21/03/2014
Minister Transportu: Przyjechałem, aby złożyć meldunek osobiście Elżbiecie Gelert, która chyba była najbardziej zaangażowanym ambasadorem w walce o budowę drogi ekspresowej Elbląg-Gdańsk. Meldunek sprowadza się do tego, że w pierwszej połowie przyszłego roku ogłosimy przetarg na budowę drogi ekspresowej S7 Elbląg-Gdańsk. Tym samym domykamy całość systemu drogowego, który jest kręgosłupem dla obu regionów, które podpisały dziś porozumienie.
1 lipca 2013 roku staje się dla elblążan ważną datą. Tego dnia nie tylko wprowadzono podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej oraz podwyżki za wywóz śmieci, ale również podpisano list intencyjny mający na celu zapoczątkowanie jeszcze lepszej współpracy Elbląga z Gdańskiem. - To jest historyczny