Koło Platformy Obywatelskiej w Czarnem

Koło Platformy Obywatelskiej w Czarnem Witamy serdecznie na oficjalnym profilu Koła Platformy Obywatelskiej w Czarnem

W związku ze śmiercią w dniu 19.01.2024r, naszego kolegi i przyjaciela Piotra Bugajskiego składamy najszczersze wyrazy g...
20/01/2024

W związku ze śmiercią w dniu 19.01.2024r, naszego kolegi i przyjaciela Piotra Bugajskiego składamy najszczersze wyrazy głębokiego współczucia i ubolewania żonie oraz całej rodzinie.
Nasze serca łączą się z Wami w tej chwili smutku.
Słowa nie są w stanie wyrazić, jak bardzo Jesteśmy zasmuceni z powodu Twojej straty.

Cześć twojej pamięci Piotrze!

z głębokimi wyrazami współczucia
Zarząd oraz członkowie
Koła Platformy Obywatelskiej w Czarnem

W dniu 11.11.2023r, odbyły się na Placu im. Św. Jana Pawła II w Czarnem uroczystości 105 rocznicy odzyskania przez Polsk...
12/11/2023

W dniu 11.11.2023r, odbyły się na Placu im. Św. Jana Pawła II w Czarnem uroczystości 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów (1795-1918).
Dla upamiętnienia tego historycznego wydarzenia przedstawiciele rożnych instytucji i organizacji pozarządowych w tym także członkowie Zarządu Koła Platformy Obywatelskiej RP
w Czarnem złożyli przy pomniku Św. Jana Pawła II wieńce, kwiaty oraz znicze.
Z tej okazji Zarząd Koła Platformy Obywatelskiej RP w Czarnem życzy wszystkim mieszkańcom naszego Miasta i Gminy, byśmy nigdy nie zapomnieli, jak wielkim szczęściem jest być Polakiem i powołując się na słowa marszałka Piłsudskiego byśmy nigdy nie spoczęli na laurach.
Pamiętajmy o tym, że „wolność” nigdy nie jest dana na zawsze, należy o Nią dbać i czuwać nad tym, aby nikt nigdy nie chciał nas tej „wolności” pozbawić.

W dniu 01.10.2023r, w Warszawie odbył się "Marsz miliona serc". "Miliona serc", które postanowiły zawalczyć o wolność, d...
02/10/2023

W dniu 01.10.2023r, w Warszawie odbył się "Marsz miliona serc". "Miliona serc", które postanowiły zawalczyć o wolność, demokrację, prawa kobiet, tolerancję, szacunek pomiędzy wszystkimi Polakami bez względu na zamiłowania polityczne, religijne oraz za przyszłość Nas, naszych dzieci, wnuków i prawnuków.
W marszu udział wzięło ponad 1.000.000 Polaków, którym nie jest obojętny los Naszego kraju. Również członkowie oraz sympatycy Koła Platformy Obywatelskiej w Czarnem wraz kolegami i koleżankami z Człuchowa postanowili dać wyraz patriotyzmu poprzez czynny udział w tym "wielkim" i ważnym dla europejskiej Polski wydarzeniu.
Pamiętajmy, że "wolność" nigdy nie jest dana na zawsze, trzeba cały czas o nią walczyć i strzec aby nikt nie próbował nam ją odebrać.
Dajcie wyraz swego patriotyzmu oraz obowiązku wobec Ojczyzny i jej przyszłości poprzez czynny udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych 15.10.2023r. Idź i oddaj swój głos, bo Cię przegłosują i będzie za późno. To Nasza ostatnia szansa.

"Ojczyzna to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje Ciebie" - Stefan Pacek

4 Czerwca br. w Warszawie odbył się antyrządowy protest zorganizowany przez Platformę Obywatelską. W pochodzie wzięło ud...
16/06/2023

4 Czerwca br. w Warszawie odbył się antyrządowy protest zorganizowany przez Platformę Obywatelską. W pochodzie wzięło udział 500.000 Polaków, którzy protestowali przeciwko obecnemu rządowi, chcąc pokazać wsparcie dla wolności, demokracji oraz poszanowaniu „Konstytucji”.
W pochodzie wzięli udział również członkowie oraz sympatycy Platformy Obywatelskiej z Czarnego oraz Rzeczenicy i Człuchowa.
Pochód rozpoczął się o godz. 12:00 na placu na Rozdrożu od przemówień Donalda Tuska i Lecha Wałęsy i zakończył się na placu Zamkowym.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym wydarzeniu.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Koła Platformy Obywatelskiej w Czarnem
Krzysztof Kozioł

03/06/2023

W dniu 04.06.2023r, w Warszawie lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zorganizował marsz „przeciw drożyźnie, złodziejstwu
i kłamstwu”, „za wolnymi wyborami i demokratyczną europejską Polską”.
4 czerwca to data nieprzypadkowa. Przypada w 34. rocznicę pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce, które wygrała "Solidarność", a przegrały komunistyczne władze. W marszu wezmą udział wszystkie demokratyczne opozycyjne partie polityczne.
W tym marszu wezmą udział również członkowie Koła Platformy Obywatelskiej w Czarnem oraz zwolennicy i sympatycy obrony demokracji z naszego regionu.

W dniu 19.12.2022r, odbyło się 26-te spotkanie mikołajkowe z osobami niepełnosprawnymi oraz z dziećmi i młodzieżą polską...
22/12/2022

W dniu 19.12.2022r, odbyło się 26-te spotkanie mikołajkowe z osobami niepełnosprawnymi oraz z dziećmi i młodzieżą polską oraz ukraińską, dla których przygotowano aż 180 mikołajkowych paczek i upominków.
Organizatorami tej uroczystości był Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych
i Integracji Środowiskowej „Szansa” im. Ojca Św. Jana Pawła II w Czarnem Piotr Hulisz oraz Koło Platformy Obywatelskiej w Czarnem.
Scenariusz oraz część muzyczno-artystyczną przygotowali Krzysztof Kozioł z zespołem muzycznym „Jeden plus Trzy” z Domisławia, panowie Andrzej Wit i Piotr Bugajski oraz grupa z Ukrainy przygotowana przez Tatianę Gutkin.
Dzięki uprzejmości Dyrektora mgr Danuty Purgał spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Czarnem, a honorowy patronat nad spotkaniem sprawował Starosta Człuchowski Pan Aleksander Gappa.
Duchowy patronat nad mikołajkowym spotkaniem sprawowali ksiądz Józef Klażyński oraz Duszpasterza Parafii Grekokatolickiej pod wezwaniem Poczęcia Św. Jana Chrzciciela
w Człuchowie ksiądz Roman Ferenc.
Na spotkaniu mikołajowym zaszczycili Nas swoją obecnością Poseł na Sejm RP
z ramienia Koalicji Obywatelskiej Pani Barbara Nowacka, wspomniany Starosta Człuchowski Pan Aleksander Gappa oraz wiele innych osób dobrego serca, którzy byli również darczyńcami, dzięki którym Nasze mikołajkowe spotkanie przyniosło dzieciom wielkie przedświąteczne szczęście i radość.
Do tych osób należeli:
- Prezes Spółki Meble Negro w Czarnem Pan Łukasz Jerczyński;
- Prezes Stowarzyszenia „Z otwartym sercem” w Czarnem Pan Zbigniew Strzelczak;
- Kierownik Grupy Zabezpieczenia w Czarnem płk. Zbigniew Suchanowski;
- Płk. Zdzisław Domagała z Warszawy;
- Prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Prezes Koła
w Czarnem Pan Ryszard Czupa;
- Państwo Elżbieta i Alfred Szywińscy;
- Panowie Ireneusz Witkowski, Paweł Kowalak, Krzysztof oraz Patryk Popowniak;
- Panowie Krzysztof Kozioł, Andrzej Wit oraz Piotr Bugajski;
- Panowie Jan Zieniuk, Benedykt Lipski, Rafał Piekuś oraz Dawid Kopczak;
- Panie Elżbieta Pisula, Maryla Kwiatkowska oraz Marianna Murawska.
Do grupy darczyńców należeli również członkowie organizacji pozarządowych, takich jak:
- Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Czarnem;
- Wojskowe Koło PTTK „Husaria” w Czarnem, oraz
- Koło Związku Emerytów i Rencistów przy Zakładzie Karnym w Czarnem.

Wszystkim zaproszonym gościom, a zarazem darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy za ich dobre serce i ofiarność!!!
Wszystkim Państwu Zarząd Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Integracji Środowiskowej „Szansa” im. Ojca Św. Jana Pawła II oraz Koło Platformy Obywatelskiej
w Czarnem składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne: zdrowych, spokojnych oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, a także szczęśliwego nowego 2023 roku!

Pomoc ,,Rannym Żołnierzom na Ukrainie". Wózek inwalidzki na akumulator przekazał Stanisław Szotowicz. Także na apel - SO...
28/09/2022

Pomoc ,,Rannym Żołnierzom na Ukrainie". Wózek inwalidzki na akumulator przekazał Stanisław Szotowicz. Także na apel - SONiIŚ odpowiedziało Koło Platformy Obywatelskiej w Czarnem, które pozyskuje od mieszkańców: bandaże, balkoniki, kule, wózki inwalidzkie. Członkowie koła PO nadal będą kontynuowali tak szczytną, płynącą z serca inicjatywę. Jeżeli masz taki sprzęt i chciałabyś/chciałbyś przekazać go rannym żołnierzom z Ukrainy - dołącz do Nas ! Kontakt: Piotr Hulisz, Krzysztof Kozioł.

W dniu 24.06.2022r, w siedzibie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Integracji Środowiskowej "Szansa" im. św. Jana P...
26/06/2022

W dniu 24.06.2022r, w siedzibie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Integracji Środowiskowej "Szansa" im. św. Jana Pawła II w Czarnem, tj. na "Sarniaku", odbyło się spotkanie Przewodniczącego Regionu Pomorskiego PO RP Mieczysława Struk ze strukturami Platformy Obywatelskiej Powiatu Człuchowskiego, w tym Koła Platformy Obywatelskiej w Czarnem.
W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście, tj. Senator RP Ziemi Chojnickiej p. Stanisław Lamczyk, Starosta Człuchowski p. Aleksander Gappa, Burmistrz Miasta i Gminy Debrzno p. Wojciech Kallas, a także członkowie i sympatycy Kół Platformy Obywatelskiej Powiatu Człuchowskiego.
Celem spotkania było omówienie bieżącej sytuacji społeczno-polityczno-gospodarczej w kraju. Spotkanie merytoryczne, konstruktywne, odbywające się w miłej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy Przewodniczącemu Regionu Pomorskiego PO RP p. Mieczysławowi Struk, Senatorowi RP Ziemi Chojnickiej p. Stanisławowi Lamczyk, Staroście Człuchowskiemu p. Aleksandrowi Gappa oraz wszystkim obecnym za udział w spotkaniu i poświęcony czas.
Do zobaczenia!

W dniu 09.04.202r, w Czarnem odbył się Kiermasz Wielkanocny. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Integracji Środowis...
12/04/2022

W dniu 09.04.202r, w Czarnem odbył się Kiermasz Wielkanocny. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Integracji Środowiskowej "Szansa" przy współpracy Bractwa Kurkowego w Czarnem przygotowali stoisko ze świątecznymi słodkościami, gorącą grochówką oraz grillowaną kiełbaską. Wszystko smaczne, sprzedane zostało na przysłowiowym "pniu". Czas Kiermaszu umilam nam śpiewając wiosenne wspaniałe piosenki Krzysztof Kozioł. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Wielkanocnym Kiermaszu. Życzymy wszystkim mieszkańcom naszego Miasta i Gminy zdrowych oraz wesołych Świąt Wielkanocnych.

Koło Platformy Obywatelskiej w Czarnem oraz współpracujące z Nami Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Integracji Śro...
25/03/2022

Koło Platformy Obywatelskiej w Czarnem oraz współpracujące z Nami Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Integracji Środowiskowej "Szansa" im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Czarnem i Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Czarnem zorganizowały na początku m-ca marca b.r. zbiórkę pieniężną dla uchodźców z Ukrainy. Szczegółowe informacje dotyczące tej zbiórki przedstawione zostały w poniższej relacji.

Informacja dotycząca pomocy dla Uchodźców z Ukrainy.     W wyniku spontanicznej i humanitarnej akcji wymienione poniżej ...
21/03/2022

Informacja dotycząca pomocy dla Uchodźców z Ukrainy.
W wyniku spontanicznej i humanitarnej akcji wymienione poniżej organizacje działające na terenie Gminy Czarne zebrały środki pieniężne w kwocie 3000 zł., które przeznaczono na zakup środków medycznych, materiałów opatrunkowych oraz niezbędnej żywności:
- Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Integracji Środowiskowej "Szansa" im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Czarnem,
- Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Czarnem, oraz
- Koło Platformy Obywatelskiej w Czarnem.
Zakupione artykuły zostały przekazane w dniu 04.03.2022r, do punktu zbiórki działającym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Czarnem na ręce Dyrektora p. Danuty Purgał.

Adres

Czarne
77-330

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Koło Platformy Obywatelskiej w Czarnem umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij