Komite I Patriote Kotor

Komite I Patriote Kotor Za Kotor, grad pun raznovrsnosti, različitosti. Za Crnu Goru multietničku, slobodnu, nezavisnu!

12/04/2026
20/12/2025

USTAŠE I ČETNICI,
ZAJEDNO STE
BJEŽALI!!

Saopštenje za javnostTanja Knežević Perišić, politikolog, bivša nezavisna odbornica u SO NikšićNovi mandat koji je nikši...
20/11/2025

Saopštenje za javnost
Tanja Knežević Perišić, politikolog, bivša nezavisna odbornica u SO Nikšić

Novi mandat koji je nikšićka koalicija dobila na posljednjim lokalnim izborima, koristi za nove podjele i opasne provokacije, uperene najviše protiv građana crnogorske nacionalnosti. U moru incidenata,dirigovanih iz kuhinja kreatora “srpskog sveta”, stiže novi: JU Muzeji i galerije Nikšić, kaže “povodom 180’ godina od gradnje i 100 godina Njegoševe kapele na Lovćenu”, organizuje izložbu u Dvorcu kralja Nikole “Sto godina od obnove Njegoševe zavjetne crkve na Lovćenu”, te projekciju dokumentarnog filma “Svečana posjeta kralja Aleksandra prvog Karađorđevića i kraljice Marije Crnoj Gori i Dalmaciji 1925”!!!!

Autor izložbe je Dušan Babac, inače član “krunskog veća i predsedavajući savetodavnih tela krune”, koji je juče istu izložbu održao u Beogradu, a kako se sam hvali, na poziv Vesne Todorović, direktorke JU Muzeji i galerije Nikšić, će je “predstaviti i u Nikšiću 22.novembra.

Pošto se Gebelsovim metodama propagande, godinama pokušavaju neke lažne “istine” usaditi u crnogorske glave, i pošto je jedini odgovor na takve “istine”, ponavljanje i ponavljanje istorijskih činjenica, treba opet reći da je Aleksandar Karađorđević bio jedan od najvećih zlotvora crnogorskog naroda, pod čijom je vlašću pobijeno hiljade Crnogoraca, mučeno stanovništvo na, do tad,najstrašniji mogući način, da je popaljeno preko 5000 domova, kako bi se zatrla crnogorska ognjišta-i da je taj nesrećnik i palikuća stigao te 1925.u Crnu Goru, pod stražom svih mogućih žandarma, koliko je bio dobrodošao!

I da je, radi infatilne želje da pokori Crnogorce i crnogorsku samobitnost, srušio Njegoševu kapelu, sagradio, kamenom i sa Venčaca pored Topole, svoju, Karađorđevu, posvećenu svom sinu i svom svetitelju, koja je, srećom, 1974. oburdana i na čijem mjestu je sagrađen Njegošev mauzolej, jedan od simbola Crne Gore.
Ali crkva Srbije i njeni puleni, oličeni i u predsjedniku opštine Nikšić, umiru od želje i muke kako da vrate Karađorđevu kapelu na Lovćen! Sve što rade i ovi današnji i oni jučerašnji, podređeno je tom činu. Sve replike koje su napravili, podžidžali po Bjelasici, Velestovu i ko zna đe još, kako bi, što im jedan od mitropolita kaže “umnožili kapele, dok se ne vrati jedna na Lovćen”, u cilju je uništenja srži crnogorske nacije. Njegoš na Lovćenu je simbol crnogorske istorije, slobode, i kulture, simbol države, crnogorske crkve i jezika -Karađorđević bi bio simbol krvi, dominacije, zločina nad Crnom Gorom!

Manipulisanje sa “Njegoševim zavjetom”, kako bi pastva bila “nahranjena” lažima, kukumavkanje oko Njegoševog testamenta, u kojem nema ni slova o mjestu sahrane, samo je u funkciji ohrabrenja za naredni korak, koji im je Risto Radović odavno nacrtao-a to je pohod na Lovćen. A to bi bio konačni slom Crne Gore! Jer znaju i oni, a i mi, da Crnogorci moraju braniti Lovćen, jer moraju odbraniti sebe!
Glorifikacija dolaska krvnika Crne Gore, kroz izložbe i filmove,koje organizuje nikšićka javna ustanova, sramota je ovog grada. Crna poruga istoriji i mučenicima onog vremena, pod krovom Dvorca, kojem su, renoviranjem, stavili crni krov?! Crn, kao što crno misle i danas našoj Crnoj Gori!

Tanja Knežević Perišić:Snažno osuđujem prijetnje koje je dobio reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić i očeku...
30/10/2025

Tanja Knežević Perišić:

Snažno osuđujem prijetnje koje je dobio reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić i očekujem da policija pronađe i procesuira “junačine” sa mreža, koji zaogrnuti mrakom u kojem živimo, kukavički targetiraju ljude koji drugačije misle, koji su druge vjere ili nacije.
Devedesetih smo bili svjedoci progona građana islamske vjeroispovijesti u Crnoj Gori i mislila sam da se tako mračne godine neće ponavljati u ovoj mrčnoj državi.Ali vlast, koja je došla na krilima velikosrpskog projekta, koja pet godina dopušta i ohrabruje progon neistomišljenika, savršeni je okvir ovakvoj zloj namjeri organizovanih grupa i pojedinaca, čije smo “djelovanje” poprilično osjetili po vlastitoj koži. .
Iako su im Crnogorci prvotargetirani, u bočnim udarima uvijek su tu neki “Turci”; za sramotu i zastiđe cijelog društva. Progoniti i prozivati građane, kojima je jedini “grijeh” njihova vjera i nacija, odlika je propalih, zaostalih, autoritarnih i nacionalističkih režima, u kojima egzistiraju moralne amebe, ispranih mozgova i jadnih života.
Reis Rifat Fejzić, nasljednik mog prijatelja i intelektualnog repera svog vremena, gospodina Idriza Demirovića, mirni je i pametni duhovni lider svog naroda i zaslužuje svaku našu ljudsku i građansku podršku.

Saopštenje: Tanja Knežević Perišić, novinarkaNe mogu ostati nijema u vremenu kada se targetiraju kritički nastrojeni med...
06/10/2025

Saopštenje: Tanja Knežević Perišić, novinarka

Ne mogu ostati nijema u vremenu kada se targetiraju kritički nastrojeni mediji i pojedinci, čiji je “grijeh” to što istražuju, analiziraju i protestvuju zbog poteza aktuelnih vlasti u Crnoj Gori. Najnovija hapšenja koja su izvršena, ako je vjerovati izvorima, zbog navodnog patronata nekih pojedinaca nad medijima, posebna su bljuvotina, koju, kao pojedinac, ne prihvatam!

Novinarstvo je nastalo, negdje u 19.vijeku, kao potreba društva da postoji neki sloj između naroda i vlasti, koji će ukazivati na greške onih koji vladaju svima. Gotovo dva vijeka kasnije, u žalosnoj Crnoj Gori, kriričari vlasti se targetiraju, privode, otimaju im se telefoni, pretresaju kuće. Ni 90-tih to nije tako rađeno!

Vučićevska logika vladanja, uz pomoć čudovišnih medijskih ispirača mozgova, očito se pokušava implementirati i u Crnu Goru, u kojoj su oni, koji istražuju veze djelova vlasti sa kriminalnim udruženjima-ispostava mafije? Pa su tako, pišu Vesti svoja “saznanja iz tužilaštva”, ti “mafijaši” sakriveni u Televiziji E i Portalu ETV, M portalu, Portalu Analitika, Radio i Portalu Antena M, Portalu Standard, mimerima i građanskim aktivistima!

Svakome, ko iole razmišlja svojom glavom, je jasno da su targetirani novinari iz ovih medija, na udaru zbog objavljivanja transkripata „skaj komunikacije“, iz kojih je vidljiva povezanost aktera vlasti sa škaljarskim kriminalnim klanom; tu su i tekstovi o tzv. vetingu u policiji, nepostojećoj pravnoj tekovini u našim zakonima, ali i izmišljotinom aktuelnog vrha Demokrata, koji, na taj način, pokušavaju da sakriju potpuni debakl u radu bezbjednosnog sektora, a koji je kadriranjem potpuno neznavenih i nesposobnih pojedinaca, Crnu Goru doveo na listu nebezbjednih država, u kojima se gine svaki dan, što na putevima, što u obračunima, što u masakrima!

Opsjednuti društvenim mrežama, akterima vlasti smetaju i pojedinci koji se sprdaju s njima; a šta će drugo raditi u zarobljenoj državi, nego se sprdati? Ono što radi vlast, od jeftinih i lažnih obećanja o boljem životu, preko kula i Veljih brda koja vise samo u vazduhu, preko popova koji đipaju sa kamenim spomenicima tamo-vamo, do dijela tužilaca i sudija, koji potpisuju progon slobodne riječi, a puštaju kopače tunela na slobodu-je samo za sprdnju!

Stranice i stranice su nepravde u ovom društvu, ne bi se mogle ni pobrojati. Ono što lično mogu je da javno pružim podršku progonjenim kolegama, ponosna što sam sa mnogima od njih, decenijski prijatelj, kao dobrim ljudima i profesionalcima, koji brane čast crnogorskog novinarstva. I njima i nama, neka je sveta ona Ljubova: Doći će dani slobode! Moraju!

Dragi moji, Mnogi od vas me zovu, zaustavljaju, pitaju sto ne nista ne radi. Ja uporno pričam da treba formirati nešto, ...
02/07/2025

Dragi moji,
Mnogi od vas me zovu, zaustavljaju, pitaju sto ne nista ne radi. Ja uporno pričam da treba formirati nešto, forum/pokret/listu, koja ce okupiti znana i neznana imena, prepoznata u lokalnoj sredini, kako bi izvukli dio od onih 30% koji ne izlaze na izbore. I da je to ključ skidanja ovih sa vlasti. Sa DPS i ES bi imali tada preko 50%. Postoji ogroman broj ljudi u CG koji NEĆE, shvatite više, NEĆE da glasaju postojeće partije, a sa 35-40% nemamo ništa!
Taj forum/pokret/lista, ne bi imali predsjednike, zamjenike i slično, jer je žalosna crnogorska pizma već uništila sve što se do sada pokušavalo; tu bi bili ljudi raznih profila, raznih vjera i nacija, koji nemaju repove iza sebe, samo svoj život i ime, posvećeno Crnoj Gori.
Zato, okrenite se oko sebe, razmislite ko bi to bio, razgovarajte s njima, pitajte, ubijte im razočarenje i depresiju i da KRENEMO!
Toliko kvalitetnih ljudi je van partijskih lista, toliko pametnih i sposobnih, koji u ovom društvenom, moralnom, nacionalnom posrnuću, ne vide sebe niđe! Možda bi, u ovakvom nadstranačkom obliku, našli snage da nastave borbu za našu državu.
Ne odustajmo od naše CRNE GORE!

Drage moje KOMITE, Zahvaljujuci Vasim glasovima, cetiri godine sam bila odbornica u SO Niksic. Vjerujem da sam casno bra...
27/03/2025

Drage moje KOMITE,
Zahvaljujuci Vasim glasovima, cetiri godine sam bila odbornica u SO Niksic. Vjerujem da sam casno branila nas program i ciljeve, a tako sam htjela da napustim opstinski parlament. Ovo je moje zavrsno obracanje:

Dame i gospodo, kolege odbornici
Pretpostavljam da je ovo posljednja sjednica SO u ovom sazivu. Dostina vas će opet biti ovdje nakon 13.aprila, a posto ja necu biti tu, želim da se, kroz kratak ostvrt na izvjestaj o radu predsjednika opštine i opstinskih služba, obratim i vama.

Najprije o izvjestaju. Na 87 strana je napisano mnogo toga; za većinu u ovom parlamentu-dobrih stvari, za mene-i ne tako dobrih. Nakon 4 godine rukovođenja opštinom NK, ja kazem-nijesam imala dobrog predsjednika opštine. I to ne zbog neučinjenih, a obecanih stvari prije dolaska na vlast, vec zbog toga što sam ja, kao Crnogorka i građanka NK, od strane politike koju je provodio, bila omalovažena, potcijenjena i uvrijeđena.
Predsjednik opštine, slično svom kolegi iz Pljevalja, predvodnik je politike koja Crnogorce trpi samo ako su Srbi i ništa drugo, iako je ovaj grad, na popisu rekao da uprkos svim pritiscima, proizvoljnom krojenju istorije, partijskom zapošljavanju,vrijeđanju državnih simbola-ipak diše crnogorski, pa se oko 60% njegovih stanovnika, izjasnilo kao nacionalni Crnogorci.

