Świat to za mało

Świat to za mało Fundacja Świat to za Mało to organizacja która działa na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska.

Dokarmiamy kotki wolnożyjące🤔…♥️🤪
04/06/2026

Dokarmiamy kotki wolnożyjące🤔…♥️🤪

Dzisiaj o 16.12 odeszła🖤💔🥺Malutka, kruchutka, a jednocześnie bardzo dzielna koteczka Melania.Wszystkim, którzy mnie i Me...
10/05/2026

Dzisiaj o 16.12 odeszła🖤💔🥺
Malutka, kruchutka, a jednocześnie bardzo dzielna koteczka Melania.
Wszystkim, którzy mnie i Melanię wspierali w tym czasie bardzo dziękuję
Walczyła kruszynka mocno… do
dziś.🖤💔🥺

Melania ♥️
02/05/2026

Melania ♥️

🖤💔🖤
25/04/2026

🖤💔🖤

Dziękujemy Marta Dobrowolska🥰 za wsparcie finansowe🥰💪. Dzisiejsza kolejna wizyta u weterynarza i kolejny zastrzyk, a naw...
14/04/2026

Dziękujemy Marta Dobrowolska🥰 za wsparcie finansowe🥰💪.
Dzisiejsza kolejna wizyta u weterynarza i kolejny zastrzyk, a nawet takie piękne skarpeteczki zakupiliśmy, żeby chronić jej łapki, przez chodzenie na kolanach, niestety wydziera sobie futerko. Dodatkowo zabezpiecza też bandaże, którymi musimy obwiązywać łapki, żeby zniwelować skutki zakrzepu. Nie wiemy jak długo będzie trwało leczenie i czy Melania wróci do zdrowia aleee walczymy i dajemy jej tyle miłości ile tylko możemy ♥️🥰♥️
Dziękujemy ♥️♥️♥️

Kochani, od kilku tygodni trochę nasze działania się wyciszyły. Cała energia została skierowana na Melanię.2 miesiące te...
12/04/2026

Kochani, od kilku tygodni trochę nasze działania się wyciszyły. Cała energia została skierowana na Melanię.
2 miesiące temu zaczął się dziwny kaszel, zapach z buzi. Tydzień czasu podawany antybiotyk. Pomogło…na tydzień. Znowu kaszel i zapach. Kolejna wizyta u weterynarza. Na dolnym dziąśle pod wargą ropień. Decyzja operacja. 5 tygodni czekania na wynik, a w tym czasie w środku nocy Melania nagle wstała i się przewróciła Tylna łapka bezwładna.. wizyta u weterynarza sterydy. I tak 2 tygodnie, aż któregoś ranka przednia łapka zesztywniała i się wykręciła, a wieczorem od kona w dół bezwładna🙈. Po kolejnej wizycie u weterynarza i kolejny poranek z drugą przednią łapką sztywną i wykręconą rano, a wieczorem bezwładną diagnoza: zakrzepica.
Tak, nie tylko ludzie mają zakrzepicę, u kotów też jest to bardzo częsta choroba spowodowana chorobami serduszka, lub jak w przypadku Melani towarzyszy chorobie nowotworowej.

Melania została zabrana od właściciela, który nie mógł jej leczyć bo nie było go na to stać.
Melania pojawiła się nagle u niego, była wcześniej ( z opowieści właściciela)kotem przyśmietnikowym w większej miejscowości. Rodziła małe koty kilka razy w roku. Nie wiemy ile ma lat, nie jest młodym kotem raczej powyżej 10 letnim.
Będąc na spacerze, zobaczyliśmy Melanię u jednego z mieszkańców wsi na podwórku, jej widok nas na tyle poruszył, że zaproponowaliśmy właścicielowi zabranie jej do weterynarza i przekazania informacji jakie koszty leczenia będą. Zgodził się.
Melania chodziła cała zakrwawiona, jej białe futerko było czerwone od krwi, która ciagle sączyła się z prawego ucha, którego miała tylko połowę, kulała na prawą tylną łapkę, miała zaczerwienione listwy mleczne bo miała małe koty, które biegały za nią. Była bardzo agresywnym kotem atakujacym wszystkich, którzy zbliżyli się do podwórka, a nawet potrafiła biec za potencjalnym zagrożeniem kilkanaście metrów.
Po wizycie u wterynarza diagnoza:
➡️ nowotwór ucha- konieczna amputacja
➡️ nieoperacyjne już stare złamanie nogi z wyrwaniem ze stawu - nauczyła się z tym chodzić ( pozrastały się )
➡️ brak sterylizacji
➡️ ślepota prawego oka
➡️ w ciele ma 3 śruty - ktoś do niej strzelał z wiatrówki 🙈
Koszt leczenia 1450 zł.
Właściciel oddał nam Melanię na rzecz Fundacji za koszty leczenia.
Tak było 2 lata temu. Melania została wysterylizowana, amputowano zostało ucho z marginesem ( czysty od nowotworu margines wycięty). Nogi nie ruszaliśmy, śrut też ciężki do usunięcia został🤷‍♀️.
Agresja Melani stopniowo ustępowała - przypuszczamy, że wysoki poziom stresu związany z ogromnym bólem i lękiem o dzieci sprawił, że była agresywna w stosunku i do innych kotów, psów, ludzi.
Nie potrafiła się bawiać. 😞ani cieszyć życiem. Długotrwały ból, strach, stres, konieczność walki o przetrwanie tak ją ukształtowało.
Po prawie roku szukania dla niej domku jako seniorki po przejściach nowotworowych już zrezygnowaliśmy z szukania😞.
Wtedy zobaczyliśmy jak Melania rozkwitła, jak bardzo szukała kontaktu z człowiekiem. Jak MRUCZAŁA czego
wcześniej nie robiła wcale tylko warczała i syczała. Jak pięknym koteczkiem się stała. Jakim „ kocim pupilkiem” została. Oczywiście swój charakterek „ Meluchy Zołzuchy” ma, kiedy nie chce zejść z rąk czy kolan burczy i pokazuje niezadowolenie😁..
W środę ubiegłego tygodni było naprawdę krucho i właściwie bez rokowań, do piątku mieliśmy podjąć decyzje co dalej🙈🥺…
Melania chodzi na kolanach na przednich łapkach ale… zobaczcie sami jaki mały „ cud” się stał.
Decyzja walczymy dalej💪.
I chociażby miało to dać Melani jeszcze kilka miesięcy życia to warto, warto dać jej te kilka miesięcy dobrego życia, gdzie jest kochana i zaopiekowana, po tylu latach tułaczki i cierpienia.
I wierzcie Melania jest warta tej walki💪♥️.
Wyniki z wycinka po operacji przyszły w piątek: GRUCZOLAKORAK 🥺( margines czysty), może wrócić, ale póki co dajmy Melani czas.
Jeśli chcielibyście wesprzeć naszą walkę o Melanię zachęcamy do wpłat na konto

Nasze konto: 19 1600 1462 1745 4941 4000 0001. Z dopiskiem CELE STATUTOWE MELANIA.
Trzymajcie kciuki♥️

Dzisiaj takie cuda powstały w klubie seniora 🥰♥️. Wszystko co natura nam dała a co mijamy przechodząc obok. Gałązki brzo...
09/04/2026

Dzisiaj takie cuda powstały w klubie seniora 🥰♥️. Wszystko co natura nam dała a co mijamy przechodząc obok. Gałązki brzozy,mech, szyszki modrzewia, nasz rodzimy chrobotek, będą pięknie zdobiły balkony i ściany z pięknymi prymulkami, bratkam lub żonkilami♥️🥰. Bardzo dziękuje paniom z klubu seniora za tak kreatywne piękne prace i zaangażowanie na 200%.

Kochani, życzymy Wam zdrowych, spokojnych pełnych zrozumienia i wytchnienia Świąt Wielkanocnych. A w lany poniedziałek o...
04/04/2026

Kochani, życzymy Wam zdrowych, spokojnych pełnych zrozumienia i wytchnienia Świąt Wielkanocnych. A w lany poniedziałek obfitości wylanej wody🐏🐥🐇 i niech nie zostanie na Was sucha nitka, to znak dobrobytu w kolejnych miesiącach😉🥰.

Kochani! Tego jeszcze nie było 🙄. Serio.,Znajomi z wycieczki zagranicznej przywieźli małego „ pieska”, którego znaleźli ...
01/04/2026

Kochani! Tego jeszcze nie było 🙄. Serio.,
Znajomi z wycieczki zagranicznej przywieźli małego „ pieska”, którego znaleźli w lesie porzuconego przywiązanego do drzewa😞🙄.
Piesek rósł, rósł i okazało się, że to żyrafa 🫣🤷‍♀️.
Znajomi mają mały domek do 70m na zgłoszenie na działce 800m. Nie maja miejsca na trzymanie „ pieska” . Szukają dobrego domeczku🥰. Czy ktoś z Was ma możliwość przygarnięcia i pokochania tego cudnego stworzonka?
Szukajmy. Jeśli Ty nie dasz rady i nie masz możliwości może ktoś z Twoich znajomych ?
Ma na imię Matylda, umie aportować, super chodzi na smyczy, reaguje na imię.Świetnie dogaduje się z innymi psami, kotami, hipopotamami.
Kochani wszystkie ręce na pokład 💪♥️🥰♥️💪
Obowiązuje umowa adopcyjna.

A dziś piękne prace powstały w klubie seniora🥰. Warsztaty oczywiście w duchu upcyklingu🥰💪.
30/03/2026

A dziś piękne prace powstały w klubie seniora🥰.
Warsztaty oczywiście w duchu upcyklingu🥰💪.

Adres

Cecenowo 46
Głowczyce
76-220

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Świat to za mało umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij