29/05/2026
28 maja 2026 roku w Cieszynie odbyły się V Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej w Katowicach w zakresie Technik Interwencyjnych, Samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W zawodach wzięło udział szesnaście 3-osobowych zespołów z jednostek penitencjarnych okręgu katowickiego. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wiedzy ze znajomości przepisów ochronnych. Kolejnym etapem był sprawdzian praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który uzupełniony był sprawdzeniem wiedzy teoretycznej. W części konkurencji umiejętności praktycznych zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami stosowania technik interwencyjnych i samoobrony indywidualnie i drużynowo.
Po rozegraniu wszystkich konkurencji pierwsze miejsce zajął Zakład Karny w Wojkowicach, który obronił tytuł z zeszłego roku.
Drugie miejsce przypadło dla Aresztu Śledczego w Gliwicach. Natomiast Zakład Karny w Cieszynie wywalczył trzecie miejsce.
Czwarte miejsce zajął Oddział Zewnętrzny w Zabrzu Zakładu Karnego w Bytomiu.