Eto tako.

Eto tako. Stranica na kojoj objavljujem, pisem.....delim sve sa ljudima koji su tu .

28/11/2024

2020.....

Dobar dan dragi ljudi. Dugo me nije bilo sa razlogom. Nadam se da cemo nastaviti u miru i dobrim pricama. I da cete me u...
28/11/2024

Dobar dan dragi ljudi. Dugo me nije bilo sa razlogom. Nadam se da cemo nastaviti u miru i dobrim pricama. I da cete me uvek na pravi nacin razumeti kao nekad. Pisacu iskreno kako ste i navikli. Moju zivotnu istinu. Zahvalna sam sto ste tu i nadam se da cemo svi zajedno da nastavimo ovo nase putovanje. Puno postovanja zahvalnosti i ljubavi Vam saljem. ***

Mladost.... 💃💞🍀
08/06/2023

Mladost.... 💃💞🍀

Majčin život prožima čekanje svoje dece. Čeka ih kad dok je trudna. Čeka ih dok dođu iz škole. Čeka ih da se vrate kući ...
28/10/2022

Majčin život prožima čekanje svoje dece.
Čeka ih kad dok je trudna. Čeka ih dok dođu iz škole. Čeka ih da se vrate kući nakon noćnog izlaska u grad. Čeka ih kada započnu svoj život. Čeka ih kada dođu s posla da dođu kući na ukusnu večeru. Čeka ih s ljubavlju, sa strepnjom, a ponekad i s ljutnjom koja je prođe kad ih vidi i može ih zagrliti.
Pobrinite se da vaša majka više ne mora čekati. Posetite je, volite je i zagrlite onu koja vas je volela kao nikoga. Skratite njeno čekanje kad god je to moguće.
Telo stari, ali majčino srce ostaje isto. Voli je koliko god možeš. ***

20/10/2022

Imala sam oduvek sopstveno glediste na sve sto se desava oko mene. Recimo da sam bila *iskljuciva*. Npr. Nikada, ali bas nikada nisam verovala u musko-ženska prijateljstva! Nisam komentarisala, sem - *maaa vazi, kako da ne *. Ne trazim opravdanje za to, jednostavno sa mojim *stazom* od 30 godina *razvedene, ostavljene zene, "raspustenice" (tako ogavana rec!) dozivljaji od "prijatelja" su mozda doprineli da tako razmisljam. U zrelim godinama (58) zivot me je demantovao vrlo neocekivano. Zena poput mene, naviknuta na izvinjavanja, razmisljanja da ubedim okolinu, da svima, apsolutno svima zelim sto i sebi, prastam neoprostivo, budem ono sto jesam, tumaceno je... paaa... kao ima tu "NECEG"! Onda sam se povukla, dugo ja nimalo interesovanja nizakakve price. E, onda, iz komsijskog druzenja, mesecima, kazem sama sebi "Bog" mi je poslao ovog coveka, OVO je prijatelj. Sada sam njegova supruga! Da... Bilo je, hoces - neces, ja sam, ti sama, slazemo se, PRICAMO PO 3,4h... Imas 48h odluci. Elem, DRAGI MOJI "ETO TAKOVCI" moji dragi pratioci, NE STAVLJAJTE TACKU, za POSTOVANJE, IZ KOG IZADJE LJUBAV, zrela, stamena, ma u kom zivotnom dobu, prigrlite je, jer je BOZIJI DAR, i samo iskljucite racio, neka srce odluci! Kad Vam kazem.... Volim Vas. ***

19/10/2022

„Toliko često prisustvujem tihom užasu većine ljudi od mogućnosti da budu viđeni, saslušani. A ipak, najviše na svetu želimo da nas neko vidi i čuje. Zato što toliko mnogo nas doživljava kritike, odbacivanje ili omalovažavanje kada se ohrabrimo da javno pokažemo svoj glas, svoju umetnost, svoju ranjivost, učimo da umesto toga budemo tihi, da se skrivamo, da budemo mali. To je pitanje opstanka.

Nakon nekog vremena, toliko naviknemo da svoj unutrašnji život čuvamo kao tajnu, da se udaljimo čak i sami od sebe, počnemo da sumnjamo u slike koje se pojavljuju u našim snovima. Možda čak počnemo da verujemo da imamo neku posebnu tamu koja bi nas mogla zauvek odvojiti od drugih ljudi ako bismo je podelili. Ironija je u tome što je često upravo sam taj strah ono što nas sprečava da pripadamo.

Imamo više sličnosti nego razlika, a ipak retko dolazimo u dodir sa svešću o tome zato što se trudimo da se isključimo. U različitoj meri, svi mi razdvajamo život svoje duše i lice koje pokazujemo u javnosti. Ali možda je još strašnije kako sami sebe razdvajamo od onih delova svog bića, naša porodica. ***

16/10/2022

Ozbiljna deca, "ono" , TO dete, i sada u meni

Oni najdublje vole. I osećaju više nego drugi. Imaju svoje svetove i samoće. Imaju mozak za trojicu i analitčki um. Fokuse na jednom i upijajuće moći svega ostalog.
Ozbiljna deca nisu hladna, naprotiv, oni skrivaju svoju ranjivost, najvažniji im je odnos poverenja i emocije. Oni ne troše mnogo reči da vas vole, već pokazuju na sebi svojstvene načine, izokola. S njima treba da ste duboko povezani da bi ih razumeli. Nema puno ljudi oko njih sem kad im samopuzdanje dobije potrebu da mu se dive, da osete da su važni i posebni, da im se potvrdi moć i autentičnost. Ozbiljna deca ne traže, njih prepoznate pa neštedimice dajete: i ljubav i podršku i ulivate snagu i izgrađujete im samopouzdanje. Time jačate najranjiviji deo njihovog bića- emocije. Oni sazrevaju kada znaju da mogu da vam veruju, da im obezbeđujete takooo im potrebnu sigurnost, kada ne čekate da uzvrate ali prepoznajete šta im treba. Koliko god bili ozbiljni oni su mali mislioci kojima će uvek biti potrebno da znaju da ste samo njihovi, da ste uz njih, bezuslovno, njihova snaga i vetar u leđa. Oni se maze najtoplije, grle najjače, vole najneobičnije i čitaju vas kao otvorenu knjigu. Zato su valjda i "zatvoreni".
Ozbiljna deca najozbiljnije nose "staru dušu" u grudima, snagu u mislima, uvide u srcu i masku na licu. Oni se rašivaju pred vama kojima mogu da veruju i vole i koje vi volite takvi kakvi jesu. Njih nikad ne smete da lažete, ni za šta! Teško praštaju, nikad ne zaboravljaju. U odnosu sa njima vam treba mnogo ljubavi, razumevanja i strpljenja.
Ozbiljna deca su ozbiljno zreli ljudi još dok su deca.***

🙏
02/10/2022

🙏

Тебе смо стекли као бедем Богородице
Пречиста, и као мирно пристаниште и утврђење, зато те молим: управи и мене у бури живота.

🥰😂🥺🤧😂......
11/09/2022

🥰😂🥺🤧😂......

Kazu mi, ajdeee... dosadna si sa tim tvojim osecanjima, saosecavanjima, ihhh pa zamisli kako je to i to... kako *bre* mo...
09/09/2022

Kazu mi, ajdeee... dosadna si sa tim tvojim osecanjima, saosecavanjima, ihhh pa zamisli kako je to i to... kako *bre* mozete, itd. Moji dobri dragi prijatelji, kumovi, kolege... Aj'd mani se toga, zivi ovu realnost.... ZIVI!!!! Ovo vecina naziva zivotom... Ne znam, ali ne uklapa se i dalje i, nije mi zao. Poznajete me, godinama ja Vama posvecena, pisem ovde,bez zadrske. Da li treba trpeti bilo kakav vid ucene, ponizavanja, ubijanja dostojanstva a da se ne zna zasto?! Naravno da NE!!! Ne dozvoliti da veca *riba*jede manju (moja naslovna)! Koji god da je neciji status, gledam COVEKA, ako ga ne nadjem, pa Necu umeti da se snadjem... Ne znam i NECU! NIKAD. Nije dnk, nisu *okolnosti* takvo je *TO* rodjeno. Ne mogu da te posmatram druze kao reciklažni materijal jer te bolest spotakla, ne mogu da ti se podsmevam zbog znojavog cela kada dozivis nezgodu, necu te osuditi MAJKO KOJA SE NISI Odrekla, vec borila za svoja ceda, reci cu ti BRAVO, niko te nije kupio, nikome sem Bogu ne dugujes. Recicu i SVAKA CAST NA HRABROSTI, ne moze to svako. Ne moze, nema duse.... ***

Address

Krusevac

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Eto tako. posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Eto tako.:

Share

Category