16/10/2025
14 października w Bibliotece w Marezie odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem przy stole zaaranżowanym na wzór magicznego stolika wróżki Rishiki, w blasku świec i przy nastrojowej muzyce dyskutowano o książce Chloe Benjamin pt. "Immortaliści".
Powieść opowiada o czwórce rodzeństwa, które odwiedza tajemniczą kobietę, posiadającą niezwykłe moce. Przepowiada ona dzieciom daty ich śmierci, a czytelnik na kartach książki ma możliwość obserwowania ich dalszego życia naznaczonego przepowiednią. Stopniowo, w ciągu kilkudziesięciu lat rozpada się rodzina, która zawsze miała być jednością, przemija życie, a bohaterowie muszą radzić sobie z problemami, dokonując często bardzo trudnych wyborów.
"Życie to więcej niż przeciwstawianie się śmierci. (...) To też przeciwstawianie się samemu sobie, potrzeba ciągłej transformacji. Dopóki jesteśmy gotowi na metamorfozę, moi przyjaciele, nie możemy umrzeć".
"Immortaliści" to wspaniała powieść o tym, jaki wpływ na życie może mieć kilka usłyszanych kiedyś słów. To powieść kontrowersyjna, zaskakująca, miejscami szokująca, ale też wciągająca bez reszty.
Zachęcamy do lektury i zapewniamy, że jej treść pozostanie z Wami na długo!
Kolejne spotkanie DKK w Marezie odbędzie się 18 listopada. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych niezwykłą osobowością i talentem Tamary Łempickiej, gdyż rozmawiać będziemy o powieści jej poświęconej.