17/10/2018
To już końcówka kampanii wyborczej. Pojawiają się i znikają plakaty kandydatów na tablicach w naszej wsi. Niestety nie mam tylu środków do wydania na kampanię co oni, więc zaprezentuję się pokrótce tutaj.
Kandyduję do Sejmiku Województwa z listy numer 8 - pozycja 2.
Mam od 5 lat dom w Kadłubii, od dziecka pasjonuję się historią regionalną, tak też 20 lat temu zostałem nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w żagańskim LO im. S. Banacha.
Jestem założycielem i sekretarzem żarskiego Towarzystwa Upiększania Miasta oraz żarsko - żagańskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei Ok1. Byłem inicjatorem i od 12 lat współorganizuję doroczny Jarmark Miodu i Wina oraz Loko-piknik (w tym roku akurat nie było, ale już działam na rzecz przyszłorocznego).
Jestem autorem publikacji o historii regionalnej oraz cotygodniowych programów w TVR pt. "Poznaj swoje miasto". Moja żona Iwona jest pedagogiem szkolnym, terapeutą, kuratorem społecznym i nauczycielem. Mamy dwóch synów: 6-letniego Tymona i rocznego Nikodema, a ostatnio przygarnęliśmy przybłędę - suczkę "Piesławę".
W Sejmiku chcę zająć się kwestią modernizacji komunikacji zbiorowej, pragnę także przypilnować, by środki z budżetu województwa były rozdzielane sprawiedliwie - bez dyskryminacji południa regionu. Zależy mi także na zmianie podejścia samorządu wojewódzkiego do promocji turystycznych atrakcji województwa, tak by więcej zarówno pieniędzy, jak i uwagi skierowano na powiat żarski.
Liczę na Państwa głosy w najbliższą niedzielę.