16/06/2026
Svečano je otvoren Omladinski servis Zeta, prostor posvećen mladima koji će pružiti podršku njihovom ličnom i profesionalnom razvoju, aktivizmu i učešću u životu zajednice.
Događaju su prisustvovali predstavnici institucija, međunarodnih organizacija, omladinskog sektora i mladi sa teritorije Opštine Zeta.
U okviru svečanog programa prisutnima su se obratili stalna predstavnica UNDP-a u Crnoj Gori Ekaterina Paniklova, direktor Direktorata za mlade u Ministarstvu sporta i mladih Darko Stojanović i predsjednik Opštine Zeta Mihailo Asanović.
Nakon uvodnih obraćanja organizovan je „Youth Cafe“, tokom kojeg su mladi imali priliku da razgovaraju o pitanjima od značaja za njihov položaj i razvoj u lokalnoj zajednici.
Omladinski servis Zeta uspostavljen je kroz saradnju Ministarstva sporta i mladih, Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) i Opštine Zeta, sa ciljem unapređenja uslova za razvoj omladinskog aktivizma i participacije mladih u procesima od značaja za zajednicu.
Ministarstvo sporta i mladih nastaviće da kroz saradnju sa lokalnim samoupravama i partnerima pruža podršku razvoju omladinskih servisa u svim opštinama Crne Gore.