Szkoła Podstawowa nr 11 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 11 Poznań Oficjalne konto Szkoły Podstawowej nr 11 w Poznaniu
www.sp11poznan.pl

Szkolny Instagram - Oficjalne konto Samorządu Szkolnego
https://www.instagram.com/sp11_poznan/

Szkolny Finał Akcji "WYLOSUJ ANIOŁA"Trzy rzeczy zostały z raju:gwiazdy ⭐⭐⭐, kwiaty 🌹🌹🌹 i oczy dziecka 👁👁. (Dante Alighie...
04/06/2026

Szkolny Finał Akcji "WYLOSUJ ANIOŁA"

Trzy rzeczy zostały z raju:
gwiazdy ⭐⭐⭐,
kwiaty 🌹🌹🌹
i oczy dziecka 👁👁.
(Dante Alighieri)

Społeczność naszej szkoły przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 23 w Poznaniu odpowiedziała na pomysł, by zaangażować się w Akcję Fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS, pod nazwą "Wylosuj Anioła – Twoja pomocna dłoń", polegającą na samodzielnym stworzeniu kartki oraz napisaniu kilku słów wsparcia dla dziecka z oddziału onkologii. Adresatem naszych kartek był SZYMEK - uczeń klasy 2 z poznańskiej podstawówki. Szymek to chłopiec, który tak jak i My mierzy się z wyzwaniami dnia codziennego.
W naszej szkole nie zabrakło chętnych do pomocy. Zebraliśmy 87 kartek, które zostały przekazane Szymonowi. Chłopiec otrzymał karton z kartkami w szczególnym dniu – Dniu Dziecka. Każda przygotowana kartka, każde ciepłe słowo i każdy gest życzliwości sprawiły, że ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy dla niego.
Ogromnie wzruszające było zaangażowanie nie tylko dzieci klas młodszych - rówieśników Szymona, ale także uczniów i uczennic - starszych klas.
Akcja z całą pewnością wlewa w serce ciepło i wzrusza, bo gdzieś jest ktoś, kto zechciał "TAK PO PROSTU" zostać ANIOŁEM...
Wszystkim zaangażowanym dziękujemy serdecznie i pamiętajcie: "Dobro, to jedyna rzecz, która się dzieli, gdy się ją mnoży..." i zawsze powraca...

Ratowanie na spontanie.  Urazy, krwawienia, zadławienia. To tematyka kolejnych warsztatów, jakie prowadziła Studentka V ...
03/06/2026

Ratowanie na spontanie. Urazy, krwawienia, zadławienia. To tematyka kolejnych warsztatów, jakie prowadziła Studentka V roku Uniwersytetu Medycznego, związania że Stowarzyszeniem IFMSA.

Aby nasz organizm mógł funkcjonować, musi stale otrzymywać tlen i usuwać dwutlenek węgla. Wymianę tych gazów umożliwia n...
03/06/2026

Aby nasz organizm mógł funkcjonować, musi stale otrzymywać tlen i usuwać dwutlenek węgla. Wymianę tych gazów umożliwia nam układ oddechowy.

Tworzą go drogi oddechowe, którymi powietrze wnika do organizmu, oraz właściwe narządy wymiany gazowej, czyli płuca.
W trakcie lekcji edukacji zdrowotnej uczniowie ii uczniowie pod opieką pani Lidii Bukowskiej wykonali modele płuc. Młodzież wykazała się pomysłowością. W swoich pracach wykorzystała dostępne materiały. Baloniki imitowały płuca, a gumowa rękawiczka – przeponę.

Kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato!Jak co roku pod koniec maja, świetliczaki pod okiem swoich pań przygotowują drobne upom...
01/06/2026

Kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato!

Jak co roku pod koniec maja, świetliczaki pod okiem swoich pań przygotowują drobne upominki z okazji Dnia Mamy i Taty.

W klasach pierwszych dzieci wykonały oryginalne zawieszki z prasowanych koralików w najróżniejszych kształtach i kolorach.

W klasach drugich dzieci wykonały z koralików przepiękne kolorowe bransoletki dla Mamy, oraz zawieszki na klucze dla Taty.

Dzieci z klasy III a, c przygotowały ręcznie malowane obrazki w ramce.

Dzieci z klasy III b i c wykonały dla mam ramki z kolorowych, drewnianych patyczków spiętych kolorowymi gumkami recepturkami i ozdobione drewnianymi guziczkami. W ramkach tych znalazły się zrobione przez panie przeróbki ich zdjęć – avatary pluszaki.

Wychowawczynie świetlicy

Mali Świetlicowi Odkrywcy - Niezwykłe konstrukcjeW tym miesiącu, w ramach projektu Mali Świetlicowi Odkrywcy, dzieci mia...
01/06/2026

Mali Świetlicowi Odkrywcy - Niezwykłe konstrukcje

W tym miesiącu, w ramach projektu Mali Świetlicowi Odkrywcy, dzieci miały okazję stworzyć niezwykłe konstrukcje.

W klasach pierwszych powstały różnorodne budowle wykonane z patyczków i klocków konstrukcyjnych.

W klasie 2 B uczniowie wykonali z drucików i guzików wspaniałe konstrukcje rowerków i hulajnóg.

Dzieci z klas trzecich, miały okazję uformować rzeźbę z folii aluminiowej, dzieci stworzyły figurki przedstawiające sportowców, tancerki, itp.

Wszystkie chętne dzieci (nie tylko ze świetlicy, ale i starsze) wykonały konstrukcje z drucików kreatywnych. Miały do wyboru druciki w różnych kolorach i mogły z nich zbudować to, co im tylko przyszło do głowy. Powstały w ten sposób piękne i ciekawe prace.

Wychowawcy świetlicy

Ostatni dzień mobilności grupowej Erasmus+ spędziliśmy w Loro Parku – największym w Europie parku zoobotanicznym. Podziw...
01/06/2026

Ostatni dzień mobilności grupowej Erasmus+ spędziliśmy w Loro Parku – największym w Europie parku zoobotanicznym. Podziwialiśmy niezwykłe gatunki zwierząt i roślin z całego świata. Uczestniczyliśmy także w niesamowitych pokazach papug, delfinów, orek oraz lwów morskich.

To była fantastyczna zabawa pełna śmiechu i niezapomnianych wrażeń. Najwięcej emocji dostarczyły nam orki i lwy morskie, które podczas pokazów chlapały wodą, fundując nam prawdziwy prysznic i orzeźwienie w upalny dzień! 🌞💦

Kolejny dzień mobilności grupowej Erasmus+ za nami! 🇪🇸🌴Dziś mieliśmy okazję bliżej poznać kulturę i tradycje Wysp Kanary...
30/05/2026

Kolejny dzień mobilności grupowej Erasmus+ za nami! 🇪🇸🌴

Dziś mieliśmy okazję bliżej poznać kulturę i tradycje Wysp Kanaryjskich. Uczestniczyliśmy w rodzinnym festynie zorganizowanym przez szkołę z okazji Dnia Wysp Kanaryjskich, obchodzonego 30 maja. Podziwialiśmy występy uczniów prezentujących tradycyjne tańce i pieśni kanaryjskie. Duże wrażenie zrobiły na nas również ich piękne, regionalne stroje.

Podczas festynu spróbowaliśmy lokalnych potraw przygotowanych przez rodziców uczniów. Po wydarzeniu udaliśmy się na spacer po miasteczku oraz na obowiązkowy punkt programu – zakup pamiątek 😊

Dzień zakończyliśmy wspaniałym pokazem tańca flamenco i koncertem hiszpańskiej muzyki na żywo. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, dzięki którym mogliśmy doświadczyć bogactwa kultury Wysp Kanaryjskich i przekonać się, jak ważne są tradycje dla mieszkańców Teneryfy.

Kolejny dzień mobilności grupowej Erasmus+ za nami! 🌍☀️Dzisiaj udaliśmy się w niezapomniany rejs katamaranem po Atlantyk...
29/05/2026

Kolejny dzień mobilności grupowej Erasmus+ za nami! 🌍☀️
Dzisiaj udaliśmy się w niezapomniany rejs katamaranem po Atlantyku. Podziwialiśmy przepiękne widoki oraz imponujące klify Los Gigantes. W drodze powrotnej mieliśmy ogromne szczęście zobaczyć delfiny i walenie, które pływały bardzo blisko naszego katamarana! 🐬🐋

Przed wyprawą skosztowaliśmy kolejnej słynnej hiszpańskiej przekąski – tym razem były to churrosy maczane w gorącej czekoladzie. 🍫✨

Zalicamy ten dzień do bardzo udanych – pełnych wrażeń, emocji i niezapomnianych chwil! 😊

📚✨ Projekt „Mitologia na Ty” ✨📚podsumowanie cz. II.Uczniowie klas 5a i 5c z zaangażowaniem wzięli udział w wyjątkowym pr...
27/05/2026

📚✨ Projekt „Mitologia na Ty” ✨📚podsumowanie cz. II.

Uczniowie klas 5a i 5c z zaangażowaniem wzięli udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym „ Z Mitologią na Ty”, którego celem było przybliżenie i utrwalenie wiedzy o mitologii greckiej.

Zwieńczeniem działań była „Olimpijska uczta bogów” 🏛️⚡ – niezwykłe wydarzenie, podczas którego uczniowie prezentowali sylwetki bogów i bogiń znanych z mitologii, ich atrybuty oraz najważniejsze informacje o ich rolach i znaczeniu w mitach.

To była doskonała okazja do powtórzenia i utrwalenia treści mitologicznych w twórczy, angażujący i pełen emocji sposób. 👏📖

Dziękujemy wszystkim uczniom za kreatywność, przygotowanie i wspaniałe występy!

Adres

Wichrowe Wzgórze 119
Poznan
61-699

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 06:00 - 17:00
Wtorek 06:00 - 17:00
Środa 06:00 - 17:00
Czwartek 06:00 - 17:00
Piątek 06:00 - 17:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 11 Poznań umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij