11/06/2026
-PRIZREN-
Na obilježavanju 148 godina od održavanja konferencije "Prizrenske lige"- prisustvovala je delegacija iz Sandžaka!
Na ovom događaju, gotovo po prvi put, učestvovala je delegacija iz južnog dijela Sandžaka, predvodjena direktorom Bošnjačkog kulturnog centra "Sandžak " sa sjedištem u Petnjici Almirom Muratovićem koji je i predsjednjk SPP u CG, u pratnji akademika prof. dr. Šefketa Krcića i njegovih saradnika.
Dobrodošlicu delegaciji je ukazao premijer Kosova Albin Kurti.
U susretu i prijateljskom razgovoru sa premijerom istaknut je istorijski i sadašnji politički značaj konferencije " Prizrenske lige"!