12/12/2016
3 grudnia 2016r. Gminna Biblioteka Publiczna w Grzegorzewie zorganizowała wycieczkę do Gniezna, której celem było zwiedzanie Fabryki Bombek i Ozdób Choinkowych "KADPOL’’. W wycieczce uczestniczyło 44 dzieci z gminy Grzegorzew i z powiatu kolskiego.
To już osiem lat, kiedy po raz pierwszy biblioteka zorganizowała wycieczkę do Fabryki bombek. A wszystko to dzięki naszym sponsorom, na których zawsze możemy liczyć.
Na początku przyglądaliśmy się powstawaniu szklanych, przezroczystych kul, które następnie były barwione na różne kolory, np. na złote, srebrne, czerwone, miedziane. Kolory zostały utrwalone w dużych piecach. Takie bombki przenoszono do dekoratorni. Z wielkim podziwem obserwowaliśmy jak pracownicy zakładu zręcznie ozdabiają je różnorodnymi, fantastycznymi wzorami.
W trakcie wycieczki na dzieci czekały liczne niespodzianki. Pierwszą z nich była wizyta na basenie. Podczas dwóch godzin spędzonych w Kompleksie rekreacyjno sportowym dzieci miały do dyspozycji basen. Emocji i atrakcji było wiele.
Następnym etapem wycieczki była wizyta w MacDonaldzie, gdzie wszystkie dzieci otrzymały od organizatorów zestawy z Happy Meal. Największe niespodzianki były przewidziane jednak na koniec wycieczki.
Wróciliśmy do Grzegorzewa bardzo zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń, zwłaszcza, że każdy dostał na pamiątkę bombkę ze swoim imieniem.