03/06/2026
„Akademia Aktywnego Seniora w Gminie Knyszyn – aktywizacja osób starszych i wsparcie Rady Seniorów”
📢 Miło jest nam poinformować, że Gmina Knyszyn w wyniku rozstrzygnięcia konkursu ofert w ramach Priorytetu III programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni Seniorzy - ASY” na lata 2026-2030 Edycja 2026 organizowanego przez Departament Polityki Senioralnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzyma maksymalną kwotę wsparcia w wysokości 20 tys. zł.
Wsparcie otrzyma 237 jednostek samorządu terytorialnego w z całej Polski, w tym 14 z województwa podlaskiego i jeden z powiatu monieckiego.
✒️ Zadanie jest inicjatywą Rady Seniorów. Realizowane będzie na terenie Gminy Knyszyn i stanowi kompleksowe przedsięwzięcie w zakresie aktywizacji społecznej, obywatelskiej, edukacyjnej oraz zdrowotnej osób starszych w ramach programu „Akademia Aktywnego Seniora w Gminie Knyszyn – aktywizacja osób starszych i wsparcie Rady Seniorów”
W ramach zadania przewidziano realizację trzech głównych komponentów:
✅ Warsztaty szkoleniowe dla seniorów i przedstawicieli środowiska senioralnego👵👴
✅ Zajęcia z nordic walking i cykl spacerów badawczych
✅Warsztaty fotograficzne w plenerze📸
Łącznym efektem realizacji projektu będzie zwiększenie aktywności społecznej osób starszych, poprawa ich jakości życia, wzmocnienie integracji środowiska senioralnego oraz zwiększenie ich udziału w życiu publicznym Gminy Knyszyn.
👏Dziękujemy członkom Rady Seniorów w Knyszynie oraz Pani Agnieszce Matwiejczyk – kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Knyszynie za podjęcie trudu przygotowania projektu.💚
Szczegóły rekrutacji już wkrótce.📌