Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach

Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach To jedyna oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 17 w Pabianicach.
(1)

Strona opisuje i pokazuje na zdjęciach ważniejsze wydarzenia oraz osiągnięcia uczniów SP17 w Pabianicach. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców oraz absolwentów i sympatyków "siedemnastki" do śledzenia tego, co u nas się dzieje na co dzień i od święta.

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej.Była to okazja do podsumo...
23/06/2026

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej.
Była to okazja do podsumowania udziału naszych uczniów w konkursie oraz pogratulowania im zaangażowania i osiągniętych wyników. Szczególne gratulacje kierujemy do Julii Karetko z klasy 8b oraz Jana Zielińskiego z klasy 8a, którzy odebrali dyplomy laureatów III miejsca na szczeblu krajowym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!
👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
Serdecznie dziękujemy Pani Nadii Chaładaj za motywowanie uczniów do pracy i organizację konkursu.

ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa

19 czerwca uczniowie klas 3A i 3B uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌 Przejeżdżając ulicami stolicy dzie...
21/06/2026

19 czerwca uczniowie klas 3A i 3B uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌 Przejeżdżając ulicami stolicy dzieci widziały Belweder, siedzibę Rady Ministrów, Stadion Narodowy. Potem spacerowaly po Łazienkach Królewskich, podziwiały wnętrze Pałacu na Wyspie, Teatr Królewski i pomnik Fryderyka Chopina. Podczas pobytu w parku wysłuchały wielu ciekawostek, wspólnie zatańczyły menueta w otoczeniu pięknej przyrody i uczestniczyły w quizie dotyczącym parku i króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Następnie uczniowie podziwiali piękną architekturę Starego Miasta, Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Byli również pod pomnikiem Małego Powstańca.
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Ostatnią atrakcją wycieczki byl pobyt w Miniciti, pierwszym w Polsce miniaturowy mieście, gdzie pod okiem instruktorów dzieci mogły wcielić się w różne role zawodowe, uczyć się przedsiębiorczości, zarobić własną walutę, a na koniec dokonać za nią zakupów.
👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
W trakcie pobytu w stolicy byl też czas na pyszny obiad i zakup pamiątek.
Pogoda i humory dopisały.
Był to dzień pełen wrażeń.
Opiekunowie:
p. Małgorzata Waszczuk
p. Beata Rudzka
p. Elżbieta Szatan

Uwaga KONKURS!!!
21/06/2026

Uwaga KONKURS!!!

Ruszyła ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna "Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie" poświęcona bezpieczeństwu osób podczas sezonu letniego. Projekt realizowany jest do końca września 2026 roku. W ramach tego przedsięwzięcia ogłoszono również konkurs plastyczno-filmowy pn. "Letni pr...

Przedstawiciele społeczności szkolnej  odwiedzili grób patronki naszej szkoły -  Małgorzaty Kozery-Gliszczyńskiej w zwią...
21/06/2026

Przedstawiciele społeczności szkolnej odwiedzili grób patronki naszej szkoły - Małgorzaty Kozery-Gliszczyńskiej w związku z przypadającą 20 czerwca rocznicą jej urodzin.
wraz z opiekunem p.Jolantą Szumską zapalili znicz przy grobie patronki, oddając hołd wybitnej koszykarce i jednej z czołowych zawodniczek reprezentacji Polski.
Wizyta była wyrazem pamięci, szacunku i wdzięczności wobec patronki szkoły. Stanowiła również ważną lekcję wychowawczą, przypominając uczniom o wartościach, które reprezentowała swoim życiem i działalnością sportową.

Propozycja na niedzielę. 🌞O 16:00 charytatywmy mecz koszykówki.Będzie grał w nim pan Arkadiusz Mik. Czeka na kibiców 👍Pr...
21/06/2026

Propozycja na niedzielę. 🌞
O 16:00 charytatywmy mecz koszykówki.
Będzie grał w nim pan Arkadiusz Mik.
Czeka na kibiców 👍

Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz

19 czerwca uczniowie klas 8 uczestniczyły w konferencji "Krok w dorosłość".Spotkanie związane było z wyborem kolejnego m...
20/06/2026

19 czerwca uczniowie klas 8 uczestniczyły w konferencji "Krok w dorosłość".
Spotkanie związane było z wyborem kolejnego miejsca edukacji i drogi dalszego rozwoju. Adresatami konferencji byli uczniowie klas 8 i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Wybór nowej szkoły zawsze może sprawiać trudność, a te pierwsze, ważne decyzje powodują często duży stres. Stąd pomysł Grupa Wolontarystyczna "AGRAFKA" na stworzenie projektu, który ułatwiłby ich podejmowanie.
Konferencja odbyła się w Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta.

Miasto Pabianice
Powiat Pabianicki
Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach

20/06/2026

Klasa 6A wykorzystała piękną, słoneczną pogodę w najlepszy możliwy sposób – organizując… bitwę wodną! 💦☀️
Było dużo śmiechu, ruchu i zdrowej rywalizacji, a przy okazji świetna okazja do wspólnej integracji i odpoczynku na świeżym powietrzu. Takie dni pokazują, że szkoła to nie tylko nauka, ale też radość i dobre wspomnienia 😊
Pani Nadia Chaładaj utrwaliła to.👍

Wczoraj w Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach odbyła się uroczystość, na której zostało podsumowan...
19/06/2026

Wczoraj w Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach odbyła się uroczystość, na której zostało podsumowane współzawodnictwo sportowe szkół Powiatu Pabianickiego za rok szkolny 2025/26.
Nasi uczniowie w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęli V MIEJSCE.
👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
Dziękujemy uczniom za reprezentowanie naszej szkoły, a nauczycielom wuefistom za całoroczną pracę.
p. Marlena Jarecka 👍
p. Kinga Nawrocka 👍
p. Arkadiusz Mik 👍

Arkadiusz Jaksa - Starosta Pabianicki

Gratulacje dla Filipa Tuzikiewicza z klasy 7a, który już w sierpniu popłynie w rejs po Morzu Bałtyckim.🌊🌞🌊🌞🌊🌞🌊🌞🌊🌞🌊🌞🌊Podz...
19/06/2026

Gratulacje dla Filipa Tuzikiewicza z klasy 7a, który już w sierpniu popłynie w rejs po Morzu Bałtyckim.
🌊🌞🌊🌞🌊🌞🌊🌞🌊🌞🌊🌞🌊
Podziękowania dla pani Wioletty Wojciechowskiej za zorganizowanie szkolnych eliminacji, które od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem siódmoklasistów.
👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
Pani Wioletta Wojciechowska skutecznie zachęca uczniów do pogłębiania wiedzy o florze i faunie Bałtyku oraz poznania podstawowych pojęć związanych z żeglowaniem.
⚓️🛟⛵️⚓️🛟⛵️⚓️🛟⛵️⚓️🛟⛵️

Ahoj przygodo!

Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz

Pabianicki Klub Sportów Wodnych

W dniach 01.04 - 31.05.2026 roku w szkole trwała akcja pod hasłem „Gorączka Złota” organizowana przez PCK w Pabianicach,...
19/06/2026

W dniach 01.04 - 31.05.2026 roku w szkole trwała akcja pod hasłem „Gorączka Złota” organizowana przez PCK w Pabianicach, polegająca na zbieraniu złotych groszy.
Zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem – zebraliśmy ponad 54 kg monet, a nasza społeczność szkolna po raz kolejny udowodniła, że los potrzebujących nie jest jej obojętny.
Głównym założeniem projektu, koordynowanego w szkole przez panią Igę Chmielarską było zebranie funduszy na dofinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci z najuboższych rodzin. Akcja miała również na celu uwrażliwienie uczniów na krzywdę innych oraz pokazanie, że nawet najmniejszy gest – pojedynczy grosz – ma wielką moc, gdy połączymy siły.
Zbiórka wyzwoliła w naszych uczniach ducha zdrowej rywalizacji. Po komisyjnym zważeniu całego bilonu z dumą ogłaszamy oficjalne wyniki:

4c 10854 g.
3a 5568 g.
6b 6697 g.
1c 4289 g.
1a 4120 g.
6a 4077 g.
1b 3931 g.
2b 3672 g.
4b 3153 g.
8a 1935 g.
3b 1891 g.
5a 1673 g.
2a 1273 g.
8b 638 g.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za ogromne zaangażowanie. Wasz każdy, nawet najmniejszy grosz, przyczynił się do wspólnego sukcesu. Pokazaliśmy, że potrafimy jednoczyć siły dla wyższego celu.
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Zebrane środki zostały już przekazane do PCK oddział w Pabianicach.

Adres

Ulica Warszawska 65
Pabianice
95-200

Telefon

+48422136190

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach:

Udostępnij