21/12/2017
ZLONAMJERNIM "DEMAGOZIMA" NE ODGOVARA RAZVOJ NIKŠIĆA
Gospoda Demagozi paušalnim i nestručnim ocjenama o budžetu Opštine Nikšić na, sebi svojstven, zlonamjeran način, pokušavaju da obmanu građane i sačuvaju i ono malo podrške što im je ostalo nakon totalnog političkog fijaska. Ošamućeni nedavnim debaklom na lokalnim izborima podvaljuju nove neistine i sumorne prognoze. Na taj način samo dokazuju da ne žele i ne misle dobro Nikšiću i da im nikako ne odgovara što se Nikšić, zahvaljujući DPS-u, razvija i što napreduje iz godine u godinu.
Nijeste mogli boljeg prognozera da nađete od Radoja Karadžića, koji je kao odbornik DF-a 2014. godine pričao kako je Nikšić u haosu, kako nas čeka dužničko ropstvo i bankrot. Vidimo da je kravatu promijenio, ali priča je ostala ista. Uostalom, to je i odlika vaše partije, pokušavate da sakrijete vaš pravi identitet, ali su se građani uvjerili ko ste i kakve su vaše namjere.
Za vašu informaciju, ali najviše zbog građana Nikšića, želimo da pojasnimo neke stvari o budžetu:
- kao prvo ocijenili smo da je budžet Opštine Nikšić restriktivan, da predstavlja istinit prikaz sa preporukom da se i dalje zadrži recept budžetske discipline;
- budžet je realan te i dalje vodi lokalnu samoupravu ka konsolidaciji finansija i pronalaženju p**a ka stabilizaciji i razvoju privrede;
- Egalizacioni fond nije milostinja, već je riječ o finansijskoj praksi i standardu, koji postoji svuda u okruženju i odraz je dobre saradnje sa Vladom CG;
- kapitalni projekti se ne prenose, riječ je o procesu koji je standardan, jedne godine se počne sa projektom, a druge se on razvija;
- ne pravimo jedne te iste vodovode i to dobro znaju građani Nikšića. Mnogo razvijeniji gradovi mogu da zavide Nikšiću što je dovedena voda i do najudaljenijih sela u opštini.
Nastavićemo da ulažemo u vodovode razvijajući tako ruralna područja;
- nije tačno da ne može Opština da se zadužuje, već nema potrebe za tim, cilj je bio da usvojimo realan budžet koji se ostvaruje;
- svođenje analize budžeta na troškove administrativnog materijala, goriva, telefonskih računa ispod je svakog nivoa struke i znanja.
Ljubomorni ste na Nikšić, pa ste potrčali da se pohvalite rezultatima vaše vlasti u Budvi i Kotoru. Možete jedino da se "pohvalite" kako ste eksperti u zbrinjavanju rodbine, kumova i prijatelja. Trebalo bi da vas je sramota što na račun građana Crne Gore primate platu, a ne dolazite na posao, ali takvi ste ljudi da vam se crvene samo kravate, ali ne i obrazi.
Znamo da Miloševićevim političkim unučićima ne odgovora što DPS u Nikšiću odlično radi svoj posao i što su to građani prepoznali. Demagozi bi najviše voljeli da ne vraćamo dugove, da se još više zadužujemo, da ne investiramo u ruralna područja, tačnije, voljeli bi da se ostvare sve njihove sumorne prognoze i želje. Ipak, na vašu žalost, a na sreću građana Nikšića, nastavićemo odgovorno da radimo svoj posao. Vaše prognoze završiće baš kao ona nedavna da bazen nikada više neće proraditi i da je to propali projekat. Vidjeli smo svi šta se desilo, bazen uspješno radi, a podrška Demokrata pada i pada...