28/05/2026
Majówka leśników na Świętej Górze Polanowskiej 🌲🌳💚
To już wieloletnia tradycja! Do Polanowa zjechali leśnicy z całego terenu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku, by w spokoju i zadumie pomodlić się w intencji Lasów Państwowych, leśników, ich bliskich, a także za tych, którzy odeszli.
Mszę świętą celebrował biskup Krzysztof Zadarko.
Podczas uroczystości nie zabrakło występu Zespołu Trębaczy Leśnych Bór.
Minutą ciszy została uczczona pamięć Macieja Kołodziejczyka, naszego Przyjaciela, którego nie ma już wśród nas, a który na zawsze pozostanie w naszych sercach. 🖤🖤🖤
Uroczystość była też okazją do wyróżnienia kilku osób. Kordelas Leśnika Polskiego został przyznany trzem pracownikom. Te najwyższe odznaczenia nadawane przez Lasy Państwowe, z rąk Sławomira Cichonia, Dyrektora RDLP w Szczecinku, odebrali: Anita Giłka (Nadleśnictwo Łobez, główny specjalista Służby Leśnej, Wydział Ochrony Lasu), Marcin Mieczkowski (Nadleśnictwo Czaplinek, Nadleśnictwo Borne Sulinowo, Nadleśnictwo Czarnobór) oraz Elżbieta Pastuszka (od 1995 r. Nadleśnictwo Świdwin, od 2007 r. Leśniczy Szkółkarz). Gratulujemy! 👍🫶👏
Ponadto Dyrektor Sławomir Cichoń przyznał również nagrody dla tych pracowników, którzy w ostatnim czasie wyróżnili się swoim zaangażowaniem i oddaniem.
Wszystkim, którzy przybyli na Świętą Górę Polanowską, serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.
Podziękowania za wsparcie i obecność podczas tak ważnej dla nas leśników uroczystości, kierujemy również do Ojca Janusza, gospodarza Sanktuarium na Świętej Górze Polanowskiej oraz naszego Kapelana ks. Jerzego Bąka.
Darz Bór! 🌲🌳💚