18/01/2026
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Januszkowice Działy
W dniu 17 stycznia w OSP Januszkowice Działy odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego podsumowano działalność jednostki za rok 2025 oraz dokonano wyboru nowych władz.
Podczas zebrania przedstawiono sprawozdania z działalności OSP, sprawozdanie komisji rewizyjnej oraz sprawozdanie finansowe. Po ich wysłuchaniu i dyskusji, członkowie zebrania jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium za rok 2025, doceniając zaangażowanie oraz prawidłowe prowadzenie spraw jednostki.
Kolejnym ważnym punktem obrad były wybory nowych władz OSP. W ich wyniku wybrano nowy zarząd, w skład którego weszli: prezes - Dariusz Stasiowski, naczelnik - Paweł Długosz, wiceprezes - Stanisław Stasiowski, zastępca naczelnika - Natalia Długosz, skarbnik - Mirosław Boroń oraz sekretarz - Przemysław Żygłowicz. Nowo wybrane władze podziękowały za okazane zaufanie, deklarując dalszą pracę na rzecz rozwoju jednostki oraz bezpieczeństwa mieszkańców.
W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Daniel Wójcik, komendant gminny dh Wojciech Gąsior, burmistrz Brzostku Zbigniew Kowalski wraz z zastępcą Łukaszem Pilchem, a także sołtys Januszkowic Ryszard Włodarz, przedstawiciele OSP Januszkowice, OSP Opacionka i MDP Januszkowice. Goście podkreślali znaczenie działalności OSP w systemie bezpieczeństwa oraz dziękowali druhom za ich społeczne zaangażowanie.
Szczególnym i podniosłym momentem zebrania było wręczenie odznaczeń za wysługę lat. Uhonorowano druhów za wieloletnią, ofiarną służbę, w tym odznaczenie za 65 lat przynależności do OSP. Odznaczenie za wysługę 65 lat przyznano również pośmiertnie druhowi Stanisławowi Mokrzyckiemu, który zmarł pod koniec grudnia. Pamięć Jego i innych zmarłych związanych z jednostką uczczono chwilą ciszy.
Zebranie przebiegło w atmosferze podsumowań, podziękowań oraz planów na przyszłość, potwierdzając ważną rolę OSP Januszkowice Działy w życiu lokalnej społeczności.