Jeszcze Lepsza Choroszcz

Jeszcze Lepsza Choroszcz Ironiczny blog o tym, co dzieje się u Nas w mieście i w gminie.

TW POLSKI ŁADDowiedzieliśmy się wczoraj, jakie są założenia nowego polskiego ładu. Politycy pozwolą nam kopać nowe rzeki...
21/06/2021

TW POLSKI ŁAD

Dowiedzieliśmy się wczoraj, jakie są założenia nowego polskiego ładu. Politycy pozwolą nam kopać nowe rzeki.

Właściwie to podoba mi się ten pomysł, osobiście mam do rzeki około 2 kilometry, a mogłabym mieć jakąś bliżej domu. W ogóle to marzę o działce z linią brzegu, a teraz mogłabym spełnić to marzenie i wykopać linię brzegu na własnej działce. Chyba zacznę bardziej lubić ten cały P*S :)

Podobno chcą też nowelizować (jedną z moich ulubionych ustaw) Prawo wodne i dopuścić stawy do 2000 m2 na zgłoszenie wodnoprawne i zgłoszenie budowy. To nie jest taki zły pomysł, chociaż w dalszym ciągu nie będzie można zejść poniżej 3m w dół bez decyzji środowiskowej.

ps. jak się robi operat na rzekę?

*S

TW URZĘDNICYNaszła mnie dziś refleksja. W polskim kodeksie karnym funkcjonuje przestępstwo "powoływania się na wpływy", ...
16/06/2021

TW URZĘDNICY

Naszła mnie dziś refleksja. W polskim kodeksie karnym funkcjonuje przestępstwo "powoływania się na wpływy", które ma zapobierać podważaniu autorytetu instytucji publicznych przez wywołanie przeświadczenia o możliwości wywarcia na nie wpływu. Czy jakoś tak.

Jednak po ostatnich przeżyciach i przeprowadzonych rozmowach muszę poprosić Pana Zbigniew Ziobro o zmiany.

Polskie państwo powinno wprowadzić możliwość powołania się na atny-wpływy, czyli możliwość przyznania się do koleżeństwa z pracownikiem organu, który jest tak bardzo niekompetentny, że aż wstyd go znać prywatnie.

Chodzi mi te wszystkie sytuacje, w których ktoś zaczyna publicznie komentować nieprofesjonalne zachowanie urzędnika i patrząc na nas używa słów "bez urazy", zaraz przed słowami "ale to d*bil jest", a my odwracamy wzrok i mówimy, że przecież wcale nie znamy tej osoby i coś mu się chyba pomyliło.

Za ten wstyd powinna być rekompensata. Co najmniej ulga podatkowa lub dodatkowy dzień urlopu. To byłby bardzo dobry kierunek rozwoju polskiego państwa.

Co myślicie?

Do zobaczenia,
K

Screen pochodzi ze strony internetowej Kancelarii Sejmu

JAK ZNISZCZYĆ I NIE ZAPŁACIĆ?Jako, że Facebook wyłączył mnie z działalności na czas weryfikacji profilu prywatnego, w pr...
15/06/2021

JAK ZNISZCZYĆ I NIE ZAPŁACIĆ?

Jako, że Facebook wyłączył mnie z działalności na czas weryfikacji profilu prywatnego, w przeciągu najbliższych dni opublikuję tu wszystko, czego nie mogłam wrzucać na bieżąco na mój (poprzedni) skradziony fanpage.

Zapraszam na serię .

Na pierwszy ogień pójdzie sprawa z miejscowości , która doczekała się swojej bardzo ciekawej kontynuacji.

Wygląda na to, że 31 letni facet został aresztowany po zniszczeniu mienia o wartości 70k PLN. Aresztowano go decyzją sądu, a następnie zmieniono areszt na pobyt w zakładzie psychiatrycznym.

Ze śledztwa dziennikarzy programu „Alarm” TVP1 dowiadujemy się, że jego rodzina pracuje w policji, a on sam posiada pieniądze, które mógłby przeznaczyć dla poszkodowanego, ale z nieznanego powodu ich nie przekaże.

Sąd uznał, że nie można mu przypisać winy, bo nie umiał rozpoznać znaczenia czynu - z uwagi na chorobę. Wersję choroby utrzymuje także rodzina, w tym matka, która zrzuca winę za szkody na POSZKODOWANEGO.

A z drugiej strony, w obu artykułach widzimy sugestię o spożyciu przez sprawcę alkoholu lub narkotyków. Wyniki testów na obecność tych substancji nigdy nie zostały podane do wiadomości publicznej, jednak jeśli sam wprowadził się w stan odurzenia, powinna być mu przypisana wina.

A tak prywatnie uważam, że to wstyd, że dorosły chłop lat 31 chowa się za plecami mamusi i nie umie ponieść odpowiedzialności za swoje czyny.

Pozdrawiam,
K

Źródło:

Artykuł z 19 kwietnia 2020 r. | poranny.pl/gmina-choroszcz-31latek-mlotem-uszkodzil-siedem-pojazdow-straty-oszacowano-na-ponad-70-tys-zlotych/ar/c1-14923522

Artykuł z 26 maja 2021 r. | www.tvp.info/53998269/alarm-po-narkotykach-waldemar-g-niszczyl-auta-i-chodzi-wolny

Mieszkańcy Oliszek boją się Waldemara G.

14/06/2021

OŚWIADCZENIE

Ta strona jest facebookowym następcą strony Inicjatywa Lepsza Choroszcz.

Z tego powodu, że poprzednia strona, jak i cały mój profil prywatny, została zaatakowana i przejęta przez azjatyckich hakerów. Nie wiem dlaczego, ale jeśli to czytasz - idź i włącz weryfikację dwuetapową. Na skrzynce mailowej też.

Dlatego wracam. Tym razem w Dark Mode.

Będzie jeszcze więcej contentu i jeszcze więcej zabawy. A przynajmniej chciałabym, żeby tak było.

Do zobaczenia,
K

Adres

Choroszcz Gmina
16-070

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Jeszcze Lepsza Choroszcz umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij