28/05/2026
🇵🇱 27 maja 2026 roku odbyła się uroczystość z okazji Święta 4 Brodnickiego Pułku Chemicznego im. Ignacego Mościckiego.
Tegoroczne obchody były okazją do podziękowania żołnierzom oraz pracownikom jednostki za codzienną służbę, profesjonalizm i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa Ojczyzny.
4 Brodnicki Pułk Chemiczny od lat stanowi ważny element wsparcia w ramach Obrony przed Bronią Masowego Rażenia Sił Zbrojnych RP.
Uroczystość uświetnili:
▪️ Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Piotr Hemmerling,
▪️ Szef Zarządu OPBMR DG RSZ Pan płk dr Piotr Lenart,
▪️ Dziekan Wydziału Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej Pani dr hab. inż. Anna Spadło.
Ponadto, swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz miasta, władz samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa oraz byli Dowódcy, żołnierze Pułku oraz sympatycy naszej jednostki.
Podczas uroczystego apelu wręczono medale, awanse, wyróżnienia i podziękowania, podkreślając wartość służby żołnierzy 4 Brodnickiego Pułku Chemicznego.
Dowódcą pułku płk Jarosław Żochowski wręczył również podziękowania przedstawicielom władz, służb mundurowych, byłym Dowódcom i sympatykom Pułku.
Uroczystość zakończyła uroczysta defilada.
Dziękuję Wszystkim Żołnierzom i Pracownikom RON jednostki za dotychczasową służbę oraz życzę sukcesów i pomyślności zarówno w służbie jak i życiu osobistym. 🇵🇱
Z Wyrazami Szacunku,
Dowódca 4pchem
płk Jarosław Żochowski
Ministerstwo Obrony Narodowej
Sztab Generalny WP
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
4. Brodnicki Pułk Chemiczny