02/06/2026
Powiatowo-Gminny Dzień Strażaka gm.Godziesze Wielkie
Dh EDMUND SUDOLSKI z OSP BOREK odznaczony najwyższym Medalem Związkowym nadanym przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP.
🥇"ZŁOTY ZNAK ZWIĄZKU OSP RP"🥇
Złoty Znak Związku OSP RP to najwyższe i najbardziej prestiżowe odznaczenie nadawane przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest ono wyrazem najwyższego uznania za długoletnią, aktywną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej, rozwoju Związku oraz dla instytucji zasłużonych dla pożarnictwa
Dh Edmund od blisko 54 lat aktywny członek Naszej jednostki.24 lata był Skarbnikiem .25 lat Prezesem .Wybierany do Prezydium ZG w Godzieszach Wielkich m.in. jako V-ce Prezes Gminny-.Aktualnie pełni funkcję V-ce Przewodniczącęgo Komisji Rewizyjnej ZOSP RP. w Godzieszach Wielkich
▪️Serdecznie gratulujemy dh. EDMUNDOWI tak zaszczytnego wyróżnienia i dziękujemy za godne reprezentowanie oraz wkład w rozwój struktur strażackich przez te wszystkie lata w naszym regionie jak i w naszej jednostce
▪️31 maja 2026 r. odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Tegoroczne świętowanie miało miejsce na terenie Naszej gminy, a w wydarzeniu wzięli udział liczni przedstawiciele władz samorządowych, druhowie oraz zaproszeni goście.
▪️Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawiono w Kościele pw. Św. Bartłomieja w Godzieszach Wielkich. Wspólna modlitwa była doskonałą okazją do podziękowania za codzienną, pełną poświęcenia służbę oraz do złożenia próśb o opiekę św. Floriana nad wszystkimi druhnami i druhami. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy udali się na miejsce głównych uroczystości gdzie podczas uroczystego apelu wręczono medale i odznaczenia
▪️Podczas apelu wręczono również szereg innych odznaczeń resortowych oraz medali za wysługę lat dla zasłużonych strażaków z terenu całego powiatu. Kluczowym punktem programu było także uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego pojazdu pożarniczego dla naszych sąsiadów z OSP Stobno 🚒
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Orkiestra Dęta OSP Godziesze Wielkie pod batutą Marka Kubery,
▪️Wszystkim strażakom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia - niech św. Florian zawsze otacza Was swoją opieką, a każda akcja kończy się bezpiecznym powrotem do domów i remiz!
OSP BOREK Ochotnicza Straż Pożarna Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP