11/01/2026
Podsumowanie roku 2025 🚒
Rok 2025 bez wątpienia zapisze się na kartach historii naszej jednostki. Był to czas służby, rozwoju, współpracy i działań nie tylko ratowniczych, ale także społecznych.
Wyjazdy do działań w 2025 roku:
W minionym roku wyjeżdżaliśmy 22 razy, w tym:
🔥 1 pożar
⚠️ 21 miejscowych zagrożeń
Z dumą informujemy, że byliśmy najczęściej interweniującą jednostką OSP spoza KSRG w gminie Frysztak a piątą w powiecie strzyżowskim. To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej służby.
🚒 Wyposażenie.
Pozyskaliśmy nieodpłatnie z KP PSP w Strzyżowie samochód operacyjny marki Honda Civic. Jednostka została również doposażona w sprzęt typu: piła do obcinania gałęzi, drabinę teleskopową, ubrania specjalne typu Nomex oraz inny sprzęt wynikający z potrzeby działania jednostki.
👨🚒 Rozwój kadry i ćwiczenia jednostki
W 2025 roku szkolenie naczelników oraz podstawowe ukończyło po jednej osobie.
Uczestniczyliśmy w ćwiczeniach pożarniczych na terenie gm. Frysztak.
W ramach współpracy z firmą Passio Poland przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla mieszkańców gminy Frysztak. ❤️🩹
🎪🏃♂️ Zabezpieczenia imprez
Braliśmy udział w zabezpieczeniu wydarzeń, m.in.:
Dni Ziemi Frysztackiej, Rajdu Kolarskiego Tour dr Pologne.
🎅🚒 Działania społeczne i sportowe:
- Byliśmy współorganizatorami Turnieju Siatkarskiego Służb Ratowniczych o puchar Pani Joanny Frydrych Poseł na Sejm RP
z okazji 33 Finału WOŚP podczas, którego MDP Kobyle zajęła 3 miejsce.
- Członkowie MDP i DDP wzięli udział w eliminacjach szczebla gminnego a następnie powiatowego do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
- Członkowie DDP wzięli udział na szczeblu gminnym w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym zajmując miejsca na podium.
- Nie zabrakło nas podczas Kiermaszu Wielkanocnego podczas, którego członkowie DDP i MDP sprzedawali wcześniej ręcznie przygotowane dekoracje świąteczne.
- Członkowie DDP i MDP wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pn. Palma Wielkanocna.
- Wzięliśmy udział w Grand Prix Kajakarstwa, gdzie Nasza Jednostka była reprezentowana przez dwie osoby. Druha oraz jednego członka MDP, którzy zajęli miejsca na podium.
- Braliśmy udział w Turnieju Siatkarskim o statuetkę św. Floriana organizowanym przez Panią Joanne Frydrych Poseł na Sejm RP, NSZZ Policjantów oraz OSP Krosno Białobrzegi podczas, którego MDP Kobyle zajęło II miejsce w swojej kategorii.
- Jak co roku dh i członkowie MDP wzięli udział w Nocnej Jeździe Ratowników w Jedliczu.
- Zorganizowaliśmy Turniej MDP "Strażnicy Bezpieczeństwa" w którym nasz drużyna zajęła III miejsce.
- Wzięliśmy udział w Gminnych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zajmując 5 miejsce a na zakończenie zawodów Dziecięca Drużyna Pożarnicza wykonała pokaz ćwiczenia bojowego.
- Druhowie oraz członkowie MDP wzięli udział w V Marszu Charytatywnym Ratowników.
- Drużyna MDP wzięła udział w zawodach strzeleckich MDP z gm. Frysztak i Wojaszówka.
- 8 listopada 2025 r. to był wyjątkowy dzień dla MDP i DDP ponieważ w tym dniu odbyło się poświecenie i przekazanie proporca dla MDP.
- Jak co roku roznosiliśmy kalendarze mieszkańcom Kobyla.
🇵🇱🕯️ Uroczystości i wydarzenia lokalne
Braliśmy udział w uroczystościach kościelnych, piknikach
oraz integracji z mieszkańcami.
Aktywnie uczestniczyliśmy w pikniku organizowanym przez KGW Kobyle podczas, którego promowaliśmy bezpieczeństwo.
Dziękujemy wszystkim druhnom, druhom, członkom MDP i DDP, sympatykom oraz instytucjom współpracującym za wsparcie i zaufanie ❤️
Razem tworzymy silną, zaangażowaną i gotową do działania OSP! 🚒🔥