Małgorzata Sobczak - Radna Miasta Malborka

Małgorzata Sobczak - Radna Miasta Malborka Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Małgorzata Sobczak - Radna Miasta Malborka, Usługa społeczna, Malbork.

Targowa  17 - kukułcze j**o26 maja 2026 dowiedziałam się, że w tym roku Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne z Gdy...
11/06/2026

Targowa 17 - kukułcze j**o

26 maja 2026 dowiedziałam się, że w tym roku Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne z Gdyni zakupiło budynek na ul. Targowa 17 z przeznaczeniem na schronisko dla osób w kryzysie bezdomności z uzależnieniami (alkohol, narkotyki itd.) z województwa pomorskiego!
Od 1 maja ponad 50 osób nielegalnie zamieszkało w budynku (docelowo ma być prawdopodobnie 200-300 osób?).
Budynek nie spełnia warunków dla prowadzenia takiej działalności.
Póki co jest to samowola budowlana.
Na Sesji RM w dniu 27.05.2026 r mieszkańcy osiedla "Sady" wyrazili swój protest w związku z powstaniem schroniska.
Mamy swoich lokalnych uzależnionych bezdomnych , którymi opiekuje się Stowarzyszenie "Fides", również przy wsparciu miasta.
Osoby z uzależnieniami zwożone z całego województwa do Malborka to kukułcze j**o dla miasta. Bo to nie tylko o dach nad głową chodzi. Część z tych osób nie ma środków do życia i nie jest ubezpieczona. W takiej sytuacji jeśli rodzima gmina bezdomnego nie pokryje np. kosztów leczenia, pogrzebów itd. (a nie chcą płacić) to Malbork będzie musiał . Informują o tym lekarze, pracownicy MOPS, służby.
Przedstawiciele ChSD wspominają o prawach osób czynnie uzależnionych ignorując zupełnie prawa mieszkańców Malborka, którzy w pierwszej kolejności powinni mieć możliwość wypowiedzenia, czy wyrażają zgodę na taką działalność w swoim mieście.
27 maja, na sesji podpisałam wniosek do Przewodniczącego RM dot. zapisu w miejscowym planie zakazu zakładania schronisk dla bezdomnych w mieście.
Ludzie uzależnieni powinni mieszkać z dala od punktów sprzedaży alkoholu i używek z możliwością spokojnej pracy i terapii.

Są skargi na obcych mężczyzn pod wpływem alkoholu, którzy zaczepiają wulgarnymi zwrotami, śpią na ławkach, piją alkohol,, zanieczyszczają miasto, przesiadują na placach zabaw pod wpływem , załatwiają potrzeby fizjologiczne w miejscach publicznych, wchodzą na klatki schodowe zakłócają spokój mieszkańców, żebrzą.

Dzisiaj nie byłoby tych problemów, gdyby burmistrz miasta poinformował radnych i mieszkańców o planach dotyczących tego budynku.

Serdecznie pozdrawiam



Zdjęcie: M.Sobczak

08/06/2026

UWAGA 📢📣
Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców części osiedla Wielbark.
Na ulicach: Wejhera, Admiralicji, Bałtyckiej, Kostki, Morskiej, Żeglarskiej, Teligi, Poprzecznej rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami👏.
Wartość inwestycji to 13,5 mln zł, w tym przyznane dofinansowanie 10,7 mln zł.
Termin realizacji 2026-2027.
Oprócz interpelacji jakie składałam, na ostatniej sesji zagłosowałam za pożyczką 0% w kwocie 2,05 mln zł, która ma być przeznaczona na wkład własny do tej inwestycji.
Gratuluję mieszkańcom💚.
Dziękuję każdej osobie za wspieranie tego przedsięwzięcia🫶👏🤝.

Pozdrawiam serdecznie



-2027

Do poczytania moje  interpelacje, zapytania i odpowiedzi burmistrza.Jeśli  macie jakieś spostrzeżenia , uwagi, zapytania...
25/05/2026

Do poczytania moje interpelacje, zapytania i odpowiedzi burmistrza.
Jeśli macie jakieś spostrzeżenia , uwagi, zapytania to zapraszam, bo jest szansa, że administracja przeczyta i pochyli się nad problemami, sprawami mieszkańców Malborka szybciej niż ja o to poproszę😉.

UM nie ma jeszcze informacji dotyczącej przyznania środków z NFOŚiGW na budowę kanalizacji deszczowej na części Osiedla Wielbark... Zgodziliśmy się na zaciągnięcie pożyczki 2 mln zł oprocentowanej 0%, jako wkład własny do tej inwestycji....

Ścieżka nieutwardzona od strony Wielbarka w kierunku śluzy, która jest przedłużeniem bulwaru nad Nogatem, niestety nie będzie oczyszczona tak jak nam wcześniej obiecano😪🤒. Nie zabiegamy o nowy asfalt tylko o uporządkowanie zieleni i odprowadzenie wody spływającej ze skarpy, ech😪

O porządkach/ nieporządkach w mieście jeszcze napiszę.

Pozdrawiam serdecznie

12/05/2026

Wspaniała wiadomość, na którą czekaliśmy od lat👏. Bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców Malborka💚

Plac zabaw to temat bardzo wrażliwy w Malborku. Dlaczego? Bo wybudowano jeden  CPZ za ok 8,7mln zł kosztem małych, które...
11/05/2026

Plac zabaw to temat bardzo wrażliwy w Malborku. Dlaczego? Bo wybudowano jeden CPZ za ok 8,7mln zł kosztem małych, które z braku finansów w mieście niszczeją i bez zastrzyku dużych pieniędzy przestaną istnieć. Pamiętajmy, że to właśnie o nie powinniśmy dbać jako miasto i mieszkańcy, ponieważ usytuowane są blisko naszych domów. Dzięki temu każdego dnia dzieci mogą się bawić , bez specjalnej wyprawy i przygotowań.

Przykładem jest plac zabaw na Wielbarku na placu Z. Bukalskiego. Brak remontów, inwestycji, modernizacji , nowych zabawek sprawił, że plac zabaw straszył i odpychał wizualnie zamiast zapraszać małych mieszkańców. W czerwcu 2024 poprosiłam w interpelacji o zbudowanie od początku nowego placu zabaw. Dostałam odpowiedź odmowną ze względu na brak środków.
W lipcu 2024 odbył się coroczny przegląd placów zabaw, który przeprowadzała osoba z uprawnieniami budowlanymi. Ku mojemu zaskoczeniu plac z wszystkimi urządzeniami, bez uwag, został dopuszczony do użytkowania. Zgłosiłam do GKiOŚ moje zastrzeżenia , przede wszystkim dot. starej, zardzewiałej zjeżdżalni, która już od kilku lat powinna być usunięta z placu zabaw ze względu na dziury i korozję! W styczniu w/w zjeżdżalnia została zastąpiona inną. Prosiłam o modernizację tego placu. Udało się zakupić tylko 3 urządzenia zabawowe (huśtawka ważka, domek wielofunkcyjny, karuzela krzyżowa) i naprawić, wymalować stare, które nadawały się do użytku. (koszt 18.722,72zł) Dzięki tym niewielkim zabiegom plac zabaw troszkę ożył. Pojawiły się nowe zabawki, kolory i dzieci, które cieszą się ze zmian. Ale to ciągle mało.
Zgodnie z umową in-hous UM powinien zlecić wymianę piasku w piaskownicach 2x w roku. W kontrolowanych przeze mnie latach 2024 i 2025 piasek był wymieniany tylko raz w roku. W 2026 , zgodnie z informacją GKiOŚ, 2x w marcu (dlaczego nie pod koniec kwietnia?) i lipcu. Piaskownice są otwarte i niestety często zanieczyszczane przez odchody zwierzęce.
Od 2026 roku przeglądy wykonuje inny podmiot niż do tej pory. To dobra decyzja, kiedy myślę o zaniedbaniach w poprzednich latach.
Duże zaangażowanie nowej Pani naczelnik GKiOŚ w sprawach dot. placów zabaw napawa optymizmem. Mam nadzieję, że to się nie zmieni.

Wrócę do Centralnego Placu Zabaw, który ciągle wzbudza wiele negatywnych emocji, dlatego przyjrzyjmy się kosztom jego wybudowania:
1/. Całkowity koszt budowy - 8.441.678,43zł
2/. Koszt doposażenia placu na dzień 13.03.2025:
a/. Zakup zabawek - 35.743,80zł
b/. Zakup złącza elektromagnetycznego(na imprezy)- 12.300,00zł
c/. Zaplecze kontenera WC - 16.800,00zł
d/. Zakup kontenera WC wraz z wyposażeniem - 87.725,13zł
3/. Zakup monitoringu - 79.950,00zł

R A Z E M 8.674.197,36
Naprawy wykonują pracownicy OSiR i pracownicy UM.
Mienie CPZ jest ubezpieczone w ramach ubezpieczenia całego miasta np. od kradzieży. Nie posiadam danych dotyczących kosztów rocznego utrzymania.
Kiedy podzielimy tę kwotę 8.674.197,36zł na 25 placów zabaw to każdy z nich otrzymałby hipotetycznie ok 347 tyś zł.
Jak myślicie lepiej było inwestować w istniejące place zabaw i budować nowe na nowopowstających osiedlach, czy jednak CPZ spełnia Wasze oczekiwania w ramach poniesionych kosztów?

Jestem ciekawa jak wyglądają Wasze place zabaw?
Czy potrzebujecie ich w swoich przestrzeniach, czy już nie?

Zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam serdecznie



Zdjęcia: Małgorzata Sobczak
Plac zabaw na Osiedlu Wielbark 2024 i 2025 rok

11/05/2026

Mamy to: ścieżka pieszo-rowerowa Malbork- Sztum 8km(40mln zł),
modernizacja drogi nr 22 w Malborku -3,5km(100mln zł)
dziękuję👏

Od 22 lat  Polska jest w Unii Europejskiej 🇵🇱🤝🇪🇺👏❤️💚Jestem szczęśliwą Polką 🇵🇱❤️ i Europejką 🇪🇺❤️ Pozdrawiam serdecznie ...
01/05/2026

Od 22 lat Polska jest w Unii Europejskiej 🇵🇱🤝🇪🇺👏❤️💚

Jestem szczęśliwą Polką 🇵🇱❤️ i Europejką 🇪🇺❤️

Pozdrawiam serdecznie w tym pięknym dniu i życzę dużo dobra i radości🇵🇱🇪🇺🤗



Zdjęcie: M. Sobczak

24/04/2026
24/04/2026

W Malborku cuda się zdarzają😉.
Po 11 latach⁉️ na jednej z ulic miasta pojawiła się maszyna czyszcząca👀. Radość mieszkańców ogromna 🥳.
To znaczy, że skargi mieszkańców pod moim postem działają👏.
Ale czy tak to powinno wyglądać, że o prace porządkowe, które należą w gestii UM musimy walczyć, upominać się i zabiegać❓

Ps. Gdyby wcześniej poinformowano mieszkańców o planowanym sprzątaniu postarano by się , aby na ulicy nie parkowały samochody, które utrudniały prace. Na pewno jakość wykonanej usługi byłaby dużo lepsza i starczyła na dużo dłużej.

Pozdrawiam serdecznie

MECHANICZNE SPRZĄTANIE ULIC MALBORKA📣📢📣📢📣UWAGA📢📢📢Zachęcam wszystkich mieszkańców Malborka do sprawdzenia, czy Wasza ulic...
20/04/2026

MECHANICZNE SPRZĄTANIE ULIC MALBORKA📣📢📣📢📣

UWAGA📢📢📢

Zachęcam wszystkich mieszkańców Malborka do sprawdzenia, czy Wasza ulica została umieszczona na liście posprzątanych, a faktycznie tej usługi nie wykonano. To by znaczyło, że ktoś nas okrada?
Moja ulica jest na liście posprzątanych, chociaż nikt jej nie sprzątał i nadal zalega na niej zimowy piasek, jako dowód 😡?!
Taka sama sytuacja jest na ul. Mazowieckiej.
Ciekawostka - na ul. Mazowieckiej posprzątano chodnik, którego nie ma?! 😱
Zachęcam do udostępniania.
W ten sposób kontrolujemy w jaki sposób wydawane są nasze pieniędze z budżetu miasta.

Pozdrawiam

Adres

Malbork
82-200

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Małgorzata Sobczak - Radna Miasta Malborka umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij