Komunistyczna Partia Polski O/Warszawa

Komunistyczna Partia Polski O/Warszawa Organizacja polityczna. Komunizm, Socjalizm.

11/04/2018

Komuniści Wobec Aktualnej Sytuacji w Polsce.
Oceniając aktualną sytuację polityczną w naszym kraju, wytworzoną przez zjednoczoną prawicę na czele z P*S-em, na tle przyznania sobie olbrzymich nagród pieniężnych, oraz zawetowaniem przez prezydenta Dudę ustawy degradacyjnej. Przy jazgocie politycznym o komunizmie, porównującego do "złodziei". To jeden z sukcesów, jakim może sie pochwalić P*S, to osiągnięcie skuteczności w dokonywaniu przekrętów moralnych w społeczeństwie.
Oceniając sytuację i drogę, którą komuniści i ich sojusznicy z SL, i o którym to stronnictwie dzisiejsi farmerzy z PSL, twierdzą, iż było ono satelickie w stosunku do PPR, które właśnie z PPS, SL i Sd tworzyło koalicję rządową, która przystąpiła do odbudowy i rozwoju Polski, na zupełnie nowych podstawach znajdujących swe uzasadnienie w konieczności rozwiązania najbardziej zasadniczych historycznych i aktualnych problemów narodu. Stanowił program przemian rewolucyjnych odbudowy Polski na nowych zasadach ustrojowych kraju bez wielkich kapitalistów i obszarników związanej z międzynarodowymi siłami postępu, w granicach : na Odrze, Nysie Łużyckiej i Bałtyku, których głównym gwarantem był ZSRR.
Podjęto działania i wysiłki w celu uruchomienia i częściowej odbudowy gospodarki narodowej- zorganizowania i zabezpieczenia przynajmniej minimum warunków egzystencji wyczerpanej okupacją ludności, w tym zwłaszcza załóg robotniczych i ich rodzin, zapewnienia chłopom niezbędnych warunków do prowadzenia gospodarki rolnej. Do sprawa ogromnie ważnych należało również uruchomienie i odbudowa szkolnictwa, oraz stopniowa odbudowa życia społecznego i kulturalnego. Wszystkie trudne zadania trzeba było realizować w wyjątkowo w trudnych warunkach.
Według obliczeń Biura Odszkodowań Wojennych przy Urzędzie Rady Ministrów, straty materialne Polski stanowiły ponad 38 proc., majątku narodowego, podczas gdy w nierównie bogatszej Francji, wyniosły one tylko 1,5 proc., a w Anglii 0,8 proc. Dotkliwe straty poniosła większość miast polskich, a niemal całkowicie zniszczone zostały : Warszawa, Szczecin, Wrocław i Gdańsk. Z ogólnej liczby 30017 zakładów przemysłowych objętych spisem w lipcu 1945 r., całkowitemu, lub częściowo zniszczeniu uległo 19592, a więc ponad 60 proc.,. Zniszczonych zostało ok. 200 tyś., pomieszczeń handlowych i ok. 85 tyś. warsztatów rzemieślniczych., Również poważne były zniszczenia w transporcie i komunikacji, przy czym uległo zniszczeniu ogółem 63 proc.,., mostów. Miliony hektarów ziemi było zaminowanych, spadła wydajność rolnictwa. Miliony ludzi odczuwało niedostatek żywności , a na przełomie lat 1945/1946 stanęło przed krajem widmo klęski głodowej, której uniknięcie był import żywności.
Praca, mieszkanie, chleb, zapewnienie podstaw egzystencji dla setek tysięcy ludzi było sprawą najpilniejszą, rozwiązanie której oczekiwało od nowej całe społeczeństwo.
Wszystkie straty materialne, chociaż tak dotkliwe i trudne do odrobienia, nie mogą jednak zestawiane w jednym rzędzie z potwornymi stratami ludzkimi. Zginęło ogółem 6028 tyś., osób, co stanowiło ogół obywateli polskich z roku 1939, z tego w bezpośrednich działaniach wojennych zginęło zaledwie 644 tyś.,a więc niewiele ponad 10 proc., natomiast 5384 tyś., utraciło życie w rezultacie eksterminacyjnej i ludobójczej polityki hitlerowskiej,
W opisywanej sytuacji politycznej, kiedy władza robotniczo-chłopska przystąpiła do odbudowy i rozbudowy kraju, napotkała na swej drodze siły przeciwnie rodzącej się rzeczywistości w postaci zbrojnego podziemia politycznego, tak dzisiaj hołubionego przez aktualne siły polityczne sprawujące władze w Polsce.
Oddziały "wyklętych żołnierzy" w latach 1944-1948 dokonały blisko 55 tyś., różnych aktów terroru w tym ponad 17 tyś., zabójstw, ponad tysiąca napadów na koleje i mosty, tysiące przypadków zaboru mienia : państwowego, spółdzielczego i prywatnego.
Oddziały zbrojne podziemia politycznego takie jak : "Ognia", "Łupaszki", "Burego", oraz NSZ spaliły około 10 tyś., gospodarstw rolnych, w tym całe wsie w województwach lubelskim i białostockim. Ginęli od skrytobójczych szcza-łów zza węgła pracownicy aparatu państwowego, gospodarczego, czy samorządowego, milicji i wojska. Ginęli chłopi biorący ziemię obszarniczą z reformy rolnej, a 6 czerwca 1946 r., oddział NSZ dokonał masowego mordu ludności wsi Wierzchowiny w pow. krasnystawskim. . Zginęły 184 osoby, w tym wiele kobiet, starców i dzieci. Działalność zbrojna podziemia politycznego zawierała w niektórych terenach elementy wojny domowej, utrudniała stabilizację życia społecznego i politycznego, opóźniała odbudowę i rozbudowę kraju.
W tak trudnej i złożonej sytuacji naporu sił anty lewicowych i antykomunistycznej [ okazuje się, iż w organizacjach uważające się za lewicowe, również spotyka się antykomunistów", np. w partii Razem"] władza ludowa organizowała budowę i rozbudowę kraju, rozwijając kraj, polepszając życie społeczeństwa.
Gdyby nie złodziejskie reformy Balcerowicza, oddawanie obcym, nowo wybudowanych fabryk, zakładów przemysłowych, niemal za grosze, jak wrocławskie Elwro, produkujące w czasach Polski ludowej komputery, Właśnie dziesiątki, setki takich zakładów wybudowanych w PRL poszło pod młotek, za marne pieniądze. Sprzedawano za namową doradców amerykańskich, te najlepsze, które były rentowe i państwo nie musiało je wspierać finansowo. Tak wyglądała ta pomoc nowego sojusznika, wielkiego w ramach pomocy dla demokracji, gdzie jest ta suwerenność, o której P*S "trąbi"?. Do końca PRL, Zachód nie akceptował ostatecznie trwałości naszych granic na Odrze, Nysie łużyckiej i Bałtyku. Gwarantował je tylko "drugi okupant". Polska we wszystkich wymiarach zbliżała się do ustroju kapitalistycznego w państwach Europy Zachodniej. A reformatorzy z PZPR, Mieczysław Rakowski, oraz Mieczysław Wilczek, byli twórcami restauracji kapitalizmu w Polsce..
W ramach kapitalizmu, rozbicia klasy robotniczej, nastąpiła masowa emigracja zarobkowa do krajów Europy Zachodniej, ok. 2 mln. osób, ich miejsce w Polsce zajęli emigranci z Ukrainy i Białorusi.
Piekielne prawo równi pochyłej, kto raz na nie siłą wstąpił, co głosi ogółu zawsze, zazwyczaj załamaniem, ten już później sunie w dół ruchem jednostajnie przyspieszonym. Psychiczna samoobrona rozkaże mu rychło ciągnąć za sobą innych, ułatwiać podłość, w głębi serca pragnąć powszechnego spodlenia. Co obserwujemy na bieżąco w naszym kraju. Raz jeszcze się potwierdziło, iż cała wstęga orderów, nie świadczy ani o cnotach obywatelskich, ani o kwalifikacjach na męża stanu.
Właściwie po co pouczać o nonsensach przeszłości, kiego się wie, że jedynie głupota polityczna jest wiecznotrwała.
Tak Komunistyczni "Złodzieje" zapracowali dla prawdziwych Polaków, na ich nagrody, na 500 plus.
Opracował: J.Ł. 2018-4-11.

04/04/2018

Komuniści, Wobec Aktualnej Sytuacji Politycznej w Polsce.

31/03/2018

Sytuacja PO Czarnym Piątku.
Po "Czarnym Piątku", który zgromadził olbrzymią rzeszę kobiet i mężczyzn walczących o prawa kobiet pod hasłem "stop aborcji", wróciliśmy z powrotem do codziennego życia.
Niezwykłym wydarzeniem w tym czasie, było ogłoszenie przez prezydenta, w dniu 30, marca br. komunikatu, iż zawetował poprzez nie podpisanie ustawy sejmowej zwanej degradacyjną, która miała pozbawiać stopni wojskowych żołnierzy, którzy służyli w WP, od 1944, do 1980 roku. O dalszych losach ustawy, komunikat zostanie podany w czasie późniejszym
Czarny Piątek unaocznił.iż Polska upodobnia się do czasów saskich, sprowadzających się do kilku słów : ciemnota, zabobon i fanatyzm religijny..
Natężenie ciemnoty, jest tak wielkie, iż naukowcy coraz częściej boją się publicznie głosić niepopularne dla ludu prawdy. Kto by tam słuchał niezlustrowanych profesorów, których Gowin nie zdążył jeszcze usunąć z uczelni. Można obserwować powrót pesymizmu, związanego z aktualną sytuacją polityczną w kraju, jak i międzynarodową.
Wielu obserwatorów politycznych powrót pesymizmu wiążą z osobami Gorbaczowa i Jelcyna, którzy niedoprowadzili sprawy do końca tzn. unicestwienia Rosji. Przegapiono tę okazję i oto mamy Rosję, która :truje" szpiega angielskiego, co oburzyło "większość państw zachodnich, w tym USA", wydalając wydalając ze swoich krajów dyplomatów rosyjskich. I oto mamy Rosję uzbrojoną, "trującą anglosaskich szpiegów". Rozwiązanie tego problemu może nas bardzo kosztować.
Skoro wydaje się 600 blin. dolarów na siły zbrojne, to "nie możemy naszego największego wroga- według senatora Johna McCaina zostawić w spokoju"
Trudno być optymistą w Moskwie, w Warszawie, też, ale jeszcze o tym nie wiedzą. Aktualnie w kręgach opiniotwórczych w Polsce twierdzi się iż wrogość między USA, a Rosją, mająca swój wyraz ekonomiczny i militarny, oraz dominuje nad wszystkimi innymi konfliktami i podziałami, bo w niej tkwi możliwość [prawdopodobniejsza możliwość, konfliktu zbrojnego], niż w czasie zimnej wojny] katastrofy atomowej.
Zgubiliśmy Putina. Zaczynał jako prozachodni optymista, a czym jest dzisiaj? Z pewnością nie ma nikogo kto powiedziałby mu coś o rzeczywistym stanie stosunków między Zachodem, a Rosją, o czym on by nie wiedział. Czy jednak nie dziwi ta jego wyglądająca na zbyt pospieszna gotowość organizowania w Rosji wielkich imprez sportowych? Olimpiada w Soczi, była wspaniała, ale była systematycznie pomniejszana, a nawet obrzydzana przez prasę anglosaską. Mundial już mobilizuje wszystkie antyrosyjskie ośrodki do kreowania, włącznie z prezydentem Dudą, które mają oczernić Rosję [ w tym rzekomym otruciem przez Rosję angielskiego szpiega] Zbigniew Brzeziński były doradca polityczny prezydenta USA Cartera , przed śmiercią rozważał jakie sankcje mogą być dla Rosjan najdotkliwsze, i wymienił niedopuszczenie ich do wielkich międzynarodowych imprez sportowych. Już zaczęto to robić.
Myśliciele polityczni, których można uznać za ojców założycieli demokracji, głosili, iż demokracja może się trzymać tak długo, dopóki będą obowiązywały zasady moralne, sama polityczna forma ustrojowa się nie utrzyma. Czy można uznać, iż ona obowiązuje, gdy kłamstwo jest normą w życiu politycznym, krajowym i międzynarodowym? "Wojna informacyjna", "posprawda", a także udomowiony już "pijar" - to pojęcia, które mają na celu zniesienie różnicy moralnej między prawda, a kłamstwem. Oznacza to już wysoki stopień zdemoralizowania demokracji. Nie nastraja to optymistycznie.
Za kilka dni tłumy ruszą do kościołów. No bo jak może być. Wielkanoc bez święconki? Gdy 92. proc. Polaków określa się jako katolicy, i zdziwiłby się bardzo niejeden uczestnik wielkanocnych obrzędów, gdyby wiedział, iż spośród pięciu biorących w nich udział, dwóch w ogóle nie wierzy w istotę tych świąt.
Wykorzystując te obchody kościelne, kler przystępuję, do walki, o zmianę dotychczasowej ustawy aborcyjnej, poprzez jej zaostrzenie, zakazującej całkowite zabronienie aborcji.. natężenie ciemnoty, jest tak wielkie, iż lansowane nawet przez komputer..
Ożyły endeckie fobie i kompleksy, miejsce zawszonego rozsiewającego tyfus Żyda, zajęli uchodźcy roznoszący choroby, pasożyty, oraz pierwotniaki. Ostrzega przed nimi sam Prezes Polski.
Miejsce europejskiej otwartości zajmuje zakompleksiały nacjonalizm i patriotyzm w stadionowej odmianie. Zamiast zbliżać się do Europy, zaczynamy się od niej oddalać. Miejsce tolerancji i dyskusji zajmuje nieznoszący sprzeciwu fanatyzm.
Kościół usiłuje swoją katechezę wspierać kodeksem karnym, a wikary che mieć do pomocy policjanta i prokuratora. Biskupi w sprawie aborcji zamiast do sumień swoich wiernych, apelują do posłów i grożą im ekskomuniką, jeśli nie zagłosują, tak oni chcieli. Oszalały ks. Natanek kontaktujący się telefonicznie z Chrystusem, to jeszcze pół biedy. Istnieje cały legion księży o wąskiej specjalizacji, "egzorcysta", a krakowski ks. publicznie modli się o śmierć papieża. Jedni księża mają zakazy publicznych wystąpień, a inni nie. Ciemnota, zabobon, fanatyzm religijny. Czasy saskie całą gębą. No i namiastka tego "jedz, pij i popuszczaj pasa", masz na to "pięćset plus"."
Wygłoszone w Sejmie expose Czaputowicza było potwierdzeniem braku politycznej samodzielności , oraz słabej pozycji w obozie władzy. Zamiast nakreślenie tezy, jak wyjść z tej zagmatwanej sytuacji politycznej kraju, było majaczenie , o silnej Polsce w UE. Zażartował więc sobie. Z siebie i swojego rządu. Tylko Polakom jakoś nie do śmiechu.
Nikt nie z rachuje błędów, śmiesznych niedorzeczności, szaleństw, zbrodni popełnionych przez takich co nie chcieli odejść od władzy. Popęd płciowy z czasem wygasa w człowieku Głód, pragnienie, pragnienie i żądza władzy, towarzyszą mu do grobowej deski..
Opracował. :. .JŁ. 2018-3-31 wesołych świąt.

22/03/2018

CZEKAJAC NA LEWICE.
"Nie jesteście rządem. Jesteście warchołami, którzy chcą zburzyć Europę. Odwołam się do innych Polaków, zwłaszcza, że rząd lubelski może funkcjonować doskonale. On będzie rządem. Pańskie argumenty to zbrodniczy pomysł wywołanie rozłamu między sojusznikami za pomocą waszego liberum veta,Mam wrażenie, że jestem w domu dla obłąkanych"[Winston Churchill w rozmowie ze Stanisławem Mikołajczykiem 14. X. 1944 r.,]
Aktualnie znajdujemy się w czasach, w których P*S, przystąpił do totalnej polityki niszczenia szczątków III RP, oraz tworzenia w jej miejsce IV RP, pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego. Siłą rzeczy lewica powinna przystąpić do zdecydowanej krytyki, bez której niemożliwe jest zdiagnozowanie państwowej choroby.
Diagnoza zaś, jeśli nie miała być sama oszustwem, musi prowadzić do wniosku, iż choroba, nie pojawiła się nagle w chwili rozpadu obozu "liberałów", raz "prawdziwych Polaków", a jej zalążki znane są od początku zwycięstwa "demokracji" i swobodnie pod tym hasłem rozwijały się pod hasłem podłego kłamstwa, skierowanego przeciwko "komunie", nie dostrzegano w tym symptomów choroby, ale gdy tylko wyhodowany w ten sposób duch napastliwej obelżywości, rozpalił nienawiść w postaci solidarnościowej rodzinie, podniesiono alarm o psuciu moralności publicznej państwa.
Zasadniczym zadaniem lewicy, ma być wykazanie, na bieżących przykładach, iż nie da się podnieść poziomu życia publicznego, oraz dorobić się partii politycznych z prawdziwego zdarzenia, nie wytwarzając atmosfery dezaprobaty, dla kalumnii, oraz oszczerstw, kogokolwiek, by nie dotyczyły.
Obowiązek nieprzebierającego w inwektywach szczucia na PRL, komunistów, szkodliwy był i jest nie tylko to, iż utrwala w społeczeństwie fałszywe podziały, ale jeszcze dlatego, iż demoralizował szczujących ich klasy, oraz estetycznego formatu. rodzajem ślepej ksenofobii i jak każda ksenofobia obniża moralno umysłowy ludzi dotkniętych, oraz estetycznego formatu. Jest rodzajem ślepej ksenofobii i jak każda ksenofobia obniża, moralno umysłowy ludzi dotkniętych, to nic innego, jak prowadzenie walki klasowej przeciwko zdezorientowanej, oraz rozbicia klasy pracowniczej.
Przedstawiając rehabilitację Narodowych Sił Zbrojnych, a szczególnie.Brygadę Świętokrzyską która współdziałała z siłami okupacyjnymi w zwalczaniu ludowej partyzantki i wycofała się na zachód razem z Wehrmachtem, oraz złożenia wieńca na grobie dowódcy w Monachium przez premier Morawieckiego. Skazując na oszukańczą propagandę związaną z 500-plus, oraz mieszkanie również 500=plus. Wskazując na olbrzymie rozwarstwienie społeczne patologizujące stosunki wewnętrzne i hamujące rozwój Nierównowaga powodująca hipertrofię, awanturniczych rodzajów prawicy, oraz anemię jej lewicowych alternatyw.
Nierównowagi wynikającej z anormalnych stosunków władz państwowych z hierarchami kościoła katolickiego [ O, Rydzyk w Toruniu, episkopat w Warszawie], ustawiający się w roli nadrzędnych czynników politycznych, mogących dowolnie ograniczać oraz modyfikować autonomię państwa.
Znalezienie się w jednym organizmie z najbardziej rozwiniętymi krajami Europy, nie zdjęło automatycznie z Polski jej odwiecznych problemów politycznych, oraz gospodarczych. Przeciwnie nałożyło na rządzących zadanie szybszego dochodzenia do wyższych standardów, a zatem do większej dojrzałości w kierowaniu państwem i wytrwałości w polityce zagranicznej.
W systemie naczyń połączonych, w jakim zaczęła funkcjonować Polska, zaściankowość myślenia stała się bardziej rażąca, polityczna awanturniczość, bardziej nieznośna, konwulsyjna niestabilność bardziej niepokojąca, ponieważ zaś te wszystkie negatywne objawy, były i są dominujące konsekwencją przygniatającej prawicy, a szczególnie P*S-u, tylko przywrócenie równowagi politycznej, może zapobiec odradzaniu się wyobrażeń o Polsce jako półdzikim pograniczu Europy. Może to umożliwić działanie partii lewicowej - pracowniczej..
Państwo z tak ostrym przechyłem w prawo, chronicznie nostalgicznie, oraz pełne wykluczonych, nie ma większych szans by dorosnąć do pełnego partnerstwa w europejskiej wspólnocie. By Polska mogła się stać krajem zrównoważonym, niezbędna jest nie tylko równowaga pomiędzy opcją prawicową i lewicową, a także głębsze obu występujących dziś w Polsce orientacji. Prawica awanturniczo-oszołomska, musi ustąpić miejsca prawicy racjonalistycznej, oraz republikańskiej, zaś lewica zakompleksiona, oportunistyczna i bezideowa - lewicy odważnie przedstawiającej własną. wersję historii, oraz wizję przyszłości.
Racjonalizm, który uczy rozróżniać program i przekonania, od aktu wiary, wyjaśnia, iż prawdziwy mąż stanu bardziej zajmuje się techniką polityczną niż ideologią, ostrzega przed skrajnością. Przyszłość zależy od tego jaki typ umysłowości w kraju stanie się wzorcem.
W Polsce nie może się podobać działaczom prawicy, u których wzbudzają odrazę, takie zjawiska, jak wolność myśli, sumienia i słowa. Wolność rozumiana również, jako wolność społeczna, walka klas. Rozgrywki personalne o stanowiska, oraz płynące z nich korzyści, przywileje, należą do stałych zjawisk realizowanych przez P*S, PO, Nowoczesną , PSL, Kukiz-15 itp.to cechuje kapitalizm. Jedno przeżycie zabarwia im czysty obraz świata. Zemsta jest fatalnym drogowskazem w Polityce. Żle jeśli ona zaślepia tłum.
Nie zmienia faktu, iż dla celów politycznych, heroicznie broni ludzi., przed krzywdami. Kaczyński i jego środowisko reprezentuje szczery entuzjazm wobec roszczeń byłych właścicieli ziemskich, kamieniczników, fabrykantów, itp, już na początku III RP, stwierdzając, iż przemiany własnościowe po 2-giej wojnie światowej było zbrodnią. Przedwojenni jaśniepaństwo, są solą ziemi. Twierdzono, iż aby "z obawy" żeby odbudowana klasa ziemska, nie podniosła zbytnio głowy, zarzucając działaczom "opozycji demokratycznej", iż "nie uwolnili się od swoistego uroku manifestu PKWN, raz innych zdobyczy rewolucji socjalistycznej.
Sztuka rządzenia polega między innymi na umiejętności dostrzegania płynących prądów, oraz trafnej. ich ocenie. Historia lubi urządzać zasadzki o których się nie śniło filozofom ,to znaczy takim jak ty. Człowiek stanowi jej wielką niewiadomą. Patent na nieodpowiedzialność dany ludziom małym i głupim, może doprowadzić do nieszczęścia. Tak wygląda jeden z niezawodnych mechanizmów historii. Łamanie najbardziej uroczyście zawartych układów, jest w polityce nie tyle wyjątkiem, co chlebem powszednim. Takim przykładem łamania prawa praktycznie w Polsce, jest konstytucja. Każdy z ministrów, każda administracja, danego ministerstw , prezydent, sejm, reprezentują swoje interesy własne, bardziej niż ogółu. A dobra polityka powinna polegać na tym, iż interes państwa jest realizowany poprzez wiele różnych instrumentów. W pewnym momencie może przyjść ktoś z zewnątrz i zarządzić tym "burdelem".
Żle zaczyna się dziać dopiero, wtedy, kiedy część, a czasem mała cząstka społeczeństwa, uznaje i ogłasza siebie jak to robi P*S za cały naród, przedstawia się niejako miejsce, garnąc prawa na swój wyłączny użytek.
Warto przytoczyć maksymę ze sztuki Gribojedowa- Mądremu biada : "Los ten figlarny łobuziak tak oto zarządził sam : dla głupich szczęście od głupoty, a dla światłych biada od rozumu."
Opracował : J.Ł. : 2018-3-22

18/03/2018

Czy Polska Ma Szanse Na Normalność ?
Rządy prawicy przekształcają państwo w narzędzie ideologicznych krucjat. uniemożliwiających szerszą integrację społeczną wokół państwowych zadań. Rzeczową integrację zastępowały różsamościowią egzaltacją patriotycznym frazesem, noszącym złudzenie dobrego służenia interesom narodu. Są to uchwały sejmowe ws. zmian w sądownictwie w tym w Trybunale Konstytucyjnym, KRS, nowelizacja ustawy o IPN, dokonały podziałów utrwalających jej uprzywilejowaną pozycję społeczną.
Dla zrozumienia interesów społecznych i narodowych, mogą być one tak samo mylące, jak mylącymi były upojenia tożsamościowe szarmanckich grabieży Rzeczypospolitej, kiedy to o świętości ojczystej tradycji najgłośniej hałasowali najwięksi utracjusze polityczni, jak prezydent Duda, który w Kamiennej Górze porównał UE z zaborcami, czym głośniej hałasują: Morawiecki, Kaczyński, Macierewicz, czy działacze PO, głoszący o wielkiej przyjaźni z USA, potępiając Rosję, głosząc o wolności, oraz suwerenności, głosząc jednocześnie hasła antykomunistyczne i podobne brednie..
Uderzająca jest frazeologiczna zbieżność, strukturalne pokrewieństwo sposobów artykulacji pomiędzy mową sarmackich szermierzy frazesów, a językiem emocjonalnych prawicy. Jak gdyby zatrzymał się w Polsce czas i era informatyki zderzyła się z nietkniętym skansenem mentalnym, przechowującym obskurancki rodzaj umysłowości polskiej sprzed wieków.
Medialne mateczniki dzisiejszej prawicy, jej eksponenci świeccy i duchowni np. O.Rydzyk, używają tego samego języka nabożnej apologii w jakim kultywowali swe zadufane winowajcy upadku Rzeczypospolitej, język ten upewnia warstwę panującą, iż jest wzorem wszelkich cnót obywatelskich i patriotycznych, gdy w rzeczywistości jest wylęgarnią najcięższych grzechów przeciw swemu państwu . O ich patriotyzmie świadczą przyznane sobie wielotysięczne nagrody pieniężne.
P*S jest formacją oferująca również nagrody swoim ludziom, w postaci samochodów, kart służbowych płatniczych, to sposób na przejawy pozycji społecznej. A jednym z fundamentalnych elementów pozycji jest dostęp do nomenklatury..
Gdy P*S szedł do wyborów w 2015 r., po władzę, głosił, iż do wynagrodzenia zasłużonych, którzy wytrwali przy partii, mimo siedmiu wyborczych porażek, będzie 30 tyś.,stanowisk.
Etaty na wszelkich szczeblach administracji, w agencjach rządowych, w służbach- w całej najszerszej sferze - są w zasięgu wiceministrów, którzy dzięki dysponowaniu tym dobrem stali się ważni, oraz wpływowi. A także wdzięczni osobie, której stanowisko zawdzięczają.. Teraz zgodnie z zapowiedzią Morawieckiego- zarządzeniem całym tym dobrobytem przejdzie z rąk lidera partii rządzącej w ręce lidera rządu, pozycja Jarosława Kaczyńskiego dozna fundamentalnego osłabienia.
Morawiecki mógł sobie pozwolić na to, żeby nie ruszyć komisarzy politycznych resortów prezesowskich, Brudzińskiego i Błaszczaka . Nawet jeśli dwa resorty pozostaną w całkowitej gestii prezesa- co oznacza, iż jego nominanci będą rozdawać wojsku i policji - dziesiątki tysięcy innych dobrych etatów w państwowych firmach, oraz urzędach, przechodzą wyłącznie na użytek premiera. Teraz po, arbitralnym pogromie wiceministrów urządzonych przez Morawieckiego, wszyscy członkowie rządu już wiedzą, kto trzyma ich smycz.. Pytanie czy miłość do Kaczyńskiego jest silniejsza, niż miłość do siebie, oraz swoich gabinetów?
To klejny cios w pozycję prezesa. Warto nadmienić, iż jedną z głównych przemian Morawieckiego, miało być ukrócenie pielgrzymem członków rządu na ul. Nowogrodzką, całej tej niefunkcjonalnej struktury, w której formalna szefowa gabinetu nie ma prawa do podejmowania żadnej decyzji, nawet najbardziej bzdurnej, musiała być rozstrzygana. przez szefa partii na podstawie jednostronnej informacji, dostarczanych przez gońców, godzinami czekających interesantów z różnych resortów na ich załatwienie.
"Ma być tak, iż Jarosław Kaczyński rozmawia o najważniejszych sprawach tylko s premierem Morawieckim, ministrowie, zaś przestają traktować Nowogrodzką jako arbitra".
Morawiecki daje kolejny sygnał, iż czas nieograniczonej władzy wodza się kończy, "monolit P*S-u i prawicy pęka w walce o rządy nad państwem".
Wszystko to dzieje się pod okiem Kaczyńskiego, iż jego władza przechodzi pod kuratelę Morawieckiego. Jaka będzie reakcja na to Kaczyńskiego trudno przewidzieć?.
Opracował : J.Ł. 2018-3-18

14/03/2018

Lewica ?
Czy w Polsce jest Lewica?
Gdzie ta lewica, niby jest, ale nigdzie jej nie widać. Szczególnie w okresie wzmożonej przez P*S akcji antykomunistycznej, a szczególnie wyrażającej się zoologicznego antykomunizmu, premiera Morawieckiego.

czy wreszcie w tym rozgardiaszu politycznym, ludzie o oglądach lewicowych, będą wiedzieli na kogo głosować? Z tego rodzaju pytaniami spotykamy się na każdym spotkaniu z grupami ludzi o lewicowej orientacji.
zainteresowanie sytuacją lewicy, jest coraz baczniej widoczne. Natomiast gorzej jest z ofertą, trudno powiedzieć, iż jej nie ma, mogłyby się obrazić partie, które w swoich nazwach mają przymiotnik "lewicowy", to SLD i Razem. Przykro, bez winy tej ostatniej. Są próbują ogłaszać swoje istnienie, ale nie odgrywają większej roli wśród ludzi lewicy, nie mają one dostępu do środków masowego przekazu, poza krótkim epizodem lidera Partii Razem Zandberga, który występował w TV Polsat, prezentując rolę oraz działalność swojej partii. Natomiast Komunistyczna Partia Polski, jest sądownie nękana, ws. rzekomego głoszenia idei totalitarnych. Generalnie sympatycy lewicy, robią to co powinna robić partia opozycyjna, ale odzewu ze strony wyborców lewicowych brak. Generalnie sympatycy lewicy, nie widzą w SLD, jak i również w partii Razem swoich reprezentantów, przy okazji są oni oszukiwani przez P*S i partie prawicowe z nim związane różnego rodzaju obietnicami socjalnymi jak np. 500 plus, czy nabycie taniego mieszkania..
Można oczywiście narzekać, oraz jęczeć, iż brak funduszów na ich działalność polityczna i organizacyjną, ale przecież te partie jak SLD czy Razem dostały kasę z fundacji publicznych, ile jest jeszcze przeszkód, iż partie nie dobiły się możliwości wybicia się ponadprzeciętność.
Można by zastanowić się mądrzej i poszukać powodów marazmu, w ofercie jaką te partie lewicowe mają dla swoich potencjalnych wyborców. Jeśli tradycyjny i dość liczny elektorat około lewicowy, mówi, iż nie ma na kogo głosować, to komunikat ten jest brutalnie oczywisty.
Buć może pociągi partyjne dojadą do mety, czyli do sejmu, senatu, oraz władz samorządowych, ale chyba tylko po to, aby lepiej się żyło pasażerom wagoników.
Oceniając sytuację, można domniemywać, iż w Polsce, jest co najmniej około 3 milionów, ludzi o poglądach lewicowych, którzy by mogli poprzeć partie lewicowe, gdy one byłyby "skrojone" na ich potrzeby. marzeń o Polsce lepszej, sprawiedliwszej, mądrzej zarządzanej, szanującej własną historię, oraz efekty ciężkiej pracy kilku pokoleń po 1945 r., po-trafiającej zbudować dobre relacje z wszystkimi sąsiadami. gdyby taka partia powstała, gdyby taka partia miała w swoim programie gruntowną zmianę, co uwiera zwykłego człowieka, a nie tylko rynków finansowych, oraz ludzi którzy sprywatyzowali świat dla siebie. Urwali się ze smyczy demokracji i oszukańczymi pomysłami wypompowują ze świata gigantyczne zyski. Natomiast politycy oraz UE mają to gdzieś. Po upływie kadencji politycy i generałowie przechodzą po służbie do tych nowych właścicieli świata, za wyjątkiem polskich generałów i oficerów LWP z okresu PRL, którzy ustawą sejmową zostali poddani degradacji, to "zapłata" P*S-u za ich oddanie walce o wyzwolenie kraju z pod okupacji hitlerowskich Niemiec, Żyjemy w czasach, gdy tylko lewica może obalić ten absurdalny mechanizm prowadzący do samozagłady. Takiej lewicowej partii wypatrują wyborcy, jak dotychczas bezskutecznie.
Opracował : J.Ł 2018-3-14

13/03/2018

Centrum Pomocy-Degradacja.
Centrum będzie zbierało informację dotycząca osób, których dotyczy tzw. ustawa degradacyjna, oferując pomoc prawną w procedurze odwołania. Według zapisów ustawy, degradacji podlegają :żołnierze WRON i KBW, ale jej drugi tryb uwzględnia także tych, wobec, których wniosek zgłosi minister obrony narodowej. wówczas decyzje podejmuje prezydent. Jeśli osoby, których dotyczy ustawa nie żyją- nie ma procedury odwoławczej, dlatego Centrum zdecydowało im pomóc, tym, którzy jeszcze się mogą bronić.
Centrum Monitorowania Skutków Ustawy Degradacyjnej, będzie prowadzić działania infromacyjno-pomocowo-statystyczne. pomoc prawna zostanie udzielona zarówno osobom żyjącym, jak np. generał Mirosław Hermaszewski, a także rodzinom wojskowych objętych tzw. Ustawy degradacyjnej.- Istnieje coś takiego jak zasób mieszkaniowy MON. Takie mieszkania przysługują żołnierzom, oraz ich rodzinom. Z chwilą wejścia w życie tzw. Ustawy degradacyjnej, pojawia się pytanie, czy rodzinom osób objętych jej działaniem dalej będzie przysługiwał taki lokal;
Centrum ruszy zaraz po wejściu w życie ustawy, uruchomiona zostanie strona internetowa, gdzie będzie można uzyskać informację. Natomiast już teraz można zgłaszać się o pomoc do Zarządu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Za powołaniem CMSU stoją Monika Jaruzelska- córka generała Jaruzelskiego oraz europoseł Janusz Zemke.
SLD. ORG. Pl.

12/03/2018

Degradacja.
Okazało się, iż można ROBIĆ CO SIĘ CHCE, BYLE TYLKO HAŁAŚLIWIE, ROZPRAWIAĆ O NAPRAWIE ŚWIATA POD NAZWĄ "O CZYM ŚWIADCZY UCHWALONA USTAWA SEJMOWA POD NAZWĄ DEGRADACYJNEJ"
KOGO OBEJMIE USTAWA:
Według uchwalonej ustawy, obejmie ona wszystkich członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, którzy stracą stopień wojskowy z mocą prawa..
Degradacji zostaną poddani także osoby, które z racji ukończenia wieku, lub choroby nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej, lub żołnierze rezerwy, którzy w latach 1943-1990 sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu, pełniąc funkcje służbowe lub zajmując stanowiska dowódcze, kierowali działaniami mającymi na celu zwalczania polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1943-1956, albo uczestnicząc w tym okresie w zwalczaniu polskiego podziemia niepodległościowego, dokonywali drastycznych czynów.;
-wydając rozkazy użycia broni palnej wobec ludności cywilnej;
-będąc sędzią lub prokuratorem w organach wojskowej służby sprawiedliwości, lub w jednostkach podległych oskarżali albo wydawali wyroki wobec żołnierzy i osób cywilnych ze względu na religię i pochodzenie;
-będąc w stopniach wojskowych generałów, pełniąc funkcję służbowe inicjowali lub dopuszczali się prześladowań żołnierzy ze względu na religię i pochodzenie.
Degradacja będzie możliwa również pośmiertnie. Ustawa nie obejmuje żołnierzy czynnych zawodowo.Dzisiejsi generałowie i pułkownicy popierający zasady degradowania oficerów wojska polskiego, wprowadzone przez oszalałych z nienawiści kaczystów, powinni przypomnieć sobie tragiczny los żydowskich policjantów z gett. Oni też łudzili się, że może ocaleją. Że ich do obozów śmierci może jednak nie wyślą..
Jednym ze współtwórców tej ustawy jest minister w Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Żołnierz polski jest twardy. Przeżył groteskową ekipę Macierewicza, jego wychowanka Dworczyka, by zasiąść w fotelu wiceministra obrony narodowej, którego było upodobanie do gromadzenia materiałów wybuchowych, trzymał ten arsenał we własnej piwnicy, a mieszkał w bloku i taki rozumek wystarczał P*S-owi by zrobić z niego ministra. Wyrok półtora roku więzienia [ w zawieszeniu.] jaki dostał w 2001 r., jest oczywiście za prześladowania. Tego niewydarzonego pirotechnika do Kancelarii premiera Morawieckiego Dworczyk nadaje się tam jak ulał. Tam przecież coś wybucha.
Oceniając twórców wspomnianej ustawy, można stwierdzić, iż prawdziwych polityków poznaje się po szacunku okazywanym., merytorycznym istocie sprawy, a nie personaliom.
Nikt nie rachuje błędów śmiesznych,niedorzeczności, szaleństw, zbrodni popełnionych przez takich co nie chcieli odejjść od steru władzy. Popęd płciowy, z czasem wygasa w człowieku. Głód, pragnienie i żądza władzy towarzyszą mu do grobowej deski, co można obserwować również w naszym kraju.
Opracował : J.Ł 2018-3-12

Adres

Marszałkowska
Las
00-512

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Komunistyczna Partia Polski O/Warszawa umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Komunistyczna Partia Polski O/Warszawa:

Udostępnij