M/S "Edward Dembowski" - Liceum Morskie w Gdyni

M/S "Edward Dembowski" - Liceum Morskie w Gdyni Statek m/s "Edward Dembowski" jako siedziba Liceum Morskiego w Gdyni

Informator Zasadniczej Szkoły Morskiej to pierwsze co otrzymały przyszłe wilczki morskie z pierwszego rocznika Liceum Mo...
16/05/2026

Informator Zasadniczej Szkoły Morskiej to pierwsze co otrzymały przyszłe wilczki morskie z pierwszego rocznika Liceum Morskiego w Gdyni.
Trzyletnia perspektywa szkolenia do pracy na morzu została jeszcze przed startem szkoły rozszerzona o rok nauki i możliwośc zdania egzaminu maturalnego. Dla wielu uczniów oznaczało to możliwość podjecia studiów m.in. w Wyższej Szkole Morskiej.
Ale takie były skromne początki w brązowej kopercie...
Foto od Jan Guse

Coraz rzadsze te nasze szeregi...30 kwietnia 2026 zmarł Mirosław Kneba uczeń IV rocznika Liceum Morskiego w GdyniWe wspo...
14/05/2026

Coraz rzadsze te nasze szeregi...
30 kwietnia 2026 zmarł Mirosław Kneba uczeń IV rocznika Liceum Morskiego w Gdyni
We wspomnieniach córki Michaeli czesto przeglądał zdjęcia z pływajacej szkoły i wracał wspomnieniami do Gdyni.
Nigdy nie stracił pasji do wody - uwielbiał łowić ryby godzinami.

A te słowa niech będą najlepszym upamiętniem Mirka:
"Polska zawsze była jego domem. I zaszczepił we mnie tę miłość do kraju praktycznie od urodzenia…"

Jak mawiał Kargul: "Nareszcie człowiek czuje się jak sołtys: wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada"Własnie takimi pan...
12/05/2026

Jak mawiał Kargul:
"Nareszcie człowiek czuje się jak sołtys: wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada"
Własnie takimi panami życia trochę się czuliśmy patrząc z pokładu "Edka" na świat stojący przed nami... otworem?

Podkoloryzowana fotografia ze zbirów Andrzeja Grygiela

Nie zna życia... kto nie maszerował w pierwszomajowym pochodzie tak jak uczniowie Liceum Morskiego w Gdyni równe 50 lat ...
01/05/2026

Nie zna życia... kto nie maszerował w pierwszomajowym pochodzie tak jak uczniowie Liceum Morskiego w Gdyni równe 50 lat temu a z wyżyn trybuny podziwiała ich szyk podobizna towarzysza Włodzimierza Ilicza Lenina oraz reszta partyjnych wyznawców ówczesnego systemu.
Jednak co by nie powiedzieć miało to swoisty urok - choćby taki, że byliśmy o te pół wieku młodsi.
Zdjęcia z 1976 roku od kolegi ze szczecińskiego LMu Roman Gawlik

Dopiero niedawno dotarła wiadomość o śmierci ucznia I rocznika Waldemara Rutkowskiego, którego grób odnalazł Wiesław Cyr...
29/04/2026

Dopiero niedawno dotarła wiadomość o śmierci ucznia I rocznika Waldemara Rutkowskiego, którego grób odnalazł Wiesław Cyruchin.
Zdjęcie z czasów licealnych od JB

UWAGAZ powodu wyczerpania miejsc zamknięta została lista na spotkanie w Kołobrzegu.WAŻNEOsoby z LM w Gdyni, które nie wp...
29/04/2026

UWAGA
Z powodu wyczerpania miejsc zamknięta została lista na spotkanie w Kołobrzegu.
WAŻNE
Osoby z LM w Gdyni, które nie wpłacily pieniędzy proszone są dokonanie przelewu, by potwierdzic rezerwację.

Uwaga wszystkie gdyńskie licealne wilki morskie i lądowe szczury... Zbliża się ostateczny termin deklaracji udziału w zl...
26/04/2026

Uwaga wszystkie gdyńskie licealne wilki morskie i lądowe szczury...
Zbliża się ostateczny termin deklaracji udziału w zlocie uczniów Liceów Morskich ze Szczecina oraz Gdyni.
Warunkiem jest wpłata kosztów pobytu w kwocie 500 zł i tu trzeba sie sprężać, by zarezerwowac odpowiednią liczbe miejsc - najpóźniej 4 maja 2026.
Z zachodu szykuje się mocna ekipa i Gdynia nie powinna oddać pola walkowerem. Kilka osób juz zgłosiło akces - nawet z zagranicy - ale to jeszcze za mało.
Zainteresowanym podam numer konta - pisać na Messengerze, wyślij wiadomość albo telefon 602 406 670

Kolega z drugiego rocznika Liceum Morskiego w Szczecinie rzucił wyzwanie - szczegóły poniżej:Drugi rocznik LMu ze Szczec...
16/04/2026

Kolega z drugiego rocznika Liceum Morskiego w Szczecinie rzucił wyzwanie - szczegóły poniżej:
Drugi rocznik LMu ze Szczecina organizuje spotkanie w Kołobrzegu w dniach 22-24 czerwiec 2026 (termin nie ulega już zmianie).
W programie są regaty na wiosłach 2ma DZtami (wynajętymi z ZSM-Zespół Szkół Morskich - podobna Szkoła jak były nasze) w Marinie Jachtowej. (wyścig na krótkim dystansie od elewatora do dalby w porcie obok Mariny), popołudniowa biesiada w Milenium Hale (to hala sportowa) na ostatnim piętrze (patrz na załączone zdjęcia poniżej) i strzelanie w pobliskiej strzelnicy (z wiatrówki lub broni ostrej-do wyboru). Program jest oparty o nasze dawne szkolne zajęcia i ich przypomnienie. Teraz w tym roku, nie za kilka lat kiedy zdziadziejemy i będziemy,, szurakami''.
Dwa noclegi w internacie ZSM (Zespół Szkół Morskich)
Drugi dzień-planowane popołudniowe ognisko na zapleczu szkoły, plaża za płotem szkoły. Spacer po mieście - latarnia, molo. Wieczorem jako że to Noc Świętojańska (dla chętnych) wypad na dach hotelu Perła Bałtyku witać Noc Świętojańską. W 2gi dzień możemy też odwiedzić skansen w porcie rybackim (są tam dwa okręty do zwiedzenia: kuter rakietowy i ścigacz okrętów podwodnych - wielu z nas służyło w MW, może na takich okrętach)
1go dnia do szkoły ZSM musimy dotrzeć najpóźniej do 12tej, poniedziałek 22go czerwca. Następnie rozlokowanie po pokojach (3 osobowe - standard internatowy, ręcznik i przybory toaletowe trzeba zabrać) W internacie stół ping-pong i bilard.
O 14tej apel poległych i spotkanie z Dyrektor Szkoły Anią Walczak (osobę , która pomogła nam tanio zorganizować spotkanie)
Na 15tą docieramy busem (tylko dla nas) do Mariny. Zaczynamy regaty (DZta 10 wioseł + sternik)
Po regatach kolumną marszową przejdziemy na krótkim odcinku do Milenium Hala Sportowa na biesiadę która potrwa do 22giej-odwiezie nas autobus.
O 18tej zawody strzeleckie (wiatrówka lub ostra amunicja - do wyboru)
Po powrocie do internatu zajęcia wieczorne w grupie lub podgrupach.
2gi dzień, wtorek 23ci czerwiec - śniadanie na miejscu i obiad w internatowej stołówce. Potem albo skansen albo plaża lub spacer na molo . Po południu ognisko. Wieczorem dach Perły Bałtyku.
3ci dzień - po śniadaniu rozjeżdżamy się do domów zabierając wspomnienia
WAŻNE - Kod dress: obowiązują spodnie niebieskie lub białe i bluza lub T-shirt w biało niebieskie żeglarskie paski. Nie marynarki, nie inny ubiór. Kurtki mogą być, jeśli będzie morska pogoda i szkolne
czapki LMu (czapki-dotyczy Szczecina)
Koszty: 2wa noclegi w internacie, 2wa śniadania + 1n obiad, biesiada, wynajęcie 2ch łodzi DZ, zdjęcia i filmowanie dronem, mały gift i kwiaty dla Dyrektor ZSM, Strzelnica naboje (w tym wypadku - ołów, bo ostre kosztują 5 PLN-jeden), transport autobusem i piwo w Milenium Hale - to 500 PLN, trzeba będzie przesłać na konto które podam jeśli będą chętni.
Więc, my 2gi rocznik szczecińskiego LMu wyzywamy Was gdyńskie roczniki LMu na pojedynek i rzucamy Wam rękawice jako że w szkolnych latach wizytowaliśmy nasze szkoły i braliśmy wspólnie udział w regatach.
Drogi Grzegorzu w Twoich rękach ogarnięcie tego. Obsada łodzi 10 wioślarzy + sternik. Poniżej załączone zdjęcia .
Pzdr/Roman Gawlik - 2gi rocznik LMu Szczecin

Zainteresowanym przekażę kontakt do Romka

Ciekawe ujęcie pokazujace elementy pokładu nawigacyjnego i mostka m/s "Edward Dembowski" Nadesłane przez ucznia IV roczn...
14/04/2026

Ciekawe ujęcie pokazujace elementy pokładu nawigacyjnego i mostka m/s "Edward Dembowski"
Nadesłane przez ucznia IV rocznika Wiktora Wasilewskiego (widoczny na zdjęciu).

Najlepsze w historii szkoły warunki zakwaterowania i wyżywienia zapewniono dwóm ostatnim rocznikom w przedostanim roku s...
08/04/2026

Najlepsze w historii szkoły warunki zakwaterowania i wyżywienia zapewniono dwóm ostatnim rocznikom w przedostanim roku szkolnym Liceum Morskiego w Gdyni 1983/1984.
Przeniesiono wówczas zamiejscowe klasy z m/s "Edward Dembowski" do Domu Turysty PTTK w Sopot-Kamienny Potok a okrętową stołowkę zastąpiła restauracja Miramar .

Adres

Skwer Kościuszki
Gdynia
81-370

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy M/S "Edward Dembowski" - Liceum Morskie w Gdyni umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij