15/06/2021
JAK ZNISZCZYĆ I NIE ZAPŁACIĆ?
Jako, że Facebook wyłączył mnie z działalności na czas weryfikacji profilu prywatnego, w przeciągu najbliższych dni opublikuję tu wszystko, czego nie mogłam wrzucać na bieżąco na mój (poprzedni) skradziony fanpage.
Zapraszam na serię .
Na pierwszy ogień pójdzie sprawa z miejscowości , która doczekała się swojej bardzo ciekawej kontynuacji.
Wygląda na to, że 31 letni facet został aresztowany po zniszczeniu mienia o wartości 70k PLN. Aresztowano go decyzją sądu, a następnie zmieniono areszt na pobyt w zakładzie psychiatrycznym.
Ze śledztwa dziennikarzy programu „Alarm” TVP1 dowiadujemy się, że jego rodzina pracuje w policji, a on sam posiada pieniądze, które mógłby przeznaczyć dla poszkodowanego, ale z nieznanego powodu ich nie przekaże.
Sąd uznał, że nie można mu przypisać winy, bo nie umiał rozpoznać znaczenia czynu - z uwagi na chorobę. Wersję choroby utrzymuje także rodzina, w tym matka, która zrzuca winę za szkody na POSZKODOWANEGO.
A z drugiej strony, w obu artykułach widzimy sugestię o spożyciu przez sprawcę alkoholu lub narkotyków. Wyniki testów na obecność tych substancji nigdy nie zostały podane do wiadomości publicznej, jednak jeśli sam wprowadził się w stan odurzenia, powinna być mu przypisana wina.
A tak prywatnie uważam, że to wstyd, że dorosły chłop lat 31 chowa się za plecami mamusi i nie umie ponieść odpowiedzialności za swoje czyny.
Pozdrawiam,
K
Źródło:
Artykuł z 19 kwietnia 2020 r. | poranny.pl/gmina-choroszcz-31latek-mlotem-uszkodzil-siedem-pojazdow-straty-oszacowano-na-ponad-70-tys-zlotych/ar/c1-14923522
Artykuł z 26 maja 2021 r. | www.tvp.info/53998269/alarm-po-narkotykach-waldemar-g-niszczyl-auta-i-chodzi-wolny
Mieszkańcy Oliszek boją się Waldemara G.