Za predsjednika opštine sam i ja, kao nezavisna odbornica u ovom parlamentu, “pripadnik SS odreda Jefta Erakovića, pa mafijašica, kavčanka, i štetočina“, pa mi je, posredstvom njegovih kadrova na čelu pozorišta, bio zabranjen ulaz na veče upriličeno najvećem mrzitelju CG Matiji Bećkoviću, pa su me podržavaoci ove politike napali povodom proslave 13.jula, zajedno sa ostalim građanima koji su slavili taj dan, pa sam od protesta na Bogetićima naovamo, predmet desetina policijskih, tuzilačkih i sudskih procesa, na kojima se branim i pobjeđujem sama,pa me policija privodi u noćnim satima, jer se nekom tako svrcnulo, moglo, šta li -a da niko, baš niko od kolega nijednu riječ podrške mi nije uputio.

Kao neko ko je u ovom parlamentu došao kao predsjednica tadašnjeg Patriotsko komitskog saveza, , na osnovu potpisa podrške, trudila sam se da nizom predloga iz kulturne, turističke, komunalne, sportske sfere, doprinesem boljitku svih građana Nikšića; jer sam željela da, kao i vi svi koji živite u NK, na ovaj način poboljšam ponudu i sliku grada koji bi trebao da postoji kao grad u 21.vijeku. Vi ste te, krajnje dobronamjerne prijedloge,doživljavali kao uvredu, iako ste svjesni, svi vi ponaosob, da nije baš urađeno toliko koliko se priča, a daleko manje nego je obećano 2021.godine. I garantujem, malo ko je zaista zadovoljan radom gradske uprave.

Kao neko ko nije partijski oblikovan, već kao profesionalni novinar , i svakako kao ponosna i slobodna građanka Nikšića, svaku dobru stvar koju ste pokrenuli sam pozdravila: i gradnju Vatrogasnog doma, i razvoj nekih mjesnih zajednica, i revitalizaciju fasada malog broja zgrada, i prvu fazu Mislovog dola i kilometre asfaliranih puteva-jer je to dobro za sve nas, ali ono što nije dobro-
ta politika produbljivanja podjela u društvu; kultura i vjera samo jedne nacije, rasvjeta, nedostatak biciklističkih staza, nedostatak prostora za studente, nepostojanje turističke strategije, nepostojanje vizije kakav bi to NK trebao biti-to su stvari koje sam kritikovala, apsolutno mislim opravdano, a žao mi je što nemate toleranciju na kritiku i što ne razumijete da je upravo kritika preduslov za kvalitet nekih odluka, a svakako da je doprinos demokratiji.

Kritikujem vaš odnos prema jednoj vjerskoj organizaciji, SPC, i smatram da, bogato obdarena našim zajedničkim novcem, uplitanjem njenih kadrova u sve i svašta, razarate građanski karakter crnogorskog društva, koje, kao visenacionalno, ne može “preživjeti” vjerski predznak bez tenzija ili sukoba. Kome to treba?

Kritikujem i recimo, neki prisni odnos koji razvijate sa Izraelom, jer u svijetlu činjenice da je taj Izrael pobio preko 15 hiljada nevine djece, samo u noci 18. na 19.mart ubio 183 djeteta, ipak bih potrazila neke druge investiture iz drugih država, jer je nekako zastidno sa njima danas imati ikakvog posla. Sa državom koja čini genocid, a cijeli svijet to prati, bez riječi. U tom smislu baš me briga za njihov Big fashion u NK: ja ću ga bojkotovati, a oni ga ne otvaraju što nas vole, no što imaju interes.
Kritikujem i to što ne pomažete malim preduzetnicima, u smislu razvoja malih, mikro preduzeća jer ona, uz činjenicu da često zapošljavaju članove porodice koji ne rade, doprinose i ostanku tih porodica u gradu. Kritikujem i nepostojanje veće brige za stare sugrađane, za poljoprivredne proizvođače, za mlade sportiste, za saobraćajni i komunalni haos u gradu, za niz drugih stvari koje ne funkcionišu i koje nam čine život otežanim.

Podržavam recimo, pomoć FK Čelik, ali kritikujem što taj novac dajete usred kampanje; podržavam da se pomogne ženskom preduzetništvu, ove godine sa 40 hiljada eura, ali kritikujem što taj konkurs raspisujete usred kampanje za lokalne izbore. Podržavam da zaista pomognete većim porodicama, ali ne da to isplaćujete onda kada, zakonski, to ne bi smjeli. Ali, ko haje za zakone, zaboga? Pa ovo je oslobođena CG i od zakona i Ustava i pravde i prava i pravednosti!

Zaista ne znam do kada će ovo stanje svijesti trajati. Ne znam do kada će građani NK tiho gunđati unutar svoja četiri zida, a ne pokušati glasanjem promijeniti stvari. Ne znam do kada ćemo biti tako bolno podijeljeni. Imala sam prilike, u emisijama na TV NK da se kratko druzim sa Ivanom, Ksenijom, Anicom i Nikolom i mogu vam reci da imamo iste brige i interesovanja: boljitak djece, njihovu bezbjednost, inflaciju, visoke cijene, porodicu. Politike se dotakli nijesmo, a garantujem da su njihove želje za razvitak grada u kojem živimo, iste kao moje.

Nekoliko vas me ljudski dotaklo; g.Djordjije, prije svih, dr Nada, pa i Rajko koji je htio da podrži moju inicijativu za dostojanstveno obilježje groba komita Sava Raspopovića; čak i Nemanja, s kojim sam imala tako žustre rasprave, a opet je prvi reagovao na inicijativu da upalimo svijeće na Trgu za stradale građane Cetinja.
Želim da se zahvalim mojim saborcima iz opozicije, što su dostojanstveno branili svoje stavove, stoički podnosili sve napade, iako se optužbe nijesu ticale njih lično, što su možda bili najaktivniji odbornički klub u državi i time pokazali kako se opozicija svake vlasti treba boriti.

Ne znam kako će se završiti predstojeći lokalni izbori u NK. Ali dajem sebi za pravo da vam poručim i sledeće: Nemojte,ukoliko budete u prilici, da i dalje njegujete nezdravo društvo koje duboko zavisi od vlasti, jer će vam slobodomisleća pamet otići odavde, kao što masovno odlazi, nego pokušajte čuti tu drugu, treću stranu, nađite zajednički jezik za boljitak svih građana NK:

I okrenite se svojoj kući. Polažite račune svojim građanima. Poštujte tuđe, ali volite svoje, iznad svega. Da bi išli dignuta čela ovim gradom, koji je Crnoj Gori, Evropi i svijetu dao tako mnogo.

Nemojte podcjenjivati ono što nam je Bog dao-ovu lijepu, ponosnu, istorijski autentičnu zemlju, ne dajte je na tacni onima koji bi je uništili, zatrli i prebrisali sa karte svijeta, kao što su uradili 1918. I to je činjenica!

Mojim komitama, samo ono naše: Postojaće Crna Gora, dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je sunca i dok je Grahovca!
Hvala vam.

Dragi moji drugari, Prvi put ovo pokrećem, iako sam se uvijek, kad sam mogla, odazivala na tuđe pozive za pomoć. Uzdam s...
27/02/2025

Dragi moji drugari,
Prvi put ovo pokrećem, iako sam se uvijek, kad sam mogla, odazivala na tuđe pozive za pomoć. Uzdam se u to što me znate (u većini) i da mi vjerujete ako kažem da je HITNO -jer su ove stvari dvosjekli mač.
Našoj drugarici i njenom djetetu je potrebna pomoć!
Dobili su otkaz stana, za kiriju nedostaje još 100 eura, moraju naći drugi, a njoj je dijagnostifikovan tumor koji mora operisati, ukoliko želi živjeti.
MOLIM VAS!
Da skupimo prvo nešto novca, za smještaj se raspitujemo i pregovaramo uveliko, a za operaciju-tek treba sto veza i čuda da se što prije uradi.
Znate je mnogi, ali je užasno ponosna, sramota je da se javno obrati i to činim umjesto nje. Da joj hijene ne bi uzele taj novac koji ćemo skupiti, otvoren je žiro račun na dijete. Vidjećete da je godište 2015. a ispod je broj računa. Koliko ko može, ali što prije jer je ŽIVOT U PITANJU! Morate samo naznačiti da je u pitanju POMOĆ ZA DIJETE:
Hvala vam!
Tanja Knežević Perišić

Address

Skaljari Bb
Kotor
85330

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Komite I Patriote Kotor posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share