03/06/2026
📚🇵🇱 Uczniowie VI LO w Olsztynie uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach programu „Edukacja z Wojskiem”.
Żołnierze przeprowadzili szkolenie z zasad postępowania w sytuacjach kryzysowych. Młodzież zdobyła praktyczną wiedzę i umiejętności, które mogą okazać się bezcenne w codziennym życiu oraz w sytuacjach zagrożenia. Na szkoleniu był też weteran misji poza granicami RP - żołnierz 9 Olsztyńskiego Batalionu Dowodzenia.
„Edukacja z Wojskiem” to wspólny program Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej, którego celem jest budowanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa, obronności oraz właściwych reakcji w sytuacjach kryzysowych. 📷 Kacper Florczak /9bdow