16/04/2026
Kolega z drugiego rocznika Liceum Morskiego w Szczecinie rzucił wyzwanie - szczegóły poniżej:
Drugi rocznik LMu ze Szczecina organizuje spotkanie w Kołobrzegu w dniach 22-24 czerwiec 2026 (termin nie ulega już zmianie).
W programie są regaty na wiosłach 2ma DZtami (wynajętymi z ZSM-Zespół Szkół Morskich - podobna Szkoła jak były nasze) w Marinie Jachtowej. (wyścig na krótkim dystansie od elewatora do dalby w porcie obok Mariny), popołudniowa biesiada w Milenium Hale (to hala sportowa) na ostatnim piętrze (patrz na załączone zdjęcia poniżej) i strzelanie w pobliskiej strzelnicy (z wiatrówki lub broni ostrej-do wyboru). Program jest oparty o nasze dawne szkolne zajęcia i ich przypomnienie. Teraz w tym roku, nie za kilka lat kiedy zdziadziejemy i będziemy,, szurakami''.
Dwa noclegi w internacie ZSM (Zespół Szkół Morskich)
Drugi dzień-planowane popołudniowe ognisko na zapleczu szkoły, plaża za płotem szkoły. Spacer po mieście - latarnia, molo. Wieczorem jako że to Noc Świętojańska (dla chętnych) wypad na dach hotelu Perła Bałtyku witać Noc Świętojańską. W 2gi dzień możemy też odwiedzić skansen w porcie rybackim (są tam dwa okręty do zwiedzenia: kuter rakietowy i ścigacz okrętów podwodnych - wielu z nas służyło w MW, może na takich okrętach)
1go dnia do szkoły ZSM musimy dotrzeć najpóźniej do 12tej, poniedziałek 22go czerwca. Następnie rozlokowanie po pokojach (3 osobowe - standard internatowy, ręcznik i przybory toaletowe trzeba zabrać) W internacie stół ping-pong i bilard.
O 14tej apel poległych i spotkanie z Dyrektor Szkoły Anią Walczak (osobę , która pomogła nam tanio zorganizować spotkanie)
Na 15tą docieramy busem (tylko dla nas) do Mariny. Zaczynamy regaty (DZta 10 wioseł + sternik)
Po regatach kolumną marszową przejdziemy na krótkim odcinku do Milenium Hala Sportowa na biesiadę która potrwa do 22giej-odwiezie nas autobus.
O 18tej zawody strzeleckie (wiatrówka lub ostra amunicja - do wyboru)
Po powrocie do internatu zajęcia wieczorne w grupie lub podgrupach.
2gi dzień, wtorek 23ci czerwiec - śniadanie na miejscu i obiad w internatowej stołówce. Potem albo skansen albo plaża lub spacer na molo . Po południu ognisko. Wieczorem dach Perły Bałtyku.
3ci dzień - po śniadaniu rozjeżdżamy się do domów zabierając wspomnienia
WAŻNE - Kod dress: obowiązują spodnie niebieskie lub białe i bluza lub T-shirt w biało niebieskie żeglarskie paski. Nie marynarki, nie inny ubiór. Kurtki mogą być, jeśli będzie morska pogoda i szkolne
czapki LMu (czapki-dotyczy Szczecina)
Koszty: 2wa noclegi w internacie, 2wa śniadania + 1n obiad, biesiada, wynajęcie 2ch łodzi DZ, zdjęcia i filmowanie dronem, mały gift i kwiaty dla Dyrektor ZSM, Strzelnica naboje (w tym wypadku - ołów, bo ostre kosztują 5 PLN-jeden), transport autobusem i piwo w Milenium Hale - to 500 PLN, trzeba będzie przesłać na konto które podam jeśli będą chętni.
Więc, my 2gi rocznik szczecińskiego LMu wyzywamy Was gdyńskie roczniki LMu na pojedynek i rzucamy Wam rękawice jako że w szkolnych latach wizytowaliśmy nasze szkoły i braliśmy wspólnie udział w regatach.
Drogi Grzegorzu w Twoich rękach ogarnięcie tego. Obsada łodzi 10 wioślarzy + sternik. Poniżej załączone zdjęcia .
Pzdr/Roman Gawlik - 2gi rocznik LMu Szczecin
Zainteresowanym przekażę kontakt do Romka