16/05/2024
Drodzy Mieszkańcy, Szanowni Państwo, Za Nami druga Sesja Rady Miejskiej IX Kadencji,na której m.in. powołano i ustalono skład stałych i doraźnych Komisji Rady Miejskiej. Ich prace rozpoczną się już od przyszłego tygodnia (20 maja). Uprzejmie informuję, że wspólnie(KWW Wspólny Samorząd💙🧡)z Panem Michałem Klonowskim zgłosiliśmy swój czynny udział w większości istniejących Komisji. Pan Michał Klonowski będzie pracował w : Komisji Gospodarki Gminnej, Komisji Rozwoju i Budżetu, Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu. Ja zdecydowałam się również na aktywną pracę zarówno w poszczególnych Komisjach stałych, jak i doraźnych Są to:Komisja Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, Komisja Polityki Społecznej, Komisja Gospodarki Gminnej, Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, Komisja ds Honorowego Obywatelstwa. W czasie Sesji zgłosiłam wniosek formalny o rozszerzenie zakresu spraw jednej z istniejących Komisji o zagadnienia związane z promocją Miasta i Gminy. Wniosek spotkał się z aprobatą koleżanek i kolegów Radnych, i został wlaczony do prac Komisji Oświaty... Myślę, że bieżąca współpraca Rady Miejskiej z Wydziałem Promocji UMiG może korzystnie wpłynąć nie tylko na dobry, pozytywny wizerunek Miasta i Gminy na zewnątrz, ale także jeszcze bardziej zachęcić lokalne środowiska (instytucje, szkoły, czy kluby sportowe) do aktywnego udziału w różnych wydarzeniach oraz w ramach współpracy z zaprzyjaźnionymi gminami w kraju, za granicą. Jesteśmy pełni nadziei na konstruktywną oraz efektywną współpracę przedstawicieli Rady Miejskiej dla dobra calej lokalnej społeczności i Naszej "małej Ojczyzny" ❤️ Liczymy na Państwa wsparcie, życzliwość i aktywny udział w życiu Naszego Miasta. Sylwia Śliwińska