08/05/2026
Kochani Czytelnicy, drodzy Użytkownicy i Przyjaciele Biblioteki! W tym wyjątkowym dniu naszego święta, Dniu Bibliotekarzy i Bibliotek, pragniemy podziękować Wam za życzenia, upominki, dobre słowa i pamięć! Za to że jesteście z nami każdego dnia i bez względu na pogodę za oknem macie zawsze czas na książkę. To cieszy i nadaje sens naszej pracy. Codzienne przekonujecie nas, że biblioteka jest ważnym i potrzebnym miejscem. Wasza obecność tworzy atmosferę tego miejsca, gdzie skupienie, poświęcenie słowu i pisaniu nabiera znaczenia i treści. Dziękujemy też organowi prowadzącemu, instytucjom wspierającym naszą działalność oraz przede wszystkim gospodarzowi gminy za przychylność i owocną współpracę.
W tym miejscu pragniemy też wyjątkowo imiennie podziękować panu Mikołajowi Woronie Prezesowi Fundacji Mała Ojczyzna Zarządcy Gminnej Biblioteki za życzenia, pamięć, słodkości i codzienne starania wspierające działalność biblioteki.