27/05/2026
Dzień Samorządu Terytorialnego – święto lokalnej wspólnoty 🇵🇱
27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego – święto wszystkich osób, które każdego dnia współtworzą lokalną wspólnotę i działają na rzecz mieszkańców.
To właśnie tego dnia, w 1990 roku, odbyły się pierwsze po przemianach ustrojowych demokratyczne wybory samorządowe. Był to początek nowoczesnego samorządu w Polsce – opartego na dialogu, odpowiedzialności i współpracy z mieszkańcami.
Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój Gminy Swarzędz – pracownikom samorządowym, radnym, sołtysom, przedstawicielom organizacji społecznych oraz wszystkim mieszkańcom, którzy aktywnie uczestniczą w życiu naszej gminy.
Dziękujemy za codzienną pracę, zaangażowanie i troskę o lokalną społeczność. Wspólnie tworzymy miejsce przyjazne do życia, pracy i rozwoju.
Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z podejmowanych działań oraz nieustającej energii do realizacji kolejnych inicjatyw dla dobra mieszkańców Gminy Swarzędz.
Marian Szkudlarek
Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz
wraz ze współpracownikami