04/02/2022
KOMITE I PATRIOTE CRNE GORE,
Dočekali smo pad apostolske, velikosrpske i klerikalne Vlade Crne Gore, koju smo, odmah po njenom konstituisanju nazvali pravim imenom -.
Time smo ostvarili i cilj našeg organizovanja, u oktobru 2020.godine jer smo tada imali samo jedan pravac rada i djelovanja-da odbranimo tekovine 21.maja i vratimo Crnu Goru kao građansku, sekularnu, multietničku i evropsku državu.
Komite i patriote su, odmah po konstituisanju ove anticrnogorske i antievropske Vlade, kontinuiranim protestima, saopštenjima, učešćem na svim patriotskim skupovima, kolonama, dali svoj doprinos u buđenju otpora, revolta, građanske neposlušnosti i bunta zbog otvorenog, beskrupuloznog i drskog negiranja Crne Gore, crnogorskog naroda, istorije i crkve, postajući dio svojevrsnog procrnogorskog pokreta niza partija, pojedinaca, grupa i organizacija, koje je ujedinio samo jedna cilj:odbrana prava Crne Gore!
Ova borba, medjutim, nije gotova; vraćena je Crna Gora bar nekoliko godina unazad, posebno po pitanju njene evropske budućnosti, kulture, obrazovanja. Pipci velikosrpske hobotnice, kojoj je najvažnije samo i isključivo potiranje crnogorske samobitnosti, raširili su se svuda, a pojedini pripadnici „pobunjene“ dojučerašnje većine, nemaju osjećaj za nepravde i muke Crne Gore, koje, suštinski, nikada nijesu ni ispravljene.
Stoga će borba za dostojanstvo crnogorskog i svakog drugog naroda, trajati dugo, a komite i patriote od nje neće odustati. Pod ovim ili nekim drugim imenom, nastavljamo borbu za pravednu, ozakonjenu, građansku, evropsku državu, u kojoj će Crnogorci, kao većinski narod, dobiti sve ono što im pripada, i sa ponosom, dostojanstvom i ljubavlju, slaviti ime svoje države.
ZA PRAVO, ČAST I SLOBODU CRNE GORE!