31/03/2026
Przypominamy o konkursie! Termin; 10 kwietnia 2026 r.
Jeśli macie problem z dostarczeniem prac do nadleśnictwa dajcie znać w komentarzu - odezwiemy się i zorganizujemy się. Możecie też napisać na Messengerze.
To część projektu edukacyjnego „Łódzkie EKO-inspiracje”, realizowanego dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jego celem jest rozwijanie wśród młodych ludzi wrażliwości na przyrodę oraz budowanie świadomości, że ochrona rzadkich gatunków roślin i zwierząt zależy również od naszej codziennej postawy wobec środowiska.
To część projektu edukacyjnego „Łódzkie EKO-inspiracje”, realizowanego dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jego celem jest rozwijanie wśród młodych ludzi wrażliwości na przyrodę oraz budowanie świadomości, że ochrona rzadkich gatunków roślin i zwierząt zależy również od naszej codziennej postawy wobec środowiska. https://www.wfosigw.lodz.pl/
Nasze lasy skrywają skarby, o których wielu z nas nie ma pojęcia! ✨ Czy wiecie, że w naszych okolicach możecie spotkać prawdziwe rzadkości przyrodnicze?
Ruszył konkurs „Chronimy skarby naszych lasów”! 📸🎨 Tym razem bohaterami Waszych prac mogą być:
🐺 Zwierzęta: wilk, bóbr, wydra, bocian czarny oraz tajemnicze nietoperze (jak Nocek duży czy Mopek).
🌸 Rośliny: lilia złotogłów, długosz królewski, owadożerna rosiczka, Grzybienie białe oraz piękne storczyki (np. kukułki).
Twoje zadanie: Wybierz jednego lub kilku bohaterów i pokaż ich piękno oraz to, dlaczego musimy ich chronić!
Forma: Praca plastyczna (A4 -A3)
PRACE ZBIERAMY DO 10 KWIETNIA!
Główna nagroda w kategorii drużynowej to wycieczka dla całej klasy do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kole!!!
Regulamin i szczegóły dostępne u nauczycieli [biologii/przyrody]. Czas zacząć tworzyć leśne arcydzieła! 🎨🌲
https://radomsko.lodz.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1FiuJGwzLuo9/content/chronimy-skarby-naszych-lasow
To część projektu edukacyjnego „Łódzkie EKO-inspiracje”, realizowanego dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jego celem jest rozwijanie wśród młodych ludzi wrażliwości na przyrodę oraz budowanie świadomości, że ochrona rzadkich gatunków roślin i zwierząt zależy również od naszej codziennej postawy wobec środowiska. https://www.wfosigw.lodz.pl/