27/04/2026
Klasy 7c i 6c, pod opieką pani Joanny Taberskiej i pani Agnieszki Rapeły, uczestniczyły w wycieczce na Uniwersytet Przyrodniczy. Uczniowie brali udział w wykładzie na temat odpadów, a podczas warsztatów mieli okazję, przy pomocy profesjonalnego sprzętu, przeprowadzić badania jakości wód różnego pochodzenia.
Klasa 7c wysłuchała także wykładu podczas, którego dowiedziała się, jakiej jakości są wody w najbliższym otoczeniu Poznania- jeziora, rzeki, jaki jest stan ich zanieczyszczenia, parametry: fizyczne, chemiczne i biologiczne, co decyduje o jakości wód, o wpływie zanieczyszczeń powierzchniowych, punktowych. Poznała też wskazówki, jak dbać o czystość wody, aby poprawić jej stan i jak ją
oszczędzać. Uczniowie obu klas zwiedzili także interaktywną wystawę, wykonując ciekawe doświadczenia na stanowiskach: pierwsza pomoc zwierzętom, jakość w genetyce i hodowli
roślin ~jakość w inżynierii przyszłość-druk 3D i robotyzacja procesów ~jakość w oczach informatyka ~ornitologia dla każdego ~niezwykłe oblicze nauki ~jakość z natury-świat
pożytecznych owadów.
Za ciekawie zorganizowane zajęcia bardzo dziękujemy!
Udział w warsztatach i wykładach na Uniwersytecie był możliwy dzięki uprzejmości pani Iwony Sielskiej-Kotlarek, pracownika tej uczelni -DZIĘKUJEMY!
Zuzanna Poczta, Sara Domin 7c
Blanka Kotlarek, Amalia Sówka 6c