10/01/2026
Zwróćmy uwagę na naszych "braci mniejszych". 🐶 🐱 🐦
Zima i mrozy ❄️ to bardzo trudny czas nie tylko dla ludzi. Dla zwierząt nawet bardziej – im się trudniej poskarżyć. 😕 Dlatego:
🟢 Zainteresuj się 🧐 zwierzętami wyglądającymi na bezpańskie. Nie zakładaj, że „ktoś się nim zajmie” albo że „pewnie wróci do domu”. 🤔
🟢 Sprawdź, czy Twój/ sąsiada pies 🐕 jest dobrze zabezpieczony przed zimnem. Reaguj, widząc krzywdę zwierzęcia. 🐶
🟢 Nakarm koty wolno żyjące. 🐈⬛ W takim zimnie wszyscy potrzebujemy więcej energii. 🥩
🟢 Otwórz okienko w piwnicy dla kotów. Zrobi to im różnicę, uwierz. 🐈
🟢 Postaw/ zamontuj budkę/ karmnik dla ptaków i dokarmiaj pierzastą hałastrę. 🐦 Będziesz miał darmowy „National Geographic” za oknem. 📺
🟢 Adoptuj lub przygarnij tymczasowo zwierzaka ze Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu lub dowolnego innego przytuliska. Ma tam opiekę, to na pewno, ale co dom to dom. 🏠 I dla zwierząt, i dla ludzi. ❤️