Park Vodice, Pljevlja

Park Vodice, Pljevlja Mjesto koje cini boljim zivot u Pljevljima i daje mu smisao. Postavljajte slike i pozivajte prijatelje.

U pogledu na taj prozor iz djetinjstva...Miris okvašenog drveća, uz zeru mraza, opet čini da poželim sanke.Ipak, skraćuj...
14/11/2024

U pogledu na taj prozor iz djetinjstva...
Miris okvašenog drveća, uz zeru mraza,
opet čini da poželim sanke.
Ipak, skraćujem misli čim od radosti,
počnu da liče na teške rastanke 💙

Park Vodice skoro je svakom Pljevljaku najdraže mjesto na cijelom svijetu!

Prvi snijeg ❤️ ❄️
10/01/2023

Prvi snijeg ❤️ ❄️

Zamirisala je zima,Ko one godine kad smo usuli snijeg u prve korake, I sebe u šetnje duge i priče kratke.I onda kada je ...
06/01/2022

Zamirisala je zima,
Ko one godine kad smo usuli snijeg u prve korake,
I sebe u šetnje duge
i priče kratke.
I onda kada je golicala ona vuna što je baka propustila kroz svoje dane.
I stalo je u jednu rukavicu toliko da sad ni u knjigu ne bi moglo da stane.
Između mostova se tada gnijezdila ljubav iz srednje škole,
A oni što mladost i vodu ovdje toče,
Kažu da se tu još uvijek ljubavi vole.
I rijeka glatka, smotana patka i staza kratka, u svemu duša ko od oblaka, Niko je rukom nije tako,
A u pogledu stoji svakom.
I miriše trava nazebla,
Ko ona misao da je sve manje bezbrige s kojom smo došli, i da će se trošiti ko kocka šećera koju niko ne bi,
Pa zafali i neka nepoznata pojava, i kako da ne zafalimo sami sebi.
Iz onih dana kada smo usipali snijeg u korake,
I duge šetnje sveli na priče kratke ♥️

Zima se teturava premišlja, Tvrda i troma kao godina što ode, Snijeg se sklopi pa pokunjen nestane, I duže se zadrži...
04/01/2021

Zima se teturava premišlja,
Tvrda i troma kao godina što ode,
Snijeg se sklopi pa pokunjen nestane,
I duže se zadrži u odrazu vode.

Nije ovo januar po mjeri, već lanjska se jesen u njega gura,
Raskvasi park pa vodom nahrani,
I smiraj dovede na pola p**a.

I tako smežurani dani se vuku,
I u kalendaru raskvašeni stoje,
Tek kad s neba padne sve bijelo što treba,
U prve dane godine se broje.

I kada mraz stisne pa tlo pod njim zaciči,
Vječnost će dati,
a život oteti tek nikli,
I biće to korica u srećnoj priči
I januar na koji smo svikli.

Photo by Milenko Jelić

Predivan jesenji ambijent u našem parku 🧡 Foto
01/12/2020

Predivan jesenji ambijent u našem parku 🧡
Foto

Ovo je mjesto jedno, a često, Gotovo uvijek u glavi spava, Gdje damar ludi zamre pa tuče,A misao tešku ogoli i svuče. Os...
12/07/2020

Ovo je mjesto jedno, a često,
Gotovo uvijek u glavi spava,
Gdje damar ludi zamre pa tuče,
A misao tešku ogoli i svuče.

Ostane trag što krene sa neba,
Da kapne lako nad gradom što ćuti,
Tek zvijezda jedna tresnu odozgo,
Pa bistru vodu pljusnu i zamuti.

Najlakši korak tu brzo zagaca,
I sa kraja svijeta šetnju skroji,
Ko u grad dodje ovde kad kroči,
Tek mu se duša tad na mjestu broji

Sve koje uspomene vežu za Pljevlja, najbrže ih prizovu šetnjom kroz naš park Vodice 💜

22/05/2020

U našem parku održan je poklon koncert korisnicima i osoblju Doma za stare kao znak podrške i zahvalnosti nakon četrdesetodnevnog karantina koji je vladao u ovoj ustanovi.

Pozivu za učešće u ovom skromnom slavlju nesebično su se odazvali Gradski tamburaški orkestar, solisti Nejra Bašić, Esad Memić, Anastasija Vojinović i Andrej Nenadić i članovi pljevaljske Muzičke škole.

Sekretarijat za društvene djelatnosti Opštine Pljevlja
Video preuzet sa Zvanična stranica Opštine Pljevlja

Zvanična stranica Opštine PljevljaStadion koji je jedno od omiljenih mjesta naših rekreativaca i profesionalnih sportist...
06/05/2020

Zvanična stranica Opštine Pljevlja

Stadion koji je jedno od omiljenih mjesta naših rekreativaca i profesionalnih sportista obasjan je po prvi put u istoriji!

Tako, park će osim prirodnih ljepota kojima obiluje biti i prepoznatljivo mjesto po ovoj vrsti infrastrukture koja će omogućiti neke nove priče u periodu koji slijedi.

Pratite zvanične kanale Opštine kako biste bili redovno informisani u vezi sa svim dešavanjima koja se tiču Pljevalja!

Život jednog SAMO-a.Toliko se ustupaka traži ovih dana, da ste svojim prohtjevima probudili gnijev i onih što su uvijek ...
25/04/2020

Život jednog SAMO-a.
Toliko se ustupaka traži ovih dana, da ste svojim prohtjevima probudili gnijev i onih što su uvijek srećni sa onim što imaju. Toliko je ljudi potraživalo ustupke, da je zastrašujuće koliko ljudi se osjeća privilegovano u odnosu na bilo koga drugog u situaciji kad smo svi sve više išli ka izjednačavanju.
Čak smo počeli da se vraćamo univezralnim vrijednostima, kao da su nam otimane, a ne kao da smo ih sami potisnuli u svijetu populističkih nadirućih realizacija naših zastranjenih potreba.
Koji ste vi od paradoksa kojima smo izloženi ovih dana?
Među najmilijim je taj da smo svi došli u posjed tajnih informacija, i da ih u povjerenju sa svima dijelimo, želeći da spasimo svijet dok ga svojom glupošću gotovo sa osmijehom guramo u propast.
Domovi u koje je toliko topline unijeto putem raznih rasprodaja, postale su nepodnošljivo i hladno mjesto iz kojeg se trudimo da pobjegnemo makar i u virtuelni svijet. Izmišljamo razne challenge u kojima svi pratimo jedan te isti trend i time pokazujemo kreativnost. Kreativnost pokazujemo tako što svi pratimo jedan te isti trend koji je izmišljen u challengu. Tako je, odavno ništa kreativnije ne čuh. Kako se samo neko sjetio da na taj način podstiče gomilu kreativnosti od koje ganglije trepere. I da, okej je sve to, ali koliko od tih izazova je imalo neku svrhu širu od neke sopstvene potrebe?
U nedostatku načina da dokažemo svoje umjeće, kao da samo vrijedi ono čime smo se naglas dokazali, grcamo u gomili recepata koje smo isprobali i konačno se manje više svi izjednačavamo u hrani koju jedemo – onu koju zaista i volimo, kućnu. Na ljestvici obroka srećemo se sa običnim svijetom koji svaki dan svoj obrok urednio spremi i pojede, a da ga pritom nije iznio sudu gomile ljudi sa kojima se prati, a u njima ni na prste ruke ne bi nanizao one koje voli.
Živimo od troubekova, ili što bi se po starinski reklo od stare slave, od lanjskog bikini zanosa, od skorašnjeg nek mi nosić pocrveni ski rizorta...
Pitanje na koje bi valjalo sebi da odgovorite je šta ste u svom životu istinski izabrali ukoliko vam je falilo vremena za sve stvari koje volite? Ako ste tek prisiljeni, počeli da radite na sebi? I ukoliko je ovo način da se sjetite zaboravljenih seoskih vikendica kojih vas je skoro pa sram, koliko bi i trebalo da vas bude sram od ljubimca koji je obaveza do trena kada vam postane potvrda za slobodno kretanje.
Toliko je ovo stanje na površinu izbacilo licemjernog polusvijeta, koji je SAMO nešto malo tražio za sebe ili uradio misleći da je njegovo SAMO preče od mog SAMO ili bilo čijeg drugo. A nakon dužeg uvoda, trebalo bi i objasniti zašto je jedno SAMO riječ u koju bi stalo pola polusvijeta koji svijetom obitava. Uostalom, sav ovaj karantin je i posledica nečijeg SAMO, bez želje da taknemo temu otkud nas je zadesio, jedno možemo da tvrdimo – neko je odlučio da SAMO za sebe nešto uradi.
I moje samo da vidim ovoga ili onoga je ostalo ugušeno jer ima toliko tih samo. I moje ide mi se tamo je opet samo SAMO, a toga svi imamo.
I svima bi bilo lakše kada bi SAMO to nešto malo se promijenilo u svemu ovome.
Ono što je trebalo da se promijeni u svemu je naša svijest koja je nezavsna od bilo koga ko vlada, vodi ili upravlja svijetom. Od bilo kojeg pravila koje bi trebalo da se poštuje i bilo koje kazne koju ćemo jeftino platiti vremenom ili novcem.
Naša svijest, koja ogoljena treba da bude svijetla i da čini dobro za opšte dobro, a ne dobro za dobro vaše sjedalne površine.
Licemjerstvo je teška riječ, a u njoj leži lažov koji se raduje lošem djelu koje učini sudeći drugom za isti takav čin. I teška je riječ, ali lako se otkine s jezika pa ode na bezbroj licemjernih glava. Istih onih koji su zatvoreni u karantinu pričali o važnosti prirode i njenog očuvanja. Radovali se delfinima koji idu gdje im je volja, usplahireno dijelili činjenicu da se Himalaji vide iz Indije, iako nisu ni znali do juče da je to i bilo moguće prije 30 godina. Učestvovali u svim hvalospjevima planeti koja se oporavlja, zdravili se danom te iste planete kao dvije strine tokom ispraćaja golobradog momka na služenje vojnog roka. Komentarisali i raspredali ko je odgovoran kome, za šta i kako.
Odgovoran si SAMO ti koji se pronađeš u definiciji licemjera koji ispravne stvari čini samo pred publikom i kada mu se boduju raznim vrstama reakcija od onih ljudi kojima sva načela počivaju na polu iskrenim reakcijama virtuelnih kritičara.
Za kakvim si parkom vapio prika do prije nekoliko dana, kad si čim si tu upušten ostavio praznu limenku? Naučen kući da neko sklanja za tobom, da li si dao smjernice ukućanima kuda siješ svoju bezobzirnost? I nije ono što je ostavljeno smeće, smeće je onaj koji ostavi SAMO ono što je iskoristio i više mu ne služi ničemu. I nije u pitanju ljubavni raskid, nego raskid sa sviješću i bacanje u zagrljaj sebičluku.
SAMO si odlučio da ostaviš kesu od zdrave hrane, jer je važno da si ti meni zdrav, a drugima šta bude. Ne bi ni imao kad da budeš tako zdrav da je predmet tvog razmišljanja zdravlje ostatka.
SAMO si nezgodno felširao opušak pa se zapalilo malo šume, ma mrvica, iako za života nisi drvo zalio, a ne zasadio.
SAMO si frljaknuo žvaku jer ta tvoja i ne predstavlja neku razliku od milion drugih koje su isto ti SAMO ĆU JEDNU bacili.
SAMO si nakon nategnutog trokuta i treperećih bicepsa, flašu smućkane energije ostavio na klupi jer je ionako ta flaša sama po sebi bezvrijedna, pa kome smeta nek je skloni.
SAMO si malo ubrzao kroz grad, jer tvojim porivima raznim se žuri i nemaš kada da misliš o svima koje si umalo oduvao. I SAMO malo si secnuo krivinu, jer će ti ta sekunda više, donijeti sve blagodeti ovozemaljskog života.
SAMO si željan planine, i rijeke i jezera, ali si isto tu malu, jednu nevinu, šarenu plastičnu kesu pustio niz vodu... A onda se od tih SAMO kesa nizvodno napravio pravi performans treperućih kesa na granama okolnog drveća. Ionako imamo SAMO nekolike rijeke, šta fali, nije to previše zakačenih kesa. A valjda dolje nizvodno više niko i ne živi, pa neka nosi voda, samo nek ne stoji u vidokrugu.
SAMO si bacio kroz prozor auta omot od čokoladice, ionako će to vjetar odnijeti tamo gdje se toliko i ne vidi, pa neće niko baš taj jedan omot primjetiti.
SAMO ćeš stečenu naviku bacanja smeća kroz prozor nastaviti da primjenjuješ onda kad ostaneš doma, pa ćeš baciti jedan bajati kolutić čajne, to će se ionako razgraditi. A nisi baš ni toliki stručnjak da potrefiš komšijino auto. Možda ponekad, ali to je samo jedan kolutić čajne. Samo nek ga skloni i u čemu je problem?
Ni malo tjestenine, dok niko ne gleda, ipak je to SAMO malo beživotne tjestenine koja će možda postati ljepša ako napusti tvoj stan leteći preko terase.
I SAMO poneku mrvicu ti ćeš proslijediti komšiji ispod, toliko su sitne da neće ni primjetiti.
I tvoje samo će postati gomila SAMO-a koje si počeo da radiš čim si raspušten, jer drugog izraza nema za nekog ko je jedva čekao da pljune po onome što mu je juče djelovalo kao najdragocjenija stvar.
I hoćeš bolji svijet? Čime si ga zaslužio? Ili bi i taj bolji svijet samo za sebe?
Spregom pametnih i vrijednih, požrtvovanih i posvećenih ti imaš šansu da u dva klika odeš u bilo koji kraj svijeta i da putuješ nekim drugim ulicama, a ti? Ti i dallje živiš skučen u ubjeđenju da je tvoje prisustvo ovde presudno za postojanje svega ostalog i da se trava zeleni od tvog pogleda.
Da uživaš samo u onome što si ti stekao i čime ti rapolažeš, u najboljem slučaju ostao bi doživotno u svojoj kući iz koje si jedva čekao da pobjegneš.
Kada shvatiš da si poseban u svojim SAMO-ima baš koliko i drugi tražićeš neki ljepši način da budeš ispravan, a taj način će te toliko osloboditi da neće biti mjesta na kojem ćeš se osjećati loše.
Bićeš drug i sebi i drugima, a zahvalnost ćeš osjetiti i od nijemog drveta i od sjaja u očima bilo kojeg bića kojeg si poštedio svojih surovih razmišljanja i djelovanja. Bićeš sebi srećan.
Zato, prije nego napustiš prostor u kojem živiš, zamisli da je on dio nečeg većeg i ljepšeg, pa svo svoje smeće - i fizičko i duševno odlaži na mjesto koje je za to namijenjeno, nikako ga ne ostavljaj drugima da se njime bave.

14/04/2020

Dok se proljeće i zima dogovaraju 💜

I kiša kao spas ❤️
14/04/2020

I kiša kao spas ❤️

Rano jutros pripadnici Službe zaštite i spašavanja opštine Pljevlja koji danonoćno bez spavanja gase požare u pljevaljskoj opštini, ugrožavajući i vlastito zdravlje zbog ogromnog dima i vatre koja obuhvata veliko...

Premišljena zima, svrati više p**a, Krene negdje dalje, ali često zaluta. Okrene se nazad, pa sve stazom znanom,Protegne...
01/04/2020

Premišljena zima, svrati više p**a,
Krene negdje dalje, ali često zaluta.
Okrene se nazad, pa sve stazom znanom,
Protegne se parkom u proljeću ranom ❤️

Address

Pljevlja
84210

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Park Vodice, Pljevlja posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Park Vodice, Pljevlja

Park Vodice nalazi se u Pljevljima i jedan je od najljepših gradskih parkova u Crnoj Gori. Kroz njega protiče rijeka Breznica, a centar je sportskog života Pljevalja budući da se u njemu nalaze sportska dvorana “Ada” i gradski stadion. U toku šetnje parkom, možete prošetati sve do vodopada na kraju, napraviti predah u motelu ili popiti uvijek hladne izvorske vode. Uvijek radostan prizor predstavlja i mala ribarska kućica koja se uz rijeku Breznicu uklapa u jedan od najljepših prizora u našem gradu. U parku se nalazi i spomenik krojačima koji se može vidjeti odmah pored stadiona. Svoje vrijeme možete provesti i odmarajući na brojnim klupama, ili uživajući sa djecom u uređenom prostoru prilagođenom njihovoj igri. Nakon šetnje parkom, jedno od najprijatnijih načina da dovršite priču je uz neki od specijaliteta iz Milet Bašte.