11/02/2026
RYNEK W KĘPNIE - LATA 80./90.
Zaglądam do mojego zbioru pocztówek. Prezentowana dziś wydana została przez Krajową Agencję Wydawniczą, autorem fotografii jest Józef Malinowski.
Na odwrocie korespondencja i data wysłania 23 czerwca 1992 roku. Uważam jednak, że samo zdjęcie i pocztówkę drukowano jeszcze w połowie latach 80.
Widoczny układ rynku - chodzi mi głównie o parkingi i przejścia dla pieszych, utrzymał się do początków XXI wieku, czyli do wielkiego remontu i rewitalizacji budynku ratusza oraz nawierzchni rynku.
Pamiętam doskonale parkingi zwłaszcza od strony południowej pierzei rynku, czyli tej, w której mieści się Urząd Skarbowy. To tu młodzież po zdaniu prawa jazdy uwielbiała podjeżdżać i parkować, było to miejsce spotkań młodych kierowców.
Latem, ale nie tylko, wieczorami i nocą niektórzy pozwalali sobie robić kółeczka po rynku - odbywało się to najczęściej przy akompaniamencie pisku opon 🚖🚗🚘🏍
Wtedy nie było jeszcze McDonalda, ani Orlenu na ulicy Kwiatowej... A CPN czyli stacja benzynowa była na Grobli. Myślę, że wędrujemy jakieś 30 lat wstecz 😉
Miłego wieczoru dla Wszystkich oraz przyjemnych WSPOMNIEŃ 😍🫡