01/06/2026
Kochane dzieciaki! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta!!!
Kochani Rodzice, Opiekunowie i przede wszystkim nasi mali Przyjaciele!
Wczoraj przeżyliśmy prawdziwą strażacką petardę! Dziękujemy Wam z całego serca za tak liczne i ochocze przybycie na Dzień Dziecka połączony z naborem do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!
Już na samym początku dzieci pod opieką druha Mikołaja Nowakowskiego mogły dokładnie poznać nasze samochody ratowniczo-gaśnicze, ich wyposażenie oraz remizę.
Przez cały czas trwania imprezy druhna Zuzanna Pisarek robiła dzieciom tatuaże, rozdawała im strażackie naklejki oraz długopisy a na koniec poprowadziła dla nich energiczną zabawę taneczną.
Później przyszedł czas na świetną zabawę połączoną z lekkim treningiem. Za organizację toru przeszkód odpowiedzialni byli druhowie: Ryszard Chojnacki, Kacper Przewoźny oraz Jakub Wojciechowski. Tor był wymagający, ale dzieciaki dały radę rewelacyjnie!
Na zakończenie spotkania pokazaliśmy Wam, jak wygląda prawdziwy wyjazd alarmowy strażaków ochotników – od wycia syreny, przez błyskawiczne ubieranie się w sprzęt, aż po wyjazd wozu na sygnale.
Dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu poważnie myślimy o utworzeniu nie tylko Młodzieżowej, ale także Dziecięcej Drużyny Pożarniczej!
Tęczowy Ogród, KGW Brzozowianki oraz KGW Pszczółki oraz Oreco SP z o.o bardzo pomogły nam przy organizacji tego przedsięwzięcia. Ogromne dzięki za Wasze zaangażowanie, wsparcie i wszystkie przygotowania. Bez Was by się nie udało!
Będziemy Was na bieżąco informować o kolejnych krokach. Zachęcamy do zapisywania swoich pociech do naszego DDP i MDP!
Jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich dzieci, rodziców i opiekunów.
Jesteście niesamowici!
Opiekun - Naczelnik Mikołaj Nowakowski tel: 505-416-584