radni odnos!
Hvala kompaniji “Sferihome”! Znaju da su došli u grad u kojem ih lokalna vlast neće reketirati, niti im tražiti procenat! Respekt za jednu takvu gradsku upravu! Nakon svih uspjeha i pobjeda u protekle tri godine uživajmo zajedno u najboljem prazničnom programu koji već tradicionalno organizuje naša Prijestonica.
Živjelo Cetinje!

Naš mali veliki čovjek ima samo devet godina i zove se Krsto Miljenović! Svojim učinjenim djelom može biti uzor svima, p...
16/08/2024

Naš mali veliki čovjek ima samo devet godina i zove se Krsto Miljenović! Svojim učinjenim djelom može biti uzor svima, pa i onim najstarijima! Jednog dana, u ranim jutarnjim satima dok mnogi uveliko spavaju, prije zakazanog treninga sopstvene ekipe, Krsto je došao na stadion i bez najave i ičijeg znanja u klubu sakupio u kesama sav otpad sa i oko pomoćnog igrališta FK Lovćen, koji su drugi nekulturno bacali i ostavljali za sobom. Svojom idejom i postupkom nas je sve zadivio i ostavio bez teksta!
Bravo, Štrumpfe! Ponosimo se tobom!

Pred nama je početak takmičenja u drugoj fudbalskoj ligi Crne Gore. Naš domaći Lovćen za nastupajuću sezonu posjeduje re...
14/08/2024

Pred nama je početak takmičenja u drugoj fudbalskoj ligi Crne Gore. Naš domaći Lovćen za nastupajuću sezonu posjeduje respektabilnu fudbalsku ekipu sa kojom će se beskompromisno boriti za prva tri mjesta koja direktno i indirektno mogu odvesti naš klub u prvoligašku elitu!
S nestrpljenjem iščekujemo prve mečeve i početak direktne borbe za bodove!
Na zadovoljstvo uprave, trenera i igrača klub je posjetio gradonačelnik Nikola Đurašković i kao što je to bio slučaj i u cijelom prethodnom periodu, svim svojim kapacitetom stao iza zacrtanih ciljeva kluba u novoj sezoni! Nošeni tim i sličnim primjerima budimo svi od koristi klubu i gradu.
FK Lovćen je klub svih onih koji ga vole i koji ga smatraju svojim! Iz tih razloga svi se smatrajte pozvanim da istom pružite snažnu potporu i podršku! Lovćen više nikad ne smije biti “sirak tužni bez nigđe nikoga”!
Jedni mogu pomoći sponzorstvom, drugi prisustvom na utakmicama i navijanjem, a treći mudrim savjetima. Dobrodošli ste svi! Budimo skupa na istom zadatku, na ponos jedni drugima. Stanimo postojano iza svog kluba, kako bi ponovo izronio “Stari” za one što ga vole!
Ako budemo takvi daće i Sveti Petar Cetinjski da se naše želje ostvare, da se vratimo u prvu fudbalsku ligu i da u našem gradu dogodine organizujemo veliko fudbalsko slavlje, a sve u ime uspjeha i uspona našeg voljenog kluba!

Address

Bajova
Cetinje
81250

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when STARA GARDA LSCG posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to STARA GARDA LSCG:

Share