04/02/2021
Mimo, że nasz profil Facebook nie tętni życiem, my staramy się działać i iść dalej do przodu. 💪🏻 Pandemia uniemożliwiła organizację imprez masowych w naszym mieście, w związku z czym nie byliśmy widoczni. Wszystko zmienił 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po sprowadzeniu karetki z Medycznego Centrum Joannitów w Lidzbarku Warmińskim, w domu narodził się pomysł włączenia jej w działania podczas Finału. 🚑 Po pozytywnej decyzji szefowej Sztabu, w naszych głowach zaczęło się rodzić milion pomysłów odnośnie organizacji tego wydarzenia. Zaprojektowaliśmy logo i po jego zatwierdzeniu przez Fundację WOŚP, otrzymaliśmy dwa magnesy, które były przyczepione po obu stronach karetki. Ze sztabem uzgodniliśmy nasze działania podczas Finału, które oprócz zbiórki do kolorowych puszek, jak i na posiadany przez nas terminal, polegały na wsparciu Wolontariuszy WOŚP Malbork. ❤️ W karetce znajdowały się zapasowe puszki, serduszka, maseczki, jak i gorąca woda, dzięki której mogliśmy zaprosić wolontariuszy do środka na rozgrzewającą herbatę. Nie ukrywamy, że dla wielu z nich było to zbawieniem w tak mroźny dzień! 🥶
W dniu poprzedzającym Finał uczestniczyliśmy również w wydarzeniu (29 Finał WOŚP z CarSpotMalbork) organizowanym przez ekipę z CarSpot Malbork, gdzie podczas całej imprezy zebrano aż 1706.72 zł na cele WOŚP. To niesamowity wynik! 🚘
Naszej karetkowej ekipie również udało się uzbierać całkiem ładną sumę. Mimo, że oficjalnie kwestowała tylko dwójka naszych ratowników - Karolina i Kazik, to jednak zdecydowaliśmy o tym, że końcowo połączymy ich rozliczenia i przyjmiemy, że cała zebrana kwota będzie efektem wspólnych działań całej załogi karetki! 🙌🏻 I takim właśnie sposobem zakończyliśmy Finał z kwotą wynoszącą 3818,54 zł oraz 2,95 euro, 1 funt brytyjski i 60 koron czeskich! 💰 W przyszłym roku również mamy zamiar wesprzeć WOŚP naszymi siłami! ☺️❤️
WOŚP
WOŚP Malbork