28/02/2026
Ustawienie 54 tablic z nadaną nazwą drogi ekspresowej wieńczy dzieło! Na tym kończę swoją misję, dane z tej strony zostaną zarchiwizowane, a na promocyjną bluzę mam pomysł.
Dziękuję wszystkim za wsparcie, teraz wrócę do dwóch zarzuconych kilka lat temu pomysłów nazewniczych, z czego jeden już się kręci ;)
https://www.gov.pl/web/gddkia-poznan/droga-ekspresowa-s5-z-patronatem-powstancow-wielkopolskich?fbclid=IwY2xjawQQLGRleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEedLFA_Ck3zDOUX0xF2z_0LJx_1yxUdgWvYaOkYkROfAKdMkpsIYFA3v7omd0_aem_WvFaOZeJdXLtrAsdT5woNw
Tuż przed 107. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego Minister Infrastruktury podjął decyzję o nadaniu drodze ekspresowej S5 nazwy „Trasa Powstańców Wielkopolskich”. Informują o tym tablice umieszczone wzdłuż trasy, podkreślając historyczne dziedzictwo regionu.