01/06/2024
Hej, hej kochani!🙂tak myślę żeby uatrakcyjnić te moje posty to będę na początku wrzucać rolkę, która będzie zapowiedzią, że coś się będzie działo 😛...Podczasz tego wyjazdu obraliśmy sobie za cel nadmorska kolejkę wąskotorowa i ruiny kościółka w Trzęsaczu.Wybor miejsca przypadkowy(było głosowanie i kolejka wygrała 🤪)choć dobór tych atrakcji już nie(przystanek pociągu w Trzesaczu był zaledwie kilka minut drogi od ruin kościółka🙃 ). Kilka słów o kolejce , rozkładzie jazdy,cenie biletów, historii które znajdziecie na tej stronie http://www.kolej.rewal.pl/ sama bym lepiej nie zebrała tak ważnych informacji w jednym miejscu 😅 Do kolejki wąskotorowej czuje sentyment bo też jak byłam w podobnym wieku do moich córek razem z bratem odbyliśmy podobna przejażdżkę.Nie ukrywam, że sprawiło mi to ogromną frajdę 🤣 Wiecie fajnie, że mimo tylu lat udało się tą kolejkę utrzymać (słyszałam, że były problemy)bo cieszy nie tylko małych ale i dużych .Po drodze te mijane miejscowości nadmorskie co kiedyś za moich czasów "nic szczególnego się nie działo" a teraz oczopolnsu od nadmiaru atrakcji, budujących się miejsc do noclegu można dostać.Ciesze się, że się dzieje bo sama z tych atrakcji korzystam i będę żeby nie było, że to neguje ale czasem mam wrażenie, że chyba trochę się zapedzamy i tracimy tą równowagę...Teraz kilka słów o Trzęsaczu, które moim zdaniem przeszedł ogromną metamorfozę poprostu "wow" wrzucam link do strony z informacjami o tym miejscu, są i noclegi https://trzesacz.pl/atrakcje -navigation Coś czuję, że jeszcze w te rejony wrócimy bo jeszcze sporo mamy do zobaczenia i nadrobienia 😅🙃