02/06/2026
W dniach 28–31 maja w Bydgoszczy odbyły się uroczyste obchody 70‑lecia Komisji Działalności Podwodnej PTTK. Na zaproszenie ZG OCSP KDP PTTK nasz Klub reprezentowali: Marian Kurtiak, Krzysztof Kobyliński, Andrzej Muszyński, Tomasz Kurzawski oraz Remigiusz Kibitlewski.
Podczas trzydniowych obchodów uczestnicy wzięli udział w licznych panelach dyskusyjnych, wykładach branżowych oraz prezentacjach obejmujących różne dziedziny nauki i dyscypliny związane z nurkowaniem. Program wydarzenia obejmował również część rekreacyjną: spływ kajakowy Brdą, rejs statkiem spacerowym, a także zwiedzanie lokalnych muzeów i wystaw. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz nurkowania w hełmach „retro” z epoki, zorganizowany na bydgoskim basenie.
Za wieloletni wkład w rozwój i popularyzację płetwonurkowania, działalność edukacyjną oraz promocję federacji w kraju i za granicą, członkowie naszego Klubu zostali uhonorowani medalami, odznaczeniami oraz nagrodami przyznanymi przez Zarząd OCSP i Kapitułę organizacji.