08/06/2026
Sukcesy uczniów ze „Wzgórza” na Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii w Warszawie!
Podczas XII finału Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, aż 7426 uczniów ukończyło 1534 projekty społeczne. W tym roku w rankingu znalazło się 507 szkół z całej Polski.
Z ogromną dumą informujemy, że Technikum nr 2 uplasowało się na 4. miejscu w województwie pomorskim a III LO zajęło 5. miejsce. W rankingu ogólnopolskim to odpowiednio: Technikum nr 2 – 37 a III LO– 59 miejsce w kraju.
Ranking jest oparty na wynikach prawdziwych projektów społecznych, które realizuje młodzież w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii rozwijając kompetencje przyszłości i jednocześnie uczą się umiejętności praktycznych.
Uczestnicy i uczestniczki pracują zespołowo, tworzą własne inicjatywy i rozwiązują prawdziwe problemy społeczne. Dzięki temu zdobywają kompetencje niezbędne w dorosłym życiu i cenione na rynku pracy – od współpracy po zarządzanie projektami.
Srebrne Wilki w programie "Zwolnieni z Teorii" to nagrody przyznawane za wybitne projekty społeczne, zdobywające maksymalną liczbę punktów (6000) na platformie Zwolnieni z Teorii. Nagrodzone projekty są uznawane za doskonałe i wyróżniające się, a ich twórcy otrzymują oficjalne uznanie za swoje zaangażowanie w działania na rzecz społeczności. W tegorocznej edycji w województwie pomorskim przyznano 18 Srebrnych Wilków w tym 3 dla projektów z naszej szkoły.
Srebrne Wilki zdobyli:
* Kaszëbskô Zgraja II
* Aktywni i świadomi
* Imperfect
Tytuł Brązowego Wilka (minimum 3000 punktów) otrzymały 4 projekty: Rób to z głową, glow season, Key to Soul i Zdrowie ponad wszystko a kolejne trzy ukończone projekty to Kulturka musi być, GoActive, Jedno słowo więcej.
Podczas gali finałowej w Warszawie 28 maja 57 uczniów ze Szkoły na Wzgórzu zostało finalistami i otrzymali międzynarodowe certyfikaty z zarządzania projektami.
Opiekunami projektów w tym roku szkolnym były panie: Jolanta Stankowska, Iwona Cyrocka, Magdalena Kotarak i Marlena Meisner – Kwiatkowska.
Jesteśmy niesamowicie dumni z każdego zespołu, który z determinacją i sercem pracował nad swoim projektem. Udowodniliście, że młodzież ma moc zmieniania świata na lepsze!
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Kartuzach za wsparcie finansowe transportu do Warszawy, dzięki któremu finaliści wzięli udział w wielkiej gali